MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
vidmi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.08.2009 16:09

MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od vidmi »

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=7v94DGI2h7I" onclick="window.open(this.href);return false;

Zdravím všetcky. Mám problém s turbom (touran 1,9 tdi 77kw)-vypadáva. Človek od ktorého som ho kupoval tvrdil,že turbo bolo pred časom menené(originál-nové). Písalo sa tu už hodne o čistení turba.Ja si však myslím,že moje nie je zakarbonované. Keď zrovna ide ide parádne.Hadičky podtlaku-OK. Na diagnostike hlášky: tlak prekročen, tlak nedosažen. Mohlo by to byt vo váhe vzduchu??? Má do toho zasahovat aj váha vzduchu??? Dík za každú radu.
P.S.: Ked prší - vypadáva turbo častejšie.

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Výpadky Turba-Touran

Příspěvek od Pilotek »

A samotny ventil N75 ovladajuci regulaciu turba? Netesnost niekde na sani?

Uživatelský avatar
petrf16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Výpadky Turba-Touran

Příspěvek od petrf16 »

videl bych to na elektromagneticky ventil na omezeni plniciho tlaku

vidmi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.08.2009 16:09

Re: Výpadky Turba-Touran

Příspěvek od vidmi »

Elektromagnetický ventil -OK. Avšak na podtlaku ovládania turba mi chýba spetný ventil. Na schéme podtlakov je nakreslení- ja ho tam však nemám.
Má tam byt ??? Mohla by to byt príčina výpadkov turba ??? Nemáte niekto číslo toho spetného ventilu??? Díky.

Jenda Touran
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 25.02.2009 17:59

Re: Výpadky Turba-Touran

Příspěvek od Jenda Touran »

měl jsem stejný problém a asi za 1500 kč mi vyčistili turbo a je klid. Vždy při zátěži vynechalo a nemělo to výkon, chcípnout, nastartovat a zase makalo než jsem na to šlápnul třeba do táhlého kopce.

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Netáhne a píše " EMISE NA DILNU "

Příspěvek od Medved9 »

Zdravim ,
několikráte se mi stalo, že motor při předjíždění nebo jízdě do kopce ( cca 3000 ot/min ) ,najednou ztratil výkon a choval se jak obyčejný diesel.
To se mi stalo několikrát a včera se mi rozsvítila kontrolka motoru a na displeji to napsalo " EMISE DO DILNY ".
Dneska jsem byl na diagnostice a vypsalo to sporadickou závadu

00564 P0234 000
Regulace plnící tlaku
Překročena horní regulační mez
trvalá zavada
Diagnosticka kontrolka ( MIL ) nepožadováno

nevíte někdo co by to mohlo být ????????

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy

Příspěvek od kat38 »

na kolik to chceš procent ...na 200% ?? Vyndat turbo...vyčistit a máš po problému...psalo mi to to samé,když jsem to vyndal,nešlo hnout s lopatkama ani kombinačkama,po vyčistění to šlo tak lehce,že jsem se několikrát ujištoval,že jsem to skutečně sestavil správně a že to těmi lopatkami skutečně hýbe...až budu mít čas,dam sem fotky. Vyndat turbo není nic jednoduchýho...nechal jsem si ho vyndat,sám jsem si ho vyčistil,protože nikomu nevěřim,že to udělá pořádně a pak jsem si ho nechal zas namontovat....stálo mě to 1500,- ted to jede neuvěřitelně...

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy

Příspěvek od Medved9 »

kat38 píše:na kolik to chceš procent ...na 200% ?? Vyndat turbo...vyčistit a máš po problému...psalo mi to to samé,když jsem to vyndal,nešlo hnout s lopatkama ani kombinačkama,po vyčistění to šlo tak lehce,že jsem se několikrát ujištoval,že jsem to skutečně sestavil správně a že to těmi lopatkami skutečně hýbe...až budu mít čas,dam sem fotky. Vyndat turbo není nic jednoduchýho...nechal jsem si ho vyndat,sám jsem si ho vyčistil,protože nikomu nevěřim,že to udělá pořádně a pak jsem si ho nechal zas namontovat....stálo mě to 1500,- ted to jede neuvěřitelně...

A neznáte někdo slušnej servis ( NE AUTORIZOVANEJ tam bych se nedoplatil ) kde by my to mohly opravit. Doma to bohužel nezvladnu.

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy

Příspěvek od Medved9 »

kat38 píše:koukam,že píšu co už jsem vlastně jednou psal...no už je moc hodin :wink: ...
Mě je jedno kam pojedu Max 200km , ale potřebuji ještě ten den odjet s opraveným autem .Jelikož jsem závislý na autě.

Uživatelský avatar
bauic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 30.12.2007 19:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy

Příspěvek od bauic »

také jsem měl stejný problém a psalo mi to stejné hlášky....jsem po repasy turba...stálo mě to 10900kč... :?

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy

Příspěvek od kat38 »

bauic píše:také jsem měl stejný problém a psalo mi to stejné hlášky....jsem po repasy turba...stálo mě to 10900kč... :?
A co i to dělalo...opravdu to bylo třeba ? Nebylo to jen zanesený jako u mě ? Lítal z toho olej,nebo upálený lopatky,nebo co,řekli ti něco ?

Uživatelský avatar
Medved9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.10.2010 17:49
Bydliště: Louny

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy

Příspěvek od Medved9 »

bauic píše:také jsem měl stejný problém a psalo mi to stejné hlášky....jsem po repasy turba...stálo mě to 10900kč... :?
koukam že se mám na co těšit :-( :-( :-( :-(

Uživatelský avatar
bauic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 30.12.2007 19:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy

Příspěvek od bauic »

takže to turbo neustále pískalo,padalo do nouzáku a na palubovku to házelo hlašku emise,do dílny....když se vyndavalo ven,tak všude okolo něho tekl olej,no a když mi dělali repasy,tak zjistili,že mám na turbu ulámané lopatky,takže skoro totál... :(

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy

Příspěvek od kat38 »

tak to jo,já krom toho zanesení karbonem absolutně v pořádku...

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy

Příspěvek od kat38 »

Ikdyž znáš to ... pokud jsi to neviděl na vlastní oči,tak ti můžou říct co chtějí...tak se to dnes dělá...trochu oleje asi prosákne vždy,takže je taky možný,že jezdíš jen s umytým...proto si nejraději vše dělám sám...

Odpovědět

Zpět na „Motor“