Řadící páka-závada

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

j.i.r.e.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.12.2010 22:36
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Řadící páka-závada

Příspěvek od j.i.r.e.k »

Zdravím.Nikde jsem toto téma nenašel a toto mám teď na svém golfu IV 1.6 SR.Při rozjezdu jde poměrně špatně zařadit jednička jak kdy ale hlavně se hrozně hne řadička jak při rozjezdu na jedničku tak při rychlém sešlápnutí plynu na jakýkoliv rychlostní stupeň,také při průjezdu zatáčkou.Až na jedničku jde řadit v pohodě.Budu rád za vaše rady.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od falko1983 »

Ahoj tak to jsi hledal špatně,o tomto problému se tu dost psalo.V tvém případě to vypadá na špatný silentblok/ky u motoru.Chce to zahýbat motorem a zjistit který je KO.Nejlépří je samozřejmě vyměnit všechny 3 ale je to finančně náročná oprava.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od PoloTom »

Já si po pročtení témat zde myslel že jsou to taky silentbloky. Šoupnul jsem to do servisu, vyměnily KO silentblok na převodovce,leč problemy s horším řazením nezmizeli. Ostatní silentbloky jsou pry OK. A při těch cenách se mi je nechce měnit jen tak. Po výměně silentbloku na převodovce se musel předělat zámek zpátečky, páč nešla zamykat.Když hejbu motorem tak byl vsadil na právě ten měněnej, protože tam se to podle mě hýbe na muj vkus až moc. Chtělo by to porovnat s jiným autem.Taky mi jde hůř řadit jednička.Stav: Prozatím jsem rezignoval.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od bifur »

A po vymene silentbloku ti aj nastavili tiahla radenia?

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od PoloTom »

To nemám tušení, ale dával jsem to tam právě na kontrolu uložení motoru a opravu horšího řazení.Podle nich je to "ten starší systém" na kterém nic seřídit nelze. Ono to řazení je trochu tužší než by podle mě mělo být a jednička jde občas dost ztuha, ale sem tam tam vlítne jak do másla. Ale taky pozoruji že se řadička při přidání trochu hýbe(aspoň kdysi hýbala, musel bych to znovu vypozorovat)

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od bifur »

Stare silentbloky sposobuju hybanie pri pridani a ubrani plynu. Ak ho menili za novy musi to byt OK. Jedine ze by boli aj ostatne v prdeli. A co sa tyka radenia, aj mne tvrdil mechos ze na tom nic neponastavujes, skor to dodrbes. Isiel som do autorizovaneho servisu, nastavili a hned ide jednotka a dvojka ovela lepsie..

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od PoloTom »

Já právě byl ve VW.A tam mi řekli tohle.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od bifur »

Tak ti mozem iba poradit zmen servis. Ak mas to auto co je v podpise, tak toto: "Podle nich je to "ten starší systém" na kterém nic seřídit nelze" je cista blbost, lebo pokial viem tak BCB je najnovsia koncepcia 1,6 16V motora (okrem FSI) a mas asi rok vyroby az po roku 2000, nie? Ja mam rv 2000, model 2001 a nastavit to islo..

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od PoloTom »

Já byl v Porsche v Brně na Řípské, tam se v tom hrabali pak to bylo o něco lepší ale jen asi 2 měsíce. Protože mě tam zklamali i v jiných věcech, změnil jsem na Rosauto na Poříčí a tam mi řekli tohle. Rok výroby je 2003. A řadící páka se hýbe, teď jsem to pozoroval cestou domů.

Patrik Smilek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.02.2014 11:10

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od Patrik Smilek »

Zdravím mám problém s rádií pákou hýbe se ze strany na stranu při projíždění zatáčkou a když pustil plyn tak skubne a spodní silemblok u převodovky je novy a při volnobehu se ani nehne díky za radu VW golf iv

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od xerxes »

co zbytek silenbloku na motoru?ty jsou good?máš tam tahlo nebo lanovody?

Patrik Smilek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.02.2014 11:10

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od Patrik Smilek »

Jo jsou OK a mám tam táhla

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od xerxes »

kukni na ty tahla je to brutalni system ktery se rad vybiji a tak nastava vule

Patrik Smilek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.02.2014 11:10

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od Patrik Smilek »

Jo skusim díky za radu

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od caddy I »

Zdravím všechny
kolem řazení jsem tady pročetl co se dalo, přesto problém přetrvává.
Jedná se o 1.4 55kW, jednička (i dvojka) jde velmi ztuha. Výjmečně se tam podaří dát jednička na první pokus, a subjektivně se to zhoršuje.
Silentbloky na celým agregátu myslím O.K., olej požadované specifikace vyměněn, celý ten pákový mechanizmus nahoře z převodovky zdemontován, vyčištěn, ošetřen kvalitní vazelínou. Při tomto nalezena pouze cca milimetrová vůle na čepu procházejícím silonovým kónickým uložením. To nelze vytočit nové pro svojí složitost a jako samostaný díl také není - celou součástku za cca 2tis se mi nechce objednávat protože nejsem přesvědčený že tím by to mohlo být...
Po tomto posledním pokusu se samozřejmě řazení všech rychlostí stalo lehkým a snadným - tedy je potřeba opravdu minimální síla pro řazení - bohužel krom té 1 a 2 :-(
Pokus s dvojím vyšlápnutím spojky aby se protočila kola nefunguje, tím to není. Spojka myslím funguje taky jak má.
P.S. najeto je 211tkm rok 2004
Neporadí prosím někdo????

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“