Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze.

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze.

Příspěvek od baxxter222 »

ano tak ako sa pise ta zelena topanka svieti ked nezosliapnes brzdu a ona ta kontrolka ta vlastne na to upozorni aby si zosliapol brzdu.co sa tyka tej druhej veci.parkovacia brzda sa ti odbrzi automaticky vzdy ked si priputany.ak nie si a rucku zabrzdis tak sa sama neuvolni.vzdy pas treba zapnut.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tosiko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezko
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze.

Příspěvek od tosiko »

Dík chlapi,takže za...
1,to je vpořádku jenom jsem si toho nevšimnul.

2,tam asi bude problém , protože se mi zdá že to po rozjetí odbzřduje elektricky, ještě to zkusím co to bude dělat bez pásů?

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze.

Příspěvek od uncompromised »

tosiko píše: ještě to zkusím co to bude dělat bez pásů?
nic, neodbrzdí to :)

Uživatelský avatar
tosiko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezko
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze.

Příspěvek od tosiko »

uncompromised -- přesně tak neodbrzdíí.
Asi zbytečně jsem plašil, až na tu hlášku co mi naskočila na to je se třeba podívat VAGínou.
Jinak je vše vpořádku ,auta bez autoholdu se samy odbrzdí při rozjíždění pokud jsou splněny jisté kritéria, a to.zavřené dveře, zapnutý pás , zařazená rychlost a jemně vymáčklá spojka při rozjíždění, no auto mám 5 měsíců a zase mě překvapilo něčím novým , hold učíme se stále.
Hoši dík za ochotu.

testoviron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 18.08.2010 12:33

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze.

Příspěvek od testoviron »

tosiko píše:Zdravím.
Dneska při cestě domů se mi objevila tato hláška a začla svítit žlutá kontrolka na otáčkoměru cca po 2 sekundách to zmizlo, auto za jízdy nic nedělalo.Přečetl jsem hodně o park.brzdě ,takže VAG a potom se uvidí ale jde mi spíš o poznatky s brzdou na které jsem přišel jak jsem ji potom zkoušel jestli funguje a fungue i když jsem se trochu rozjel a zabrzdil tak to intenzívně brzdilo což je si myslím OK ale jde mi o to?:
1,když chci odbrzdit a nešlápnu na brzdu tak se mi na rychloměru rozsvítí zelená kontrolka s botou, dělá vám to taky ,doted jsem si toho nevšimnul.Samo nápis na maxidotu tam je taky.

2,Memám tlačítko Autohold a myslím si ,že doteď když jsem měl zabržděno a chtěl se rozjet tak to zůstalo zablokované ale tím si nejsem vážně jistý ,snažím se ručku používat minimálně. A teď mi to dělá tak že když zařadím 1 anebo zpátečku a auto jde do záběru tak se ručka sama odbrzdí , si myslím klasický autohold.A co teď?

Tak vás prosím o postřehy jak Vám to funguje, jhe to 7/2007 mr 08 sedan. Dík.
Kamarat moj passatacky:
Automaticky sa ti odbrzdi pri rozbehu dopredu alebo dozadu len v pripade ze mas zapnuty bezp. pas, ak nemas, ostane zabrzdene, ak chces rucne odbrzdit, musis slapnut na noznu brzdu a stlacit tlacitko rucnej, ak neslapnes na noznu, signalizuje ti to zelena kontrolka.
HOWK

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze.

Příspěvek od uncompromised »

myslím, že není třeba to tolikrát opakovat :)

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze.

Příspěvek od Pavelkot »

bez zapnutého bezp. pásu to jde taky, zmáčknout tlačítko a ťuknout do plynového pedálu a odbrzdí to taky. Jde to použít i při rozjíždění do kopce, zkrátka podržet tlačítko a standartně se rozjíždět

Uživatelský avatar
aleshh
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 09.02.2008 11:05

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze

Příspěvek od aleshh »

čau má problém s brzdou - svítí kontrolka a nápis na maxidotu brzda brzdí pouze jedno kolo !!
nevíte někdo co stím ??

Adresa 53: Parkovací brzda
Objednací číslo řídící jednoky: 3C0 907 801 B
Systém a/nebo verze: EPB VC8HC001 013 0001
Kódování: 0000012
Číslo dílny: WSC 05311
2 závad nalezeno.

02433 - Nemohu otevřít soubor CODES.dat!
011 - Nemohu otevřít soubor CODES.dat! - Kontrolka závad ZAP
info o závadě:
Stav závad: 11111011
Priorita závad: 1
Frekvence závad: 1
Počítadlo resetů: 197
Kilometry: 82552 km
Indikace času: 0
Datum: 2011.02.14
Čas: 15:32:46

info o závadě:
Napětí: 14.70 V
Počet: 85

02435 - Nemohu otevřít soubor CODES.dat!
009 - Nemohu otevřít soubor CODES.dat! - Sporadická
info o závadě:
Stav závad: 00111001
Priorita závad: 1
Frekvence závad: 1
Počítadlo resetů: 237
Kilometry: 82552 km
Indikace času: 0
Datum: 2011.02.14
Čas: 06:57:16

info o závadě:
Napětí: 12.73 V
Počet: 83

Uživatelský avatar
aleshh
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 09.02.2008 11:05

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze

Příspěvek od aleshh »

Nikdo nic ?? je to tlačítkem ??

Uživatelský avatar
aleshh
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 09.02.2008 11:05

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze

Příspěvek od aleshh »

Nikdo neporadí ???

Uživatelský avatar
cernytdi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uslar Nemecko

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze

Příspěvek od cernytdi »

je to vypinac prave jsem to mel taky koupil jsem nove tlacitko,odpoj baterku a pockej 5 minut a pak tam dej nove tlacitko .Jestli to nepomuze udelej zakladni nastaveni brzdy znova.Me to pomohlo stal jsem v parkhausu a auto neslo odbrzdit super situace pomohlo odpojit baterku a uz jsem jel ale za 4 dni znova ale nastesti doma v garazi.

Uživatelský avatar
aleshh
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 09.02.2008 11:05

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze

Příspěvek od aleshh »

Brzda už funguje !! - tady je přikládám docela slušný popis funkce elektromechanické parkovací brzdy.
Přílohy
SSP_346.pdf
(1.48 MiB) Staženo 2003 x

MadButcher
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 05.06.2013 09:34

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze.

Příspěvek od MadButcher »

Vyhrabu tohle prastare vlakno: dnes jsem nadherne zablokoval McDrive na zacatku D8 z Prahy (OMV+McD, pred sjezdem ke Globusu). Prijel jsem k tomu bazmeku kde se objednava, domluvili jsme se, prijel jsem k oknu kde se plati, tam jsem tak dve minuty strasil a pritom mel seslapnutou brzdu. Tlacitka parkovaci brzdy jsem se ani nedoknul, dokonce jsem se na nej ani nepodival. Zaplatim, chci odjet, a zabrzdena parkovacka. Sahnu na tlacitko, nic. Znovu - a naskocilo chybove hlaseni.

Stal jsem tam dobrou hodinu a cekal na odtah. Zablokoval jsem jim cely McDrive, chudaci museli ty auta obsluhovat asi ve ctyrech lidech - jeden upozornoval ze se neco deje a "ridil dopravu", druhy behal s penezi ke kase a zpatky, dalsi nosil hlavnim vchodem jidlo :-) sorry lidi, ja za to nemuzu, to ta blba brzda!

Odtahovka s hydraulickou rukou to mela hooodne problematicke, moje auto stalo tesne u okna, pod striskou, z jedne strany znacka z druhe nejaky sloupek... no klucina byl dost sikovny a poradil si s tim, kdyz jsem ho sledoval jak to auto taha opatrne ven z toho bludiste, tak si skoro myslim ze byl v minulem zivote hodinar.

Zitra uvidime v cem je problem, ale je fakt ze uz v zime to zlobilo, jedna brzda spatne odbrzdovala, pry ze oba konektory byly zrezivele, ale jenom je tenkrat vycistili ze to jeste nejaky cas vydrzi. Tak mozna uz to maji za sebou.

Az stahnu z telefonu fotky z odtahu tak sem nejakou soupnu. Snad jste me tam pri te ostude nikdo nevideli :-)
Passat Variant Sport, 147kW BWA 2006

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze.

Příspěvek od Archie »

"Pěkná story, pěkná" - tuhle představu, že někde něco zablokuju kvůli brzdě, mne ještě nenapadla, ale v souvislosti s brzdou už jsem si říkal, že se to někde nevhodně může posr*t. A jak praví Murphy - když se něco posr*t může, tak se to pose*e. :pleasantry:
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada el. parkovací brdzy. Přečtete si manuál k obsluze.

Příspěvek od selatko »

:good: :laugh: :laugh: :potlesk:
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“