1,4 16v spotřeba oleje

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

hornobrizak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 27.05.2010 10:04

1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od hornobrizak »

Zdravím Vás všechny,mám problém se spotřebou oleje u 1,4 motoru. Spotřeba je 1 litr na 500km,což je mazec.Motor se chová normálně,ale žere olej.Vzduchový olej je znečištěn olejem,jinak nikde ani kapka kolem motoru. Chci se zeptat,projeví se tento problém u STK ? Asi to budou pístní kroužky.Nemá někdo stejný problém ? Najeto je 156000km

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od Bártič »

Taky se přikláním k tématu, ale olej mi to nežere mám 1.6 16v a dneska jsem koukal na vzduchovej filtr a taky jsem tam našel olej i kolem klapky kde se tam bere? A jestli to je dobře nebo nějaká závada? Jinak nevíte kolik se vejde oleje do moturu aus 1.6 16v?

Uživatelský avatar
JerryLee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 30.06.2009 17:57
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od JerryLee »

Měl jsem ten samý problém a vyřešily to nové svíčky 8)

hornobrizak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 27.05.2010 10:04

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od hornobrizak »

Můžeš nám vysvětlit jak jsi na to přišel ? To jako svíčky žerou olej ? Auto normálně jede a startuje takže v zapalování to asi nebude

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od Bártič »

hornobrizak píše:Můžeš nám vysvětlit jak jsi na to přišel ? To jako svíčky žerou olej ? Auto normálně jede a startuje takže v zapalování to asi nebude
Taky si říkám, že to bude blbost, jak mi svíčky zabrání průniku oleje do filtru ?

Uživatelský avatar
Firlusek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 27.05.2009 10:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od Firlusek »

Pánové měl jsem stejný problém který tady popisujete....
1. Nechte si vyměnit pístní kroužky pokud chcete zabránit spotřebě oleje.
2. Vyčistěte si odvětrávání klikovky...dost velký problém u těchto motoů (špatně řešeno)
3. pokud máš tachometrových 160tisíc jsi si jistý že má auto právě tolik najeto?Taky jsem měl na tachometru 120tisíc a skutečnost byla asi 210tisíc....
4. Spolu s pístními kroužky doporučuji i vyměnit olejovou pumpu...další dost problematická věc u těchto motorů (opět konstrukčně špatně řešeno....) - Pak se vám rožne kontrolka mazání vy zkontrolujete olej...bude ho dostatek ale motor i tak pojede na sucho a je KO
(Vlastní zkušenost - musel jsem měnit motor)
Takže tohle bych Vám doporučil.... (mimo jiné odvětrání klikovky ...to je patrně důvod proč máte olej ve vzduchovém filtru...jelikož motor se pak šíleně tlakuje.
Moje odvětrávání na původním motoru bylo tak zasran.... a těžké když jsem vymontoval....a kdyby jste viděli toho bordelakolik jsem z toho vysypal tak by snad ani nikdo nevěřil...

Hodně zdaru..

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od bifur »

Firlusek ma svetu pravdu.. Precistenie odlucovaca (odvetravanie) samozrejme pomoze a zmierni trochu tlaky, ale obavam sa ze bude treba vymenit kruzky. Nic viac uz s tym nenavymyslate. Proste uz odfukuje tlak zo spalovacieho priestoru do spodnej casti motora, cim spodok viac tlakuje a olej vytlaca cez odvetravanie do airboxu.. Pri takejto spotrebe oleja a ked uz sa ten motor bude robit by som pozrel aj gufera a ak to klepe tak aj hydrostely. Ak by som uz ten motor rozkuchal, tak by som spravil poriadnu GO..

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od Gixxer »

je to lechky hosi vyhonenej motor tlaky z valcu to vali do vany a tim padem odfukem z vika ventilu je tam velklej tlak a olej vam to mrda az na filtr , tod vse :)
.

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od Gixxer »

aha sem si rikal proc semi to nechtelo odeslat mezitim prisly dve zpravy , tak sem to psal zbytecne protoze to tady napsali kluci :D
.

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od Bártič »

Ale mě to olej nežere jen že jsem dnes našel trochu ooleje v airboxu takže jak se čístí ta kravina jak ste to tu nazvali to odvětrání klikovky?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od bifur »

Vzadu na bloku mas odlucovac oleja (na obrazku je to cislo 19). Ten treba dat dole, precistit ho poriadne, vymenit tesnenia. Potom je tam hadica (28) a tu treba skontrolovat ci nie je mekka, ak je tak novu, ak nie je, tak precistit. Tot fsjo..
odlucovac.jpg

Uživatelský avatar
JerryLee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 30.06.2009 17:57
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od JerryLee »

Jo sorry, blbě jsem si to přečetl...... Jinak mně to taky před tím bralo víc oleje, sice ne litr na 500 kiláků, ale vážně, dal jsem nový svíčky a musím zaklepat:) Podle mě to bylo u mě, že to auto ztrácelo výkon a tím to víc žralo jak benzín tak olej, nevím :-)

hornobrizak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 27.05.2010 10:04

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od hornobrizak »

Díky za názor,ještě dotaz,měnil už někdo ty pístní kroužky ? Zajimá mě cena oprav.

Uživatelský avatar
Firlusek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 27.05.2009 10:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od Firlusek »

Odkud jsi?
Doporučil bych Ti borce který je na to dle mého názoru opravdový oborník měnil jsem u něho celý motor a naprostá spokojenost.
Výměna kroužků počítej cca 25 tisíc i s prací možná i více.....je to totiž dost drbačka navíc se musí udělat hlava vyměnit gufera atd....

hornobrizak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 27.05.2010 10:04

Re: 1,4 16v spotřeba oleje

Příspěvek od hornobrizak »

Jsem z Plzně,to je teda dost prachů.No zatim to řešit nebudu,když tak to nabídnu Ačkám a bude klid.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“