kde nechat chipovat

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
B5 1,8t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 13.01.2011 14:44
Bydliště: Liberec

Re: kde nechat chipovat

Příspěvek od B5 1,8t »

Taky bych se rád zeptal na čipování 1,8T
Mám Passata r.v. 98 a na tach. prej 180000km
čemuž nevěřím, ale rád bych to nechal čipnout
a zajímá mně jestli se toho musí, nebo ne bát
a jak je to se spotřebou a výkonem... :?:

Uživatelský avatar
Deepblue
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 30.11.2010 18:00
Bydliště: U Brna

Re: kde nechat chipovat

Příspěvek od Deepblue »

B5 1,8t píše:Taky bych se rád zeptal na čipování 1,8T
Mám Passata r.v. 98 a na tach. prej 180000km
čemuž nevěřím, ale rád bych to nechal čipnout
a zajímá mně jestli se toho musí, nebo ne bát
a jak je to se spotřebou a výkonem... :?:
To je zajímavý, máme to jak přes kopírák:))) Po včerejšku kdy jsem skoro nesetřás nafťáka taky přemejšlím o čipování. Podle tabulek jde tato motorizace do nějakých cca 140kw. Ale aby ten motor nepošramotili. Někdo psal, že mu to cuká, někdo je spokojenej, je to docela loterie. 8O

Uživatelský avatar
B5 1,8t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 13.01.2011 14:44
Bydliště: Liberec

Re: kde nechat chipovat

Příspěvek od B5 1,8t »

Já s výkonem po výměně váhy vzduchu problém
už nemám, ale pokud je možnost svést se s více
s chipem bez nějakých problémů a bude rozdíl znát
tak bych do toho asi šel... Jen mě ještě zajímá
jestli chipem odchází nějaké věci kolem.
Ani nevím kam na Liberecku zajít na kvalitní chip.

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kde nechat chipovat

Příspěvek od sss601 »

jen pro zamysleni je to kazdeho vec co si necha udelat nebo ne, ale kdyz to nechate cipovat tak si poreste brzdy protoze kdyz si z 1.8 110kw /coz si myslim ze na normalni jezdeni je plne dostacujici/ udelate 140kw tak je to ma domenka brzdy na to nebudou uzpusobene. Takze zvetsit teda pokud uz nemate kotouce 288 nebo 312mm. Veci na vymenu bude urcite vic napr vetsi KVALITNI pneu mrknout na tlumice to jsou veci ktere me ted okamzite napadaji. A pokud jste opravdu zavodnici a jde vam o vykon uvazoval bych o koupi silnejsiho auta treba starsi S6, S4 i passat 2.8 v manualu ma super odpich, subaru atd atd jsou to auta co maji vykonu na rozdavani, motor a ostatni komponenty na vysoky vykon nalazeny. Jeste jedna dulezita vec urcite nez si to nechate udelat dejte si motor do poradku treba zjistite ze mate nejakou zavadu a proto to nejede tak jak ma. ;-)

Uživatelský avatar
Deepblue
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 30.11.2010 18:00
Bydliště: U Brna

Re: kde nechat chipovat

Příspěvek od Deepblue »

sss601 píše:jen pro zamysleni je to kazdeho vec co si necha udelat nebo ne, ale kdyz to nechate cipovat tak si poreste brzdy protoze kdyz si z 1.8 110kw /coz si myslim ze na normalni jezdeni je plne dostacujici/ udelate 140kw tak je to ma domenka brzdy na to nebudou uzpusobene. Takze zvetsit teda pokud uz nemate kotouce 288 nebo 312mm. Veci na vymenu bude urcite vic napr vetsi KVALITNI pneu mrknout na tlumice to jsou veci ktere me ted okamzite napadaji. A pokud jste opravdu zavodnici a jde vam o vykon uvazoval bych o koupi silnejsiho auta treba starsi S6, S4 i passat 2.8 v manualu ma super odpich, subaru atd atd jsou to auta co maji vykonu na rozdavani, motor a ostatni komponenty na vysoky vykon nalazeny. Jeste jedna dulezita vec urcite nez si to nechate udelat dejte si motor do poradku treba zjistite ze mate nejakou zavadu a proto to nejede tak jak ma. ;-)
Nojo, to je fakt, s výkonem stoupnou i nároky na technický dovybavení. Asi to tak nechám, nebo jak píšeš příště koupit silnější auto..

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: kde nechat chipovat

Příspěvek od boost »

tenhle motor 1.8T má v TT asi 225 koní? A podle mě blok, písty, hlava a tyhle mechanický věci budou stejný. Takže bych se 190 koní nebál. Dokonce tady v Bechyni máme jednoho nadšence v Octavii RS a má jí taky načipovanou od někoho z Plzně na výkon TT. A to je střela dobrá.
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kde nechat chipovat

Příspěvek od sss601 »

bechyne je plna divnolidi :-D ne sranda mam to tam moc rad... Nerikam ze to motor nezmakne treba v A6 byla 1.8 132kw jenze je to z vyroby a ve vyrobe na to prizpusobi vse tlumice brzdy pruziny naladi rizeni vyberou vhodne pneu atd atd jen jsem chtel poukazat na to ze kdyz cipovat tak na to pripravit cele auto k cemu ti je milion kw kdyz nezabrzdis atd myslim ze elegantnejsi a mene pracnejsi a ve finale mene nakladnejsi je dat auto na protiucet a koupit silnejsi ceny padaji tehle aut rapidne dolu a auto bude mit napr 200kw z vyroby a urcite si uzijes vice radosti za volantem

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: kde nechat chipovat

Příspěvek od boost »

A to je taky pravda, a stejně časem zjistíš že je to málo, i kdyby to bylo milion koní.
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Cluber
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.07.2009 08:25

Re: kde nechat chipovat

Příspěvek od Cluber »

Já mám 1.8t na čipovaný na 186koní, měl sem tam stardatní kotouče i desky a brzdilo to podle mého nazoru pořád stejně, akorát se rychlejc opotřebovaly, ted tam mám bremba ňákou tu prostřední řadu mám na nich najeto cca 15tis km a jsou furt ok, Tlumiče jsem dával od sachse a maximalní spokojenost sice auto je trošičku tvrdší ale dá se to vydržet, jinak jak ste se tu ptali na zkušenosti po čipování spotřeba cca pořád stejná akorát sem měnil přetlakovej ventil na turbu, a ňákej ventílek na rampě od vstříkování jinak nic.

Uživatelský avatar
Deepblue
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 30.11.2010 18:00
Bydliště: U Brna

Re: kde nechat chipovat

Příspěvek od Deepblue »

Cluber píše:Já mám 1.8t na čipovaný na 186koní, měl sem tam stardatní kotouče i desky a brzdilo to podle mého nazoru pořád stejně, akorát se rychlejc opotřebovaly, ted tam mám bremba ňákou tu prostřední řadu mám na nich najeto cca 15tis km a jsou furt ok, Tlumiče jsem dával od sachse a maximalní spokojenost sice auto je trošičku tvrdší ale dá se to vydržet, jinak jak ste se tu ptali na zkušenosti po čipování spotřeba cca pořád stejná akorát sem měnil přetlakovej ventil na turbu, a ňákej ventílek na rampě od vstříkování jinak nic.

Ale hlavně to frčí líp, ne? No oni všude ti čipaři uvádí snížení spotřeby až o 15%. Asi že se motor s větší silou nemusí tak odspodu točit. S dnešní cenou benzínu na to stejně šlapu jen když je třeba. Ale vůbec turba benzínu nelituju, jízda je perfektní. Potkat dneska ale 1.8T na silnicích je vzácnost. Skoro všechno nafťák.

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: kde nechat chipovat

Příspěvek od hanisz »

Ono chapi na spotrebu se nemuzete divat . kdyz bude chip je vic koni je vetsi spotreba ale v urcitem spektru otacek ( v tech v kterych se vetsi vykon vyuziva). A co se tyce opotrebeni je samozdrejme pro ten motor vetsi zahul mit vetsi tlaky atd. takze se opotrebovava rychleji ale porad je po podle me v dimenzich zivotonosti takhle starych vozu v nasich rukach. Ruku na srdce kdo znas takove auto co je treba z 2001 roku bude mit dalsich 3-5 let. Dalsi veci jako spojka atd je taky vic namahana ale to u atmosfer tak zasadne neplati(neni tam takovy narust)
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Cluber
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.07.2009 08:25

Re: kde nechat chipovat

Příspěvek od Cluber »

Deepblue píše:
Cluber píše:Já mám 1.8t na čipovaný na 186koní, měl sem tam stardatní kotouče i desky a brzdilo to podle mého nazoru pořád stejně, akorát se rychlejc opotřebovaly, ted tam mám bremba ňákou tu prostřední řadu mám na nich najeto cca 15tis km a jsou furt ok, Tlumiče jsem dával od sachse a maximalní spokojenost sice auto je trošičku tvrdší ale dá se to vydržet, jinak jak ste se tu ptali na zkušenosti po čipování spotřeba cca pořád stejná akorát sem měnil přetlakovej ventil na turbu, a ňákej ventílek na rampě od vstříkování jinak nic.

Ale hlavně to frčí líp, ne? No oni všude ti čipaři uvádí snížení spotřeby až o 15%. Asi že se motor s větší silou nemusí tak odspodu točit. S dnešní cenou benzínu na to stejně šlapu jen když je třeba. Ale vůbec turba benzínu nelituju, jízda je perfektní. Potkat dneska ale 1.8T na silnicích je vzácnost. Skoro všechno nafťák.

je živější a zabíra od 1500ot/m, stou spotřebou já jezdim furt okolo 9-10l, ale umí to i za 6-7l ale to se musí člověk furt hlídat a to já moc neumím

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“