Passat 2,3 na LPG skúsenosti

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ETC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 07.10.2008 00:40
Bydliště: -MaRtIn- SK
Kontaktovat uživatele:

Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od ETC »

už dlhšiu dobu uvažujem nad kúpou plynového auta konkretne buť 1.8T alebo 2,3 (3BG) na LPG máte niktorý skúsenosti so spolahlivosťou alebo poruchovostou a na čo si dať pozor pri kúpe popr. akú diagnostiku si zaobstarať na kontrolu plynového systému v aute dakujem
DAS AUTO

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od sss601 »

popravde najit poradneho plynare je um ale pokud bych si mel mezi 1.8T vs 2.3 vybrat tak si asi vyberu 1.8T pokud teda nechces 4motion..1.8T je mraky tak sezenes vice dilu atd

Uživatelský avatar
ETC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 07.10.2008 00:40
Bydliště: -MaRtIn- SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od ETC »

popravde bojím sa toho turba viem je to kompaktnejší motor ale to turbo ma odrádza , moj názor ale neuzná niekto kto auto má a je vydarené ale natrafiť na také je už problem
DAS AUTO

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od hanisz »

ono je nejjednodussi koupit 1,8T (vykon, slozitost motoru, pojistka, spotreba...) a pripocitat si k cene cenu turba a pocitat s tim ... pak z tebe hned strach sleze dolu :)
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od Marshall007 »

ja mam osobne plyn DTgas v 1.8T AWT, uz to mam asi 3-4mes. a zatial uplna spokojnost,...spotreba cca 28e/40l/400km :)

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od sss601 »

tak tak vyresil bych to tak koupil 1.8T dal stranou 10tkc na nove turbo a byl bez starosti tech 2.3 je fakt hrozne malo tak pripadne poruchy se ti budou lepe resit u 1.8cky

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od tom.ik »

Cau přitelkyně ma superba 1,8T tiptronic na lpg taky cca 3-4 mesice a naprosta spokojenost,spotřebu jsem měřil posledně 9,4l lpg,ale to jezdím dlouhe trasy.Tak snad to vydrží :-),když by jsis dal na lpg 2,3 tak platíš vic jak už kluci psali za pojistku a taky pořizovaci cena plynu se odviji od počtu válcu a to je 5V pokud se nemylim,jinak přeju štastny vyběr čau tom.
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od IvoR »

Ahoj,asi rozhodně 1.8T.jak psali kolegové 2.3 je málo.To už radši 2.8 a máš klid.Pojistka je o pojišťovně,spotřeba + - stejná,pokud se něco pokazí,tak je jich poměrně hodně o zbytku netřeba hovořit :D .Přestavba na plyn tě taky tuším vyjde stejně,protože kupuješ sadu na 6-vál.Pokud je 2.8 na tebe moc,tak vem 1.8T,ale při přestavbě LPG dávej pozor,existujou sady na turbo motory,ať pak nemáš problém a nejsi nespokojen :(

Uživatelský avatar
ETC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 07.10.2008 00:40
Bydliště: -MaRtIn- SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od ETC »

dakujem za rady chalani moje hladanie sa bude uberať cestou 1,8T každopádne už chcem auto kúpiť s plynom (dovoz z DE popr. IT, PL) najlepšie pri nejdení auta sa skontaktovať a zistiť akí system vstrekovania plynu tam je aby som ho vedel na mieste zdiagnostikovať či je všetko v poriadku alebo existuje aj nejaký univerzálny diagnostický system na LPG vstrekovanie ? Čo sa týka plynu som uplný nováčik tak na nezabite ak sa pýtam chujoviny :wink:
DAS AUTO

IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od IvoR »

Myslím,že univerzální diagnostika není,ale nejsem si jist.Každý systém má svoji.Určitě bych se ohlédnul po italském systému LPG.V Německu natrefíš spíš na holandský,jiné plnící hrdlo u nás na severní moravě problematičtější servis a dražší díly,aspoň co jsem zjišťoval já.Italové na LPG jezdí přece jenom déle a jejich systém je rozšířenější.Nejlevnější jsou v tomhle poláci a stejně majitel např. Elpigaz je polák,nádrže jsou také polské.Já osobně mám taky poláka a zatím spokojenost.Osobně bych ale koupil vůz a pak si nechal namontovat plyn.

Uživatelský avatar
ETC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 07.10.2008 00:40
Bydliště: -MaRtIn- SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od ETC »

a prečo by si to urobil tak?
DAS AUTO

IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od IvoR »

Měl bych ten plyn nový-záruka,motor by měl na LPG 0km najeto.Je to přece jen alternativní palivo na které ten motor stavěný nebyl.

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od sss601 »

a hlavne nikdy nevis zda ten cizi system montovany v itosce v tvem okoli nekdo servisuje tak kup auto dej motor do pucu a pak tam hod lpg a budes mit po starostech

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od L.i.b.o.r »

zase takový cenový rozdíl v přestavbě na LPG mezi 1,8T a V5 není....jestli 4t? pokud bude chtít 4M tak mu asi nic jinýho nezbývá než V5 nebo potom V6 ale ta má tak o dva litry větší spotřebu, povinny a přestavba je taky někde jinde
Seat Exeo ST 2.0TDI

78fany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 29.11.2010 19:02

Re: Passat 2,3 na LPG skúsenosti

Příspěvek od 78fany »

ETC píše:už dlhšiu dobu uvažujem nad kúpou plynového auta konkretne buť 1.8T alebo 2,3 (3BG) na LPG máte niktorý skúsenosti so spolahlivosťou alebo poruchovostou a na čo si dať pozor pri kúpe popr. akú diagnostiku si zaobstarať na kontrolu plynového systému v aute dakujem
Ahoj já mam auto na lpg už rok mám 18l16v ale jiné značky.Nechal jsem si to namontovat do auta tady doma dal jsem za to 28000kč je to polský systém a zatím dobrý.Turbo bych si vybral protože plyn snižuje výkon trošku.Jezdím každý den do práce 90km takže cesta tam a zpět 180km a těch 180km mě stojí 250kč.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“