Je třeba nutně doplnit olej?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Draffix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 28.01.2011 13:56
Bydliště: Ostrava

Je třeba nutně doplnit olej?

Příspěvek od Draffix »

Zdravím, sem teď hrdým novým majitelem Golfa IV 1,6 a teprve se s ním zaučuji. Na počítači mi to hlásí (po otočení klíčkem) že mám olej na 400 km, já však potřebuji ujet cca 500 km tak se chci zeptat co se stane až ujedu těch 400km? Bude mi to v autě nějak pípat? A nebude to nějak škodit motoru když se dostane pod hranici? Sem celkem laik takže každá rada pomůže. Díky :)
VW Golf 1.6 G4, 74kw

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Je třeba nutně doplnit olej?

Příspěvek od vtuni »

tak servisní interval je vesměs danej na 10-15tis km /nebo 1rok dle provozu.. typu oleje ..atd..
nějaká stovka km to nevytrhne...
jen bych zkontroloval měrkou oleje.. zda není pod míru... :wink: odjezdil v klidu to co potřebuješ a pak ..servis... (vzduchovej filtr, olejovej filtr, olej....) a máš na dalších 10-15tis km/1rok
pokoj...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Draffix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 28.01.2011 13:56
Bydliště: Ostrava

Re: Je třeba nutně doplnit olej?

Příspěvek od Draffix »

vtuni píše:tak servisní interval je vesměs danej na 10-15tis km /nebo 1rok dle provozu.. typu oleje ..atd..
nějaká stovka km to nevytrhne...
jen bych zkontroloval měrkou oleje.. zda není pod míru... :wink: odjezdil v klidu to co potřebuješ a pak ..servis... (vzduchovej filtr, olejovej filtr, olej....) a máš na dalších 10-15tis km/1rok
pokoj...
Jasně, to mám v plánu jen teď potřebuji někam nutně jet a kámoš co mi s tím má pomoct zrovna nemůže tak sem se chtěl zeptat. Díky moc :wink:
VW Golf 1.6 G4, 74kw

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“