3L - vibrace motoru

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
RichardK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

3L - vibrace motoru

Příspěvek od RichardK »

Zdravím,

mám dotaz. Koupil jsem Lupo 3L 1,2TDI a mám pocit že mi nějak moc vybruje motor. Vím že to je tříválec,ale přeci.
Když jej nastartuju studený, tak motor vybruje jak traktor a lítá v silentblokách asi 1-2 cm. Po ohřátí se to trochu zlepší.
Je to normální jev nebo je Lupíno nemocný? Mám trochu strach, že nějaký umělec předemnou špatně nastavil vyvažovací hřídel,protože vana je
přetěsněna červeným tmelem. Třeba slyším trávu růst, nevim. Poraď te. Nevíte o nějakém odborníku na Lupa ve východních čechách?
Chtěl bych nechat udělat seřízení a adaptaci převodovky.

Děkuji za rady.

R.K.

5mira7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 03.08.2009 18:51

Re: Dotaz vibrace motoru 1,2TDI

Příspěvek od 5mira7 »

Nó to je opravdu divný. Já mám 1,4tdi a jde to. Jasně, že to není šestiválec v benzínu, ale tohle je třeba urychleně řešit. Takhle se mi studený motor netřese, po zahřátí jen zkušené ucho pozná, že je to 3válec, spíš se víc klepe vylochtaný zážehový motor.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz vibrace motoru 1,2TDI

Příspěvek od McMahon »

Mě ten motor taky vibroval, když jsem měl špatne el. rozvod ke vstřikum. Stačilo poodpojovat konektory a kapku je postlačovat a prostřikat kontaktolem :D

Uživatelský avatar
RichardK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dotaz vibrace motoru 1,2TDI

Příspěvek od RichardK »

Děkuju za radu, o víkendu to vyzkouším a dám vědět.

I když moc něvěřím, že by to pomohlo?

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz vibrace motoru 1,2TDI

Příspěvek od McMahon »

Ja to mu taky nevěřil..... a neřikam že to u tebe zabere ale u mně to bylo nepravidelnou davkou:-)

Uživatelský avatar
RichardK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dotaz vibrace motoru 1,2TDI

Příspěvek od RichardK »

Mě však na Vagu nepíše žádné chyby. Přesto dík. Lupo mám jen chvilku,a procházím (asi jako všichni tady na foru) porodníma bolestma Lupa 3l.
Věřím však že je překonám.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz vibrace motoru 1,2TDI

Příspěvek od McMahon »

Nebojse po tom "porodu" jak tomu řikaš přijde odměna:-) Ja měl na obou 3L z počatku problemy, ale když sem to všechno dal do richtiku tak ted už 2 roky jezdim bezproblemu.... Samozrejme sem tam neco vyzkoci jako např. ta kabelař v motoru:) A jinak jen nafta, nafta, nafta, nafta, nafta, voda do ostřikovaču, vyměna oleje, vyměna rozvodu :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Lupo“