olej pruplach

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

olej pruplach

Příspěvek od Jindra 1.8T »

hoj pánové chci se zeptat jestli je občas potřeba u benzínového pašíka 1,8 t 110 kw 150hp dát nějakej ten pruplachovej olej ptal sem se a bylo mi řečeno že u benzínu to nemám řešit popřípadě jakej dáváte a na kolik km ho tam necháváte , díky jindra

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: olej pruplach

Příspěvek od Flico »

Jindra 1.8T píše:hoj pánové chci se zeptat jestli je občas potřeba u benzínového pašíka 1,8 t 110 kw 150hp dát nějakej ten pruplachovej olej ptal sem se a bylo mi řečeno že u benzínu to nemám řešit popřípadě jakej dáváte a na kolik km ho tam necháváte , díky jindra
pruplach nedelej a kdyz uz tak komplet proplachnout motor nekolikrat aby se vsechny usazeniny daly pryc pak sundat vanu a vycistit saci kos jinak to prestane mazat ted se nam to stalo u octavky pac tam paka v servise nalili spatnej olej. ale pocitej ze po komplet pruplachu muze zacit papat olej pac se vsechny usazeniny i ty co tesnili unik oleje odstrani :wink:

s olejem zustan spis u toho co tam lejes, staci aby splnoval normy pro tenhle motor napriklad Mobil 5W-40

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: olej pruplach

Příspěvek od Jindra 1.8T »

tož to jo já osobně to nikdy nedělal ale tak mě to napadlo pač ted budu měnit olej dělám si to sám a vím co tam mám , a olej mi bere tak kolem litru záleží jak jezdím jako že mu taky dám jinak spokojenost měl sem i naftu ale nák mi nesedla

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: olej pruplach

Příspěvek od Flico »

Jindra 1.8T píše:tož to jo já osobně to nikdy nedělal ale tak mě to napadlo pač ted budu měnit olej dělám si to sám a vím co tam mám , a olej mi bere tak kolem litru záleží jak jezdím jako že mu taky dám jinak spokojenost měl sem i naftu ale nák mi nesedla
tak litr mezi vymenama bych neresil :wink: jinak moje rec s tou naftou ale pst nebo se do nas dehtari pusti :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: olej pruplach

Příspěvek od Jindra 1.8T »

Flico píše:
Jindra 1.8T píše:tož to jo já osobně to nikdy nedělal ale tak mě to napadlo pač ted budu měnit olej dělám si to sám a vím co tam mám , a olej mi bere tak kolem litru záleží jak jezdím jako že mu taky dám jinak spokojenost měl sem i naftu ale nák mi nesedla
tak litr mezi vymenama bych neresil :wink: jinak moje rec s tou naftou ale pst nebo se do nas dehtari pusti :mrgreen: :mrgreen:
ok tak dík za radu zatim sa měj :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
ETC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 07.10.2008 00:40
Bydliště: -MaRtIn- SK
Kontaktovat uživatele:

Re: olej pruplach

Příspěvek od ETC »

Flico píše:
Jindra 1.8T píše:tož to jo já osobně to nikdy nedělal ale tak mě to napadlo pač ted budu měnit olej dělám si to sám a vím co tam mám , a olej mi bere tak kolem litru záleží jak jezdím jako že mu taky dám jinak spokojenost měl sem i naftu ale nák mi nesedla
tak litr mezi vymenama bych neresil :wink: jinak moje rec s tou naftou ale pst nebo se do nas dehtari pusti :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
doteraz som lial 10W40 a mám možnosť 5W40 mám do toho isť alebo neisť bojím sa práva toho že to prestane mazať
DAS AUTO

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: olej pruplach

Příspěvek od Flico »

ETC píše:
Flico píše: tak litr mezi vymenama bych neresil :wink: jinak moje rec s tou naftou ale pst nebo se do nas dehtari pusti :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
doteraz som lial 10W40 a mám možnosť 5W40 mám do toho isť alebo neisť bojím sa práva toho že to prestane mazať
no to bych nedelal z polosyntetiky na syntetiku ti to uvolni bordel v motoru ucpe cerpadlo mohlo by i mazaci kanaly, a muze zacit zrat olej

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: olej pruplach

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Flico, to už dávno neplatí že nemůžeš nahradit polosyntetiku za syntetiku, v dnešní době jsou motory tak čsty že tam toho bordelu není, pokud se tedy dodržují pravidelné výměny.

Něco si o tom můžeš přečíst zde http://www.saabinfo.net/files/pdf/oleje ... tus_07.pdf


http://www.saabinfo.net/index.php?optio ... &Itemid=17

a navíc neplatí že 10W musí být vždy polosyntetika jsou i syntetiky to samé 5W
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: olej pruplach

Příspěvek od Flico »

L.i.b.o.r píše:Flico, to už dávno neplatí že nemůžeš nahradit polosyntetiku za syntetiku, v dnešní době jsou motory tak čsty že tam toho bordelu není, pokud se tedy dodržují pravidelné výměny. - az to zaziju v praxi uverim, navic bavime se tu o 12let starym motoru a taky diky tomu jak sou ty motory cisty tak se na 1.8 ucpavaj saci kose :mrgreen: :mrgreen:

Něco si o tom můžeš přečíst zde http://www.saabinfo.net/files/pdf/oleje ... tus_07.pdf

polo i plna syntetika i kdyby meli stejny zakladovy mazaci slozky obsahuje jiny slozeni a koncentraci cisticich slozek, takze ve vysledku ti to v motoru ty nanosy uvolni a bud je chyti filtr a nebo v horsim pripade to pricpe saci kos

http://www.saabinfo.net/index.php?optio ... &Itemid=17

a navíc neplatí že 10W musí být vždy polosyntetika jsou i syntetiky to samé 5W
- tak tohle dekuju zes mi objasnil :wink: ale vzhledem k tomu ze plna10W - 40 je o dost drazsi nez polosyntetika neznam nikoho kdo by na ni presel z 5W 40 ( 5W 30, 0W 30 - coz sou u tehle motoru nejcasteji pouzivane oleje) :wink:

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: olej pruplach

Příspěvek od L.i.b.o.r »

to že některým se ucpávají sací koše se nedivím, protože většina lidí tam dává noname filtry za 50 korun a potom se diví, znám docela dost lidí co přešli z 10W na 5W a zatím každý motor šlape jak má a zrovana to byli motory vetšinou VW koncern v letech G4.
polo i plna syntetika i kdyby meli stejny zakladovy mazaci slozky obsahuje jiny slozeni a koncentraci cisticich slozek, takze ve vysledku ti to v motoru ty nanosy uvolni a bud je chyti filtr a nebo v horsim pripade to pricpe saci kos
To bych teda podle tebe nemohl přejit ani na jinou značku oleje.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: olej pruplach

Příspěvek od Jindra 1.8T »

hoj pánové já osobně k tomu oleji dával sem tam plnou syntetiku a přešel sem na polosyntetiku a jinou značku a nic se nestalo samo že to není ten nejlevnější aušus to zase ne a olej filtr tam dávám co tam má byt a jezdím a jezdí a nemám problém a na to co sem s ním odvozil a co vše už najezdil tak klobouk dolu a spotřeba je na 1.8t 110 kw 150 hp luxusní ale sem ten tip co má kazdej druhej den kapotu nahoře i když nemusím prostě se pokocham pohledem na šeptající benzínovej motor

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“