Výměna předních tlumíčů - jaká značka?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Marty83
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Pozořice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna předních tlumíčů - jaká značka?

Příspěvek od Marty83 »

kayaba je plynokapalina tzn. excel G a sportovni Ultra SR

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Výměna předních tlumíčů - jaká značka?

Příspěvek od majkl1 »

Tak omluva. Jsou plynokapalina, ale jednoplášť. Bilstein je plynokapalina dvouplášť.
Ale i tak dávám přednost Bilstein, jelikož jsem měl možnost porovnat oba produkty. A ten rozdíl pěti stovek je zanedbatelný.
A ještě jedno upozornění. Měl jsem tu čest i s Kayba Excel G z Aukra a katastrofa!!! Sice za 11 stováků (první sada u mechoše 1800,-/ks)a s dokladem a zárukou, ale podle mě nějakej podvrh. Oproti těm prvním koupeným ze servisu to byly s prominutím sráče.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Marty83
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Pozořice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna předních tlumíčů - jaká značka?

Příspěvek od Marty83 »

hele ty kayaby jsou taky dvouplast :wink:

http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?k ... windowid=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Výměna předních tlumíčů - jaká značka?

Příspěvek od majkl1 »

Už koukám, že i u EXCEL-G jsou tři řady. Zřejmě i zde bude zakopaný pes v kvalitě a výdrži jednotlivých typů. Takže předpokládám, že ty z Aukra, co jsem měl byly ty nejhorší a proto i cena byla o 50% nižší než u těch, co jsem měl před tím a co vydržely a vydržely a vydržely a ....... :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Gumoku
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna předních tlumíčů - jaká značka?

Příspěvek od Gumoku »

Ahoj,

mám podobný problém, od pravého kola když jedu a auto trošku propruží brutální vrzání. Dělalo ti to i když si uplně stál, měl třeba vypnutý motor a jen si otáčel kolama ze strany na stranu to vrzání?? Přece když jen otáčím kolama pomalu, tak tlumič nepruží. Vrže to jak kráva, zkoušel jsem zkoumat období kdy to dělá a nedělá, ale je to nepravidelné. Zkoušel jsem i namáčet na ramenech čepy a silentbloky ale vrže pořád. Ramena cca 2roky, ale nějaké no name,neklepou.

Tak absolutně netuším jak na to, nechci kupovat půlku nové nápravy a pak zjistit že to byla nějaká pi***ina:-/

Nějaké tipy?



Jeka píše:Ahoj všem..

mám problém, nevím co to je ,ale když jedu po nerovnostech tak mi přední levé kolo vydává dost brutální vrzající zvuky:-( To samé dělá jak točím kolama jak popojíždím. Ramena jsou fungl nová.. Někdo mi říkal že to může byt uložení tlumiče nebo tlumič. Co myslíte ?


Díky Všem


EDIT: Zjištěno.. Levý tlumič vytekl.. Jsou tam orginály.. Jakou značku by jste mi doporučili ?

vybírám mezi Kayaba , BILSTEIN , Monroe
VW forever ;-)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“