Klima

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Bodlak999
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Klima

Příspěvek od Bodlak999 »

Čus,mám problém s klimačkou jak ji zapnu tak začne v nepravidelných intervalech něco hučet v palubovce bavím se o klimatronicu,nevíte někdo co to je?Celkem to ruší pohodovou jízdu. :?

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Obávám se, že bude třeba přesnější popis.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Climatronic ma pamet zavad, zkusil bych vag.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Bodlak999
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Klima

Příspěvek od Bodlak999 »

Tomm píše:Climatronic ma pamet zavad, zkusil bych vag.
Na VAGU jsem to mněl připojeny a nic to neukázalo připada mi to jako když je to nějakej servo motorek nebo když se nějaka klapka neotevře ale to by snad nehučelo vysokým tónem.Když neni zapnuta klima tak je klid.

Uživatelský avatar
JanoXXL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od JanoXXL »

Ja mam ten isty problem. Ked otocim klucikom v zapalovani, mam divne zvuky od Climatroniku a rusi mi to jazdu. Pozri sa este raz ci naozaj nemas niekde zavadu. Postup je nasledovny. Pichni kluc do zapalovania a daj ho do polohy 2 ( aby ti len svietila bateria ). Na Climatroniku pre aktivaciu diagnostickeho rezimu stlac nasledovne: ECON + vnutorna cirkulacia po dobu 2 sekund. Pomocou teplota + sa ukaze dalsi chybovy kod. Ak sa ti ukazu vsetky chyby, malo by sa ti objavit na displeji Climatroniku 000 a pokial nemas ziadne zavady, tak 444. Ak chces vymazat chybovy kod a zobrazenie je 000 ( ziadne dalsie chyby ), potom stlac ECON na 2 sekundy. Vymazanie je potvrdene hlaskou 444 ( ziadne chyby ). Opustenie diagnostickeho rezimu je kratkym stlacenim ECON.

A teraz spominane hlasky:

25b 00 - Servomotor nastavovania klapky rozdelenim vzduchu ( priestor pre nohy / rozmrazovanie ) Climatronic
4F7 00 - Nastavovac miesanej klapky Climatronic
4F8 00 - Servomotor centralnej klapky Climatronic
4FA 00 - Servomotor pretlakovej klapky Climatronic
4F9 00 - Ventilator cerstveho vzduchu, alebo riadiaca jednotka ventilacie cerstveho vzduchu Climatronic

PS.: A mozno mas v prdeli niektoru poistku. Skus si aj to pozriet.

Ja mam problem s 4FA 00. Vedel by mi niekto poradit ako si mam opravit zavadu, teda ako postupovat ? Popripade na kolko by ma vysiel novy diel?

Za tento prispevok osobne nikomu nerucim :-).

Uživatelský avatar
Bodlak999
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bodlak999 »

JanoXXL píše:Ja mam ten isty problem. Ked otocim klucikom v zapalovani, mam divne zvuky od Climatroniku a rusi mi to jazdu. Pozri sa este raz ci naozaj nemas niekde zavadu. Postup je nasledovny. Pichni kluc do zapalovania a daj ho do polohy 2 ( aby ti len svietila bateria ). Na Climatroniku pre aktivaciu diagnostickeho rezimu stlac nasledovne: ECON + vnutorna cirkulacia po dobu 2 sekund. Pomocou teplota + sa ukaze dalsi chybovy kod. Ak sa ti ukazu vsetky chyby, malo by sa ti objavit na displeji Climatroniku 000 a pokial nemas ziadne zavady, tak 444. Ak chces vymazat chybovy kod a zobrazenie je 000 ( ziadne dalsie chyby ), potom stlac ECON na 2 sekundy. Vymazanie je potvrdene hlaskou 444 ( ziadne chyby ). Opustenie diagnostickeho rezimu je kratkym stlacenim ECON.

A teraz spominane hlasky:

25b 00 - Servomotor nastavovania klapky rozdelenim vzduchu ( priestor pre nohy / rozmrazovanie ) Climatronic
4F7 00 - Nastavovac miesanej klapky Climatronic
4F8 00 - Servomotor centralnej klapky Climatronic
4FA 00 - Servomotor pretlakovej klapky Climatronic
4F9 00 - Ventilator cerstveho vzduchu, alebo riadiaca jednotka ventilacie cerstveho vzduchu Climatronic

PS.: A mozno mas v prdeli niektoru poistku. Skus si aj to pozriet.

Ja mam problem s 4FA 00. Vedel by mi niekto poradit ako si mam opravit zavadu, teda ako postupovat ? Popripade na kolko by ma vysiel novy diel?

Za tento prispevok osobne nikomu nerucim :-).


Hned v tydnu to skusim a dam vědet zatim dik!! :D

Uživatelský avatar
rombo
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1947
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima

Příspěvek od rombo »

tak chlapi jak se to vyresilo??.. zajima me konkretne chyba 4FA pac se mi to ted taky objevilo :| .. diky za radu

Uživatelský avatar
Zajic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Teplice

Re: Klima

Příspěvek od Zajic »

Tak chyba 4FA je porucha servomotoru pro ovládání klapky vnitřní cyrkulace, minulý týden jsem to měnil, servomotor je za schránkou před spolujezdcem, výměna asi tak na 1-1,5 hodiny, číslo motorku je 1J1 907 511A, cena 3800,-.

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Klima

Příspěvek od MKTech »

Pokud by někdo chtěl ovládací motorky do Climatronicu mám po 1500Kč kus.
Tel.608 837730
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
buraccio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava

Re: Klima

Příspěvek od buraccio »

:? . . ahojte . . objevily se mně na climatronicu 3 chyby a nechladí to. Taky při otočení klíčkem cosi vrzá v palubovce a po dobu asi 5 sekund bliká celý display climatronicu. Při diagnostice se ukázaly tyto chyby:

4F7 OO, 4FA OO a 382 (nebo 3B2) . . . co to pro mně znamená? :cry:
* Big City Life! *

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Klima

Příspěvek od DworiBak »

buraccio píše::? . . ahojte . . objevily se mně na climatronicu 3 chyby a nechladí to. Taky při otočení klíčkem cosi vrzá v palubovce a po dobu asi 5 sekund bliká celý display climatronicu. Při diagnostice se ukázaly tyto chyby:

4F7 OO, 4FA OO a 382 (nebo 3B2) . . . co to pro mně znamená? :cry:
pokud bliká displej naznačuje že je nějaká porucha :wink:

Uživatelský avatar
buraccio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava

Re: Klima

Příspěvek od buraccio »

:idea: to bude asi chyba, bo to nechladí :-( . . . a ty chyby, co jsem vypisoval jsou podle výše uvedených příspěvků zřejmě nějaký servomotorky a to bude asi hodně drahý. Na škodováckým fóru psali, že blikání climatronicu způsobuje chyba v netěsnosti soustavy. To znamená, že někde něco vyfučelo :-( . . . před dovolenou mě to akorát tak s*r* ! :twisted: . .
* Big City Life! *

XlisakX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.03.2011 10:28

Re: Klima

Příspěvek od XlisakX »

Čau mám problém s číslem 4F9 00 pojistky v pořádku , výměna ventilátoru s hliníkovou jednotkou a stále nic nevíte co s tím?
Díky Passat b5

XlisakX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.03.2011 10:28

Re: Klima

Příspěvek od XlisakX »

Čau můj problém s climatronikem má číslo 4F9 00 pojistky jsou v pořádku je daný nový ventilátor s hliníkovou jednotkou a stále nefouká.
Poraďte díky passat b5

XlisakX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.03.2011 10:28

Re: Klima

Příspěvek od XlisakX »

Tak sem změřil elektriku a nejde mi šťáva do konektoru na ventilátor Pomoc

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“