PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
2P7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.06.2009 20:48

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od 2P7 »

Tak 2 a 3 mi jde taky špatně,ale koukal jsem na ty táhla od řadičky a jeden kloubek na převodovce je taky volnej,už mám nový lanovody,stály něco kolem 2000kč,ale na výměnu musí počkat na lepší počasí,musím to měnit venku,ale mám ještě jinej problem,když přeřadím na 2 nebo na 3 nebo stačí přeject retarder tak se mi celý auto začne škubat a stačí sešlápnout spojku a když ji pustím tak je zase většinou klid,silentbloky jsem vymenil jak ten pod baterkou na převodovce tak i ten dole a dělá to pořád,nevíte někdo čím to múže být?poraďte někdo prosím,předem děkuju.

Uživatelský avatar
rockyteam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 05.12.2009 13:57
Bydliště: Ostrava

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od rockyteam »

Tak musím napsat, že mě to občas také řadí z tuha. 1 v poho a pak na 2 a 3 trošku hůře. Taky nechápu čím to je. Jaký byste doporučili olej do manuál. převodovky r.2002 2.0 benzín. Asi ho nechám vyměnit a uvidím jestli se to změní.
Passat Variant 1.9 66kw r.2000 (AHH)

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Auto1 »

škrtání se předchází tak,že mezi rychlostma chvíli počkáš,takže jedeš na dvojku,spojka,dáš neutrál,čekáš asi sekundu a pak trojku pomaličku,a spojku pustíš.Meziplyn nedávat.To se hodí u studeného startu,jinak by to dělat nemělo.

Když jde řazení těžko,namazat lanovody,nebo je narovnat,někdy jsou ohnuté,jak tam někdo vrtal...

Když jde řazení nepřesně,seřídit lanovody.

Když nejdou seřídit,vyměnit.

Olej měním vždy po 150.000 a vždy dávám originál od VW,je potřeba 2,7L přibližně a prodává se litr za 800kč,takto lze i v mrazech řadit krásně.
Kdo převodové oleje dělá pro VW a jestli to prodává i mimo jsem nedokázal zjistit,ví to někdo? Mohl by to být castrol.

Znám mnoho případů.kdy byl při výměně použitý jiný než originál olej a většinou to bylo horší,než před výměnou ale neměnit olej,je nesmysl,max 5let.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
McLir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 09.07.2008 12:03

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od McLir »

Ahoj, přidám se i já, najeto 150 tis. a teď v zimě se za studena při rozjíždění a spouštění spojky v tahu (do kopce)začalo ozývat nechutné kvičení...Po zahřátí již vše ok...že by spojkové ložisko??

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Auto1 »

Jestli to začalo dělat pazvuky,a doteď to nedělalo,tak spojkové ložisko z počátku chrastit přestane,jakmile uvolníš pedál spojky,ale může chrastit i dvouhmota či spojka a přítlačák.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
cavediver
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 19.02.2009 13:18
Bydliště: Vysočina -Žďársko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od cavediver »

dolcett píše:Stává se to u dvojky a trojky že někdy když podřazuju, tak "nedořadí" (takový ten příjemný zvuk zub-zub-zub), nekoukal jsem na to ale tam je taky takovy zavazi jako na Golfu, který pomáhá dořadit?

cuus kluci mam dotas
slepujou se mi synchrony na II. a III. přev.stupni
mate někdo skušenost poradte dikesky
anebo snad začt schanět prevodovku pokud někdo vite o necem pisnete
Děkuji

S pozdravem a přáním úspěšného dne

Best regards and wishes of a successful day

Dipl.Ing.Camillho Bukovský Netanyahu's,Ph.D.
Lector experienced fullcavediver NSS STRESS & RESCUE

palda89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 06.04.2010 13:36
Bydliště: šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od palda89 »

čau kluci... mám mechanickou 1,9TDi(vento 96),nevím z čeho to je motor,ale údajně na tom má být převodovka z B3...Prostě řazení je lanovody,nejde mi tam zařadit 2 a 4. Převody jsou jakoby nedořazený.Když zařidím(2,4) a pouštím spojku,tak jdou slyšet zuby,a šajtr páka se vrací jako by na polohu neutrálu....nevíte co s tím??

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Bandog »

Nevím jak Vento, ale u našich aut je u převodovky takové plechové (nebo kovové) dvojté "účko" a v něm jsou lanovody nasazeny. Měl jsem podobný problém a zjistil jsem, že jsem měl lanovody z tohoto účka vyskočené. Stačilo nasadit je zpět a zajistil jsem je ještě "zdrhovačkou" a naprostá spokojenost.

Zkus na to mrknout, třeba to bude stejné.

palda89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 06.04.2010 13:36
Bydliště: šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od palda89 »

Dík za radu,ale už vím proč to nešlo...bylo to prasklý a teď už to mám na půl... :( takže se pracuje na výměně...

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Bandog »

Tak ať to dáš brzo dokupy a zase jezdíš :D !

palda89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 06.04.2010 13:36
Bydliště: šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od palda89 »

potřebuju vedět,jestli z passata B3 pasujou lanovody řazení na Vento

maniaczek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 15.11.2008 14:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od maniaczek »

To se víc dozvíš sem
http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=32" onclick="window.open(this.href);return false;
anebo sem
http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=88" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
cavediver
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 19.02.2009 13:18
Bydliště: Vysočina -Žďársko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od cavediver »

Auto1 píše:škrtání se předchází tak,že mezi rychlostma chvíli počkáš,takže jedeš na dvojku,spojka,dáš neutrál,čekáš asi sekundu a pak trojku pomaličku,a spojku pustíš.Meziplyn nedávat.To se hodí u studeného startu,jinak by to dělat nemělo.

Když jde řazení těžko,namazat lanovody,nebo je narovnat,někdy jsou ohnuté,jak tam někdo vrtal...

Když jde řazení nepřesně,seřídit lanovody.

Když nejdou seřídit,vyměnit.

Olej měním vždy po 150.000 a vždy dávám originál od VW,je potřeba 2,7L přibližně a prodává se litr za 800kč,takto lze i v mrazech řadit krásně.
Kdo převodové oleje dělá pro VW a jestli to prodává i mimo jsem nedokázal zjistit,ví to někdo? Mohl by to být castrol.

Znám mnoho případů.kdy byl při výměně použitý jiný než originál olej a většinou to bylo horší,než před výměnou ale neměnit olej,je nesmysl,max 5let.
Castrol ATF TQ DEXRON III je minerální převodový olej vhodný pro všechny automatické převodovky osobních i nákladních automobilů a pro servořízení.Castrol ATF TQ DEXRON
III se vyznačuje vysokou odolností proti oxidaci, dobrými detergentními vlastnostmi a celkovou neagresivitou vůči materiálům těsnění.
Specifické vlastnosti: dobré třecí vlastnosti velmi dobrá ochrana proti opotřebení neagresivita vůči těsnění dobrá tekutost při nízkých teplotách kvalitní ochrana proti korozi použitelnost v servořízeních a hydraulických systémech
Mísitelnost :Castrol TQ DEXRON III je mísitelný se všemi značkovými převodovými oleji, které odpovídají specifikacím vydávaným výrobci automobilů. Vynikající výkonnost tohoto produktu však může být plně využita pouze tehdy, když není míchán s jinými oleji.
Třída SAE: 75W-80 , Výkonové třídy, specifikace: DEXRON III (G-34427) , Ford (Mercon M-941009), Mercedes Benz 236.1, 236.5 , Voith G607, ZF TE-ML 03D,04D,11A,14A,17C,
Allison C-4 (20652194) , MAN 339 type F
Děkuji

S pozdravem a přáním úspěšného dne

Best regards and wishes of a successful day

Dipl.Ing.Camillho Bukovský Netanyahu's,Ph.D.
Lector experienced fullcavediver NSS STRESS & RESCUE

Uživatelský avatar
cavediver
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 19.02.2009 13:18
Bydliště: Vysočina -Žďársko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od cavediver »

g2tdi mi poradil jednoznačně ATF ale polepšilo se to jen na 50% dnes jsem na tom tak že měním převodovku a v servisu mi řekly že to je technický bol těchto 6kvaltů
tak příjemnější den všem přátelé
Cave
Děkuji

S pozdravem a přáním úspěšného dne

Best regards and wishes of a successful day

Dipl.Ing.Camillho Bukovský Netanyahu's,Ph.D.
Lector experienced fullcavediver NSS STRESS & RESCUE

Uživatelský avatar
misdom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.08.2009 21:53
Bydliště: Přerov, Morava

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od misdom »

Také jsem měnil olej v převodovce a můžu vřele doporučit!!Řazení jde krásně lehce a přesně, dával jsem tam orig.VW, 3L za 1300,- což není taková hrůza! :smoke:
* prodej autodílů na všechny automobily, vyhledání dílu podle VIN*.... klubákům 20% sleva na vše

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“