Spínače ve dveřích

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od Goauld »

Nejdůležitější věc, je dat na ten mikrospínač páčku, pak už se nikdy neprodře ani spínač, ani plast co ho spíná.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od AmOc1982 »

myslis tim miskrospinac s packou jako tu kovovou co u nich bejva :?:
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od Goauld »

Přesně tak. Existujou modely spínačů, ktery maji stejnej vršek jako ten origo, takže stačí jenom přehodit tu páčku, nebo rovnou celej ten vršek, když je vydřená ta těsnící guma. Mikrospínač musí být dokonale vodotěsněj, jinak moc dlouho nevydrží a zoxiduje.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od Dusanbe »

To ja mam opačnej problém. Ségra má OI r.v 99 a přestala jí fungovat dálka a když zamkne klíčkem pomocí vložky, tak se neaktivuje safe a navíc nebzučí bzučák při rozsvícených světlech, ale záhada je v tom, že stropní lampička se rozsvítí, to mi hlava nebere prostě :!: Je tam cca 5 mikrospínačů. 2 na tu vložku, tzn. na otevření 1 a na zamčení taky 1, pak je jeden úplně dole, ten se spíná při zavřených/otevřených dveřích a další 2 monitorujou polohu čudlíku vedle safe diody :?: je tak? Když jsem ale ten zámek měl celej rozebranej, mikrospínače jsem proměřoval a byly cajk, tak to nechápů.
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od AmOc1982 »

a na pohled nebyly prosoupany ? jak bylo zmineno vejs ?
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od Dusanbe »

No, popravdě nevím, co si mám představit pod pojmem prošoupaný :lol: Myslíte jako, že ten zobáček už je tak krátkej, že v určité poloze nesepne? No to by mohlo být vysvětlení, protože mi říkala, že jeden čas se jí dveře z ničeho nic zamykaly a odemykaly, ale to bych pochopil, ze blby ty horní 2, které jsou na zamykání a odemykání, ale teď zamykání a odemykání kličkem funguje, ale prostě se nezapne safe.
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od AmOc1982 »

Dusanbe píše:No, popravdě nevím, co si mám představit pod pojmem prošoupaný :lol: Myslíte jako, že ten zobáček už je tak krátkej, že v určité poloze nesepne? No to by mohlo být vysvětlení, protože mi říkala, že jeden čas se jí dveře z ničeho nic zamykaly a odemykaly, ale to bych pochopil, ze blby ty horní 2, které jsou na zamykání a odemykání, ale teď zamykání a odemykání kličkem funguje, ale prostě se nezapne safe.
ano to si presne myslim :wink:
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od Davulus »

můj aktuální problém...dopředu sháním nový komplet zámek u řidiče..asii to bude lepší než se vtom nějak moc rýpat

djvlada11
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 12.01.2009 18:23
Bydliště: nove mesto na morave
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od djvlada11 »

tak aukro poradim koupil sem levne origo a fuknci a mam po problemu zamky nezamykali auto se nezablikalo a stropni lampa svitila az na dvere taky nesvitily opraveno za 2 dny nez sem na to prisel jak vse rozdelat
vw passat b5 tdi 81kw

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od Hallo »

Vevnitř zámku bývají většinou jen studenné spoje(nutno přeměřit,je možné že i vevnitř je ko),stačí přepájet a ten venkovní se dá repasovat (většinou je vydřený ten kolíček co je na tom otáčivém excentru a pak hlásí že jsou pořád zavřené,dá se sehnat náhrada a přehodit jim vršek,znova složit a zamek je opraven.

Uživatelský avatar
bart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 04.02.2010 10:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od bart »

query píše: mam takovej problém....
Mám 3dv.GIV a když otevřu dveře řidiče, tak se mi nerosvítí lampička a ani "odrazky" ve dveřích. Pokud otevřu pravé dveře, tak všechno frčí, jak má.
Myslel jsem si, že je jenom vadnej spínač ve dveřích, ale pokud nechám rozsvícený světla a otevřu dveře, tak mi to začne pískat, abych si zhasnul.
Měl jsem za to, že je ve dveřích je jen jeden spínač (a taky jsem žádnej další nenašel).
Netušíte někdo, co s tim?
bart píše: Ahoj...jsem na tom úplně stejně :lol: ...taky 3dv. a ten samej problém....měl jsem rozebraný komplet oboje dvěře i se zámkama (spínače) včetně kontroly všech drátů a vše je OK :? ...autoelektrikáři to dávat zatim nechci... smířil jsem se s tim, že se mi nerozsvítí osvětlení interiéru po otevření řidičových dvěří, i když bzučák na rozsvícený světla normálně funguje a při otevření je slyšet sepnutí čerpadla ...prostě mi hlava nebere... a to jsem si já debil koupil i novej spínač z TME (levnej nebyl) a zbytečně :lol: ... protože po rozebrání celýho zámku ridiče jsem zjistil že původní spínač je ve 100% formě

Tak jsem konečně přišel na náš problém 8) ...rozdělal jsem kompletně celou kabeláž ve dvěřích (sundavat tu original textilní pásku je fakt porod) ...ale nakonec jsem zjistil, kde je problém ... zhruba uprostřed dveří (foto_dvere) je zapojená dioda uvnitř červenýho pouzdra (foto_dioda), samozřejmě že byla proražená, takže nevedla ...stačila napájet nová a konečně po dvou letech se mi rožne interiér, když otevřu řidičovo dveře :D
...hlavně pozor na polaritu diody :!: na pouzdře je to viditelně označený :wink:

...takže oprava v řádech Kč :mrgreen:
Přílohy
foto_dvere.JPG
foto_dvere.JPG (21.66 KiB) Zobrazeno 479 x
foto_dioda.JPG
G5 GTI BWA
G7 GTI Performance

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od Dusanbe »

Čéče já jsem si žádného takového pouzdra v kabeláži nevšiml. Ale jednu diodu mám v lampičce ve dveřích. Vůbec nevím proč tam je a ani mě nenapadá, proč tam je ta tvoje :) Každopádně dobrý, tak dlouho se s tím člověk se*e a pak je to oprava za 2,50,- :)
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
bart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 04.02.2010 10:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od bart »

...no taky jsem na to koukal jako puk, když jsem oddělal tu textilní pásku :lol: ...ale podle zapojení je tam asi z důvodu ochrany mikrospínače v zámku...aby se k němu nedostávaly napěťový špičky a nezničily ho, ale kdo ví :? ..njn, to je ta moje "social edition" výbava :lol:
G5 GTI BWA
G7 GTI Performance

Uživatelský avatar
romancek888
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitriansky kraj,Slovensko

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od romancek888 »

...dik za radu...parada...

Uživatelský avatar
standik3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 20.10.2012 16:56

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od standik3 »

Ahoj mám stejný problém u golfa 4 3dvířko u spolujezdce vše svítí a u řidiče vůbec nic nesvítí ve dveřích ani ve stropě. Podle pročítání to myslím že asi zámek ve dveřích zlobí...ten odpor mám ve dveřích v tom světýlku,ten je v pořádku,ale nevím co je to za spojení drátů na fotce u prostřed dveří...ovšem když tyto dráty spojím s kostrou všechny světýlka se rožou a po odpojení zhasne normálně po uběhnutí intervalu a v případě ponechání drátů na kostře svítí vše stále i po zavření dveří....

Mám podezření na ten zámek a někdo se v tom asi vrtal podle spojení těch drátů nebo je to takhle originál? Díky za každou radu.

A jěště prosím o radu k druhému fotu je tam zástrčka na dva dráty (černý a bílý) mám ho nezapojený,neví někdo prosím co tam má být nebo k čemu to je tam připravené? Díky.
Přílohy
2012-10-20-0191.jpg
2012-10-20-0201.jpg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“