Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od McMahon »

RichardK píše:Jakou matku mám povolit. Koukal jsem tam ze spodu. A je tam vidět jen šroub který je utažený do řadící tyče ,která mění kvalty v převodovce? Ten mám povolit a pak lechce přitáhnout?

Dnes jsem zatím provedl nastavení spojky. Měl jsem hodnotu 2,3V která pomalu klesla na 2,09 kde se zastavila. Nastavil jsem 1,85. Mám však pocit že to teď řadí trošku hůř. Zítra se pokusím nastavit převodovku a skluz. Problém to nevyřešilo. Stále v poloze stop chcípá, ale pro změnu začal fungovat Start/stop.
Start stop funguje podivně, někdy při opětovném startu (opětovném uvolnění brzdy) na okamžik chytne a hned při pokusu o rozjetí chcípne. Na noc jsem odpojil baterku, ráno uvidím zdali se stal přes noc zázrak.:-))
Ještě jak tu pišeš že to problem nevyřešilo tak to musiš nejdřiv udělat cele nastaveni :) Pak mužeš mluvit o úspěchu nebo naopak :)

Uživatelský avatar
RichardK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od RichardK »

Dík. už mi to je jasný. Zítra to zprzním a dám vědět,jak jsem dopad.

Uživatelský avatar
RichardK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od RichardK »

Tak lupo už o5 startuje v poloze stop a dokonce i Start/stop system funguje. Ještě to není ideální. Stále na nízké rychlosti(1,2) při přeřazení dost necitlivě pouští
spojku. Dále poměrně dluho při zahřátí pouští spoku při rozjezdu. Nepříjemné to je hlavně při rozjezdu v kopci. Těžko se hledá moment mezi uvolnění ruční brzdy a sešlápnutím plynu. Díky radám McMahona se mi asi na 50tý pokus podařilo udělat základní nastavení převodovky. Ještě si musím pohrát s nastavením skluzu. Viz.problémy výše.Zatím jsem to zkoušel podle návodu z internetu. Máte nějaké postřehy jak to nejlépe udělat? Děkuji všem za rady a pomoc.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od McMahon »

No a udělal jsi i nastaveni bodu prokluzu (Creep point)?

Uživatelský avatar
RichardK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od RichardK »

Ano, udělal. Jen neumím anglicky. tak nevím jestli dobře.

Spustil jsem blok 025 , pak nastartoval motor. Sešlápnul brzdu a zatáh ručku.
Pak jsem zařadil E. Pak jsem brzdu uvolnil a opět stisknul. Dělal jsem to tak dlouho až se ve třetím okénku
objevila 0. Při každém se šlápnutí hodnota klesla o 1.

Možná jsem to udělal blbě. Nevím.

Dá se to číslo 5 změnit na jiné? (menší či větší počet kroků?)

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od McMahon »

Dobře si to udělal. 8) 8)

Uživatelský avatar
RichardK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od RichardK »

Zdravím, tak trápení s lupem pokračuje. Dnes jsem s o5 snažil udělat základní nastavení,protože to občas nechtělo couvat,ale nepovedlo se. Neproběhne
základní nastavení. ve třetím políčku je stale chyba 12. Když povolím tu matici na řadiči, tak to najede na spodní konec toho oka. A po té když provedu nastavení tak to vyhodí chybu. dle manuálu by si to mělo samo najít při povolení polohu ale nic to nedělá? Dájí se koupit samostatně snímače polohy? Dále mám pocit že horní páka na které je snímač polohy má poměrně dost velkou vůli. Je to normální?

Díky za rady a podněty

Richard K.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od McMahon »

Potenciometry se daj kupit a vuli třeba dotahnout.

Uživatelský avatar
RichardK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od RichardK »

Ono to vypadá spíš, že je vyběhané futro v hliníkovém těle. Když robota vyndám a odělám snímače, je potřeba to pak nějak nastavit? dále když vyndám robota tak musím povolit šroubek na řadící tyči co čouhá z převodovky, jak se to potom při zpětné montáři nastavuje?

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od McMahon »

Když odebereš potenciometry tak neni třeba nic nastavovat, ale když to rozebereš vic tak je to tam na ticicihranech:-) Takze bacha na vec:-) A šroubek kterej je na řadici tyčce ma tam vyvrtanou dirku, takže neni problem to zpatky složit:-)

Uživatelský avatar
RichardK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od RichardK »

Tak Lupo už zase jezdí a řádí. Byly volné obě páky co tahají za řazení. Vyměnil jsem take akumulátor tlaku, aby čerpadlo nemuselo tak často běhat.
V přístím kole mě čeká těsnění pod víkem řadiče a ó-kroužky kolem hřídelek. Kam pro těsnění? Dá se to utěsnit víko tmelem na motory. Neznáte někdo rozměr
ó-kroužků co těsní hřídelky? Měnil jste někdy někdo uvnitř pístní gumičky?
V dalším kole musím ještě vyřešit vybrace motoru. koukal jsem do VAGu na volnoběžnou dávku na vstřikách a ukazujemi toto:
1válec -0,7 druhý -0,3 a ttřetí +1,6. Je to normální? O příštím víkendu zkusím proběhnout svazek v hlavě.

Dík za náměty
Richardk

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od McMahon »

Tak těsnění pod víkem nové nekoupiš a mě se to tmelem neosvědčilo, sehnal jsem si teflon dané tloušťky a doma vyřizl:) A O-kroužky musiš poměřit:)

kecuris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.02.2011 11:11

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od kecuris »

Zdravim.Take mam lupo 1.2TDi.Je to auto pro narocne,take mi to dela co chce.Ja uz jsem se s tim naucil,ale kdyz s tim ma jet nekdo jiny,tak vetsinou neodjede,nebo neprijede.Tak si ho,uz ani nikdo nepujcuje.Take vyhoda.Nevite jaky olej se dava do hydrauliky spojky a kde se meri hladina?Jak je zima tak mi to strasne dlouho tlakuje.Pak teprve jde nastartovat motor.Po nastartovani jeste musim cekat ,nez se na displeji nacte rychlost.Vybiji se dost i baterie.Ohledne toho startovani a chcipani v eco rezimu.Take mi to zlobilo.u pedalu brzdy je spinac.Ten jsem vymenil a je to OK.(cca350kc)

flexible
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 21.01.2011 08:07

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od flexible »

Taky se mi stava ,rano kdyz chci nastartovat,tak nic -auto nereaguje. Po vypnuti klicku a opakovani vse ok,pak cely den vse v poradku. Cim to je?

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo přestalo startovat v poloze "stop"

Příspěvek od McMahon »

Nechce nastartovat protože nemá natlakovano........ bezpečnostni pojístka. Vzdy pockej az to dotlakuje a pak az startuj, nekdy nechce nastartovat po natlakovani tak bud otočit kliček zpeta znova nebo ho jen dele přidržet..... kdyz sem to mel netesne tak se mi to taky stavalo a asi po 2 - 3s drzeni klicku v poloze start to vzdy chytlo:-) Ted uz ten problem sem davno nemel.

Jinak tlakuje dlouho protoze soustava neni tesna a nekde nasava vzduch.... ovzdusnit, vymenit O-kroužky. Jeslti to nebude idealni (u mne to taky porad neni) tak si myslim ze bude treba vyemnit O-krouzky mezi jednotlivymi kanalky el. mag. ventilu. Este sem to neudelal ale jak bude cas tak udelam a sdelim vysledky. Jinak kdyz to funguje dobre by to nemelo tlakovat dele nez 10s, max. 15 pokud je venku teplo (v zime tlakuje vzdy dele). Ta delka tlakovani taky zavisi jak dlouho se z autem nejelo.

Olej se tam lije normlane hydraulicky (zeleny nebo cerveny) a hladina se kontroluje na zasobnicku pri povolene podtlakove nadobe.

Odpovědět

Zpět na „Lupo“