co říkáte na tyto kotouče

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od Trafika »

Kluci chci dát na svýho pašíka tyto kotouče: http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;1 ... ST=0|LNG=0|" onclick="window.open(this.href);return false;

máte je někdo na pašíkovi?jaké máte s něma zkušenosti?
můžu je mít za nějakých 1725Kč s DPH
nebo dát raději nějaké jiné?
chci před chipem dát do kupy brzdy :)
VW passat 1,9TDI 4Motion

slavajbc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 30.09.2009 20:11
Bydliště: Jablonec n.N.

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od slavajbc »

O těch kotoučích nic nevím,reaguju na ten chip.máš už vybráno od koho,na kolik a za kolik?Taky chci chipovat.

Uživatelský avatar
Alien33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 29.08.2008 08:15
Bydliště: Liberec

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od Alien33 »

Kamarád je nasadil, údajně ani horší ani lepší než serie...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=262558" onclick="window.open(this.href);return false;

kava
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.06.2010 22:33
Bydliště: Chotěboř

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od kava »

Příbuzný je měl a strašně mu to žralo destičky. Příště už jde do kotoučů bez drážek.

Uživatelský avatar
mraff
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 03.01.2011 22:22
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od mraff »

vetší opotřebení destiček,kotouč vydrží mín,je to jenom na machrovinu nic víc....kup si za ty penize raději original vw, kvalita a vydrž je znát...

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od Trafika »

mraff píše:vetší opotřebení destiček,kotouč vydrží mín,je to jenom na machrovinu nic víc....kup si za ty penize raději original vw, kvalita a vydrž je znát...
originál to myslíš zajit do prodejny VW_nebo máš na mysli konkrétní značku a typ?
VW passat 1,9TDI 4Motion

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od Trafika »

slavajbc píše:O těch kotoučích nic nevím,reaguju na ten chip.máš už vybráno od koho,na kolik a za kolik?Taky chci chipovat.
nechám to na odbornících v TDIFUN dělali mi i octávu a max spokojenost :ura1:
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od majkl1 »

5000km a byly kaput.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od Trafika »

majkl1 píše:5000km a byly kaput.
si děláš :gey: 5000KM snad vydrží i dřevěné kotouče :mrgreen:
já mám na octě na kotoučích i deskáćh 115000Km a teprve teď se chystám na výměnu,(tyto předchozí majitel nechal měnit origo ve škoda servisu a já auto asi za měsíc koupil,když jsem viděl fakturu za ty kotouče tak jsem se zhrozil,ale teď smekám vydržely fakt hodně) 8)
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od majkl1 »

Bohužel nedělám. S deskama Textar po 5000 tam vůbec ty drážky nebyly. Desky byly skoro netknutý, ale kotouče smetený a zkroucený.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od Trafika »

majkl1 píše:Bohužel nedělám. S deskama Textar po 5000 tam vůbec ty drážky nebyly. Desky byly skoro netknutý, ale kotouče smetený a zkroucený.
to jezdíš jak pra.. ne?
já bych dal i desky od ATE
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od majkl1 »

Ne nejezdím. Pokud bych prasil, tak by nejdřív shořely desky, ale na nich chyběl snad ani ne 1mm. Kotouče prostě byly během 5000 km tenký a pak se z tohoto důvodu zkroutily. Ty drážky jsou stejně naprosto nepochopitelně tvarovaný. Měly by odvádět plyny a prach, ale nikde nekončí, nikde nic nemohou pořádně odvádět, zkrátka podle mě zmetek. Ty ovály měly končit jako by až za obvodem, aby drážky vdly mimo kotouč, jako to mají všechny ostatní drážkovaný kotouče.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od FandaTDI »

já jsem je tam dal s deskama Pagid a nejdřív jsem se čertil, že už před pořádným zajetím zmizela pěkná část desek a to hlavně u kraje kotoučů, u středu pořád jako nový - tady jsem to řešil teď se to tak nějak ustálilo, tak uvidim, jestli daj aspoň dvoje destičky ... znova bych do nich nešel ... "větraný kotouče" to i tou velikostí drážek bejt ani nemůžou, ono jistej efekt to má už tim, že při brždění neni nikdy(do sjetí drážek) zatíženejch 100% plochy desek a to "střídavě", ale otázka je, kolik takovej "efekt" (možná doslova) přináší negativ ... to už by se dala řešit tepelná vodivost(,roztažnost...) bordelu(převážně z desek, v "prachovym" stavu asi líp absorbující vlhkost...), kterým se zanesou ty drážky, atd. ... věřim, že při častějším zahřívání by se mi zvlnily i s těmahle deskama jako majklovi, po mírným zahřátí sice brzděj asi i nepatrně líp než původní(stejný desky), ale při prudším brždění ani na ten nepatrnej rozdíl nespoléham, byť by to skutečně ubrzdily líp než "obyč." ATE ... nevim, jestli maj z výroby stejnou házivost, ale pocitově se projevuje víc a to způsobem, že si v krizovkách(na suchu) člověk řiká ("očima", aby to stihl :lol: ) "podržej/nepodržej, po...podržej/nepodržej, podržej/ne...nepodržej, pdržj/npdržj, p/n, ... " :mrgreen: a to na hranici adheze nebudí zrovna důvěru ...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od majkl1 »

Neboj, žádná nebo téměř žádná změna ve velikosti třecí plochy není. Už jsem to tu kdysi matematicky demonstroval na vrtaných zimmermanech. Nepamatuju si to přesně a znovu to počítat nebudu, ale u 288mm ten rozdíl dělal cca 0,6% celkové třecí plochy. :P
U těhle kotoučů bych to viděl na ještě menší podíl. Ale ty drážky jsou moc tenké a mělké na to aby to něco řešilo. Jen frajeřinka.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
mraff
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 03.01.2011 22:22
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Re: co říkáte na tyto kotouče

Příspěvek od mraff »

Trafika píše:
mraff píše:vetší opotřebení destiček,kotouč vydrží mín,je to jenom na machrovinu nic víc....kup si za ty penize raději original vw, kvalita a vydrž je znát...
originál to myslíš zajit do prodejny VW_nebo máš na mysli konkrétní značku a typ?
ano bud přímo u dealera vw a nebo si sežen značku TRW...tady maš odkaz za necelí 3000 přední desky+kotouče..
http://aukro.cz/brzdove-kotouce-destick ... ml#gallery" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“