Výmena olejových náplní

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Výmena olejových náplní

Příspěvek od koto99 »

Tak dnes som dal konečne vymeniť všetky "doživotné nápne" + olej v motore. Takže sa menil olej v diferákoch, redukčnej prevodovke a automatickej prevodovke. Auto ide objektívne tichšie a prevodovka radí podstatne hladšie. V prevodovke sa menil aj filter a tesnenie na vani. Všetky náplne vyzerali primerane znečistené až na olej v redukčnej prevodovke, ktorý bol úplne čierny, čiže prepálený. Zrejme od trenia lamiel elektronickej uzávierky.
Takže odporúčam po vlastných skúsenostiach minimálne prekontrolovať stav oleja. Pozor, ide tam jedine originál VW olej.

Pre zaujímavosť komplet výmena s materiálom a prácou ma vyšla cca 650EUR vrátane DPH. A to tam bola aj geometria a nastavenie.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od Mára_VR6 »

Olej v motoru mě čeká za 2500km a asi to taky udělám komplet.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

sondík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.01.2011 15:45
Bydliště: Teplicko

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od sondík »

Kolik přijde oleje do V10 TDI díky . Nemůžu to nikde najít.
Chevrolet Suburban 6.5TD , BMW 750IL US model , VW Passat Variant TDI

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od miky20 »

necelejch 12 litrů oleje i s filtrem

sondík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.01.2011 15:45
Bydliště: Teplicko

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od sondík »

díky moc
Chevrolet Suburban 6.5TD , BMW 750IL US model , VW Passat Variant TDI

jenes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.11.2009 20:15

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od jenes »

Chcel by som vymeniť olejové náplne v diferákoch, redukčnej prevodovke a automatickej prevodovke. Do automatu viem že sa dáva Mobil ATF 3309 a že tam ide asi 8 lirov a že tiež treba vymeniť tesnenie a olejový filter a tiež viem aj postup. Len neviem aký olej má ísť do diferenciálov a do redukčnej prevodovky a koľko a ako sa mení.

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od koto99 »

do diferákov môže ísť aj náhrada od Castrol , alebo Shell, ale redukčka len origo VW, tak isto by som neriskoval ani prevodovku, neviem ako do 3,2, ale do R5 tiež len origo VW. MYslí že náhrady som ani nenašiel.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

jenes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.11.2009 20:15

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od jenes »

Tento Mobil ATF 3309, dával aj člen fóra Bombi a jemu ako aj ostatným to poradil opravár aut.prevodoviek, ktorý s tým robý. A nevedeli by ste poradiť ako vymeniť tie olejové náplne a množstvá.

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od koto99 »

orientačné množstvá a termíny výmeny!!! (až som sa zhrozil) si môžeš pozrieť aj tu: http://www.motoroveoleje.eu/mazacie_plany.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Niektoré značky sa ale nejdú otvoriť, ale určite sa to dá vygoogliť.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od koto99 »

Jo a podal som mylnú informáciu, niektorí výrobcovia majú aj náhradu do redukčky, ale do prevodovky to nemá nikto. Jedine ak tá ATF3309 je vo VW označená ako G 055 025 A2.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Valda R5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.03.2011 18:21
Bydliště: Hať u Hlučína
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od Valda R5 »

Zdravím vás všechny taky mám mazlíka s R5 a občas něco zazlobí posledně senzory zatížení na nápravě ,ty se jen mění.,najeto 215t.km Koukal jsem na diskuzi kolem olejů do motoru a v první paketu informací v oddíle technická data 3.5 z roku 2004 je olej 506 01 .Pak jsem si koupil nový manual z roku 2007 a tam je už olej s normou 507 00.Vím že se upravovali normy a vše kolem je zmatené. Dávám tam castrol EDGE 5W30 s normou 50700 a motor je bez problémů už třetí výměnu.Mám diagnostiku Bosch KTS tak si s tím občas popovídám.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od Mára_VR6 »

Já se stále držím pouze 0W-30 506.01. Snad dělám dobře :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od h.h8 »

Ahoj četl sem tyto zprávy a rád si nechám poradit ohledně výměn olejů. Mam 4,2i V8 benzin rok 2004 a najeto asi 85tis. Ptal sem se na výmeny olejů v servisech jak o převodový olej diferencial a všechny jiné. Všude v servisu mi řekli ze jsou to doživotní náplně a neměni se jen v připadě nějaké poruchy. Myslíte ze mám provádět výměnu a investovat do toho dost peněz když mám najeto 85tis km? Nebo je to ješte zbytečné. Vím že jine znacky aut doporučjí výmenu po 60 tis km ale VW mi vždy řekne že jsou to doživotní náplně. Ale co je doživotní :-)) dík za radu.

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od koto99 »

Ja som to vymenil všetko pri 150.000. Olej v prídavnej prevodovke bol totálne zhorený, v diferákoch bol OK. Keď sa mrkneš do mazacích plánov je odporúčaná výmena 60.000 km. Stačí si odšpuntovať dolievacie špunty a pozrieť sa na stav oleja. Potom sa rozhodneš. Diferáky a redukčkna nie je skoro žiadna investícia odporúčam to vymeniť. Prevodový len v autorizovanom.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

15648213
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 04.08.2010 06:43
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Výmena olejových náplní

Příspěvek od 15648213 »

Ještě k té normě motorového oleje pro R5 a V10. Na německém fóru prý tento problém řešili a rozdíl je v tom, že 506.01 neobsahuje tolik siřičitých látek jak 507.00. Nejsem odborník, mám to z druhé ruky. Proto do určitého roku výroby (kdy se nemontovaly filtry naftových částic) se musel používat olej s normou 506.01, který obsahoval méně síry. Kdo má filtr naftových částic, může použít olej s normou 507.00 (s větším obsahem síry), a tyto motory jsou trošku jiné (opracování dílů, materiály...nevím jak přesně jiné :?: ), protože jejích části více odolávají těmto siřičitým látkám . Máme R5, v servisu tam začali předchozímu majiteli lít olej s normou 507.00 :negative: , ve 130.000km , komplet výměna vačky, vahadel... (vršek hlavy). Toto je prý typický příklad kdy se používá nesprávný olej a pohyblivé části se nemažou jak by se měly. Tento rozdíl je pouze u motoru R5 a V10. Takže my jedině Shell 0W 30 s normou 506.01 :good:
VW Passat B5.5 AVF
VW Touareg R5 BAC

Odpovědět

Zpět na „Touareg“