Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od frodobagin »

Zdarec ve spolek. Musím se podělit o můj zážitek a potřebuji poradit. Takže. Valím si to v sobotu 5. 3. 2011 z K. Varů do Ostrova a chci zase jednou za čas vyhnat pavouky z komína, tak jedu 180-200 km/h. Z ničeho nic jako když mě někdo chytne za zadní nárazník auto přestalo táhnout, rychlost spadla na 120 km/h a víc ani prd a na palubce se objevil nápis EMISE DO DÍLNY. Tak jsem dojel domů a druhý den že se na to podívám. Tak jsem vyčistil čidlo tlaku vzduchu a autí jede stále pouze 120 km/h. Tak jsem vyčistil váhu vzduchu a v prd.li. Autí jede už jenom 50 km/h. Tak jsem asi posral váhu vzduchu :budo: . Ale potřeboval jsem zajet do myčky tak jsem se nas.al a konektor váhy vzduchu jsem na férovku odpojil. A co se nestalo. Autí jede zase 120 km/h. Ale víc nechce. Co s tím může být. Nevíte někdo jak tento problém vyřešit? Zítra jdu na výpis závad z řídící jednotky za 500 Kč - kur.a. Sdělím další podrobnosti.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od majkl1 »

Máš to v nouzáku a ještě jsi poslal do kopru váhu. Špatná váha může dávat ještě nižší hodnoty, než které si dosadí ECU, když jí odpojíš úplně. :wink: Budeš tam mít něco jako "váha vzduchu - zkrat na plus, zkrat na mínus, tlak v sacím potrubí - tlaková diference nebo něco podobnýho. Takže pravděpodobně špatná regulace tlaku v sání.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od frodobagin »

Výpis závad z paměti řídící jednotky: (680 Kč - neuvěřitelné!!)

VAS 5052

Přímé vstřikování vznětových motorů s čerpadlo-tryska
038906019KD
1,9l R4 EDC 0000SG 4897
Kódování 2

4 Zjištěna událost/události

16845 P0101 035
Měřič hmotnosti vzduchu G70
Nesmyslný signál

17552 P1144 035
Měřič množství vzduchu -G70
přerušení / zkrat ke kostře

17965 P1557 035
Regulace plnicího tlaku
Regulační mez překročena
sporadická závada

19587 P0402 035
Systém zpětného vedení výfukových plynů
Nedosažena regulační mez

Climatronic
3B1907044K
Kódování 17000

1 Zjištěna událost/události

01271 035
Servomotor teplotní klapky -V68
Displej bez údajů

Komfortní systém 10.00> ŘJ dveří vp./vz. s DWA
1C0959799B
6x Komfortgerat HLO 0004
Kódování 258

00932 062
Motor spouštění oken na straně řidiče - V147
Žádné nebo chybné nastavení
sporadická

01135 036
Snímače hlídání vnitřního prostoru
Přerušení

Regulace sklonu světel
4Z907357
dynamische LWR D09
Kódování 7

1 Zjištěna událost/události

00776 031
Snímač světlé výšky vpředu vlevo -G78
Přerušení / zkrat na kostru

CO se z tohoto výpisu dá vyvozovat? :pleasantry:

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od frodobagin »

Může nějaká závada na EGR dle výpisu z paměti závad způsobit omezení výkonu motoru a uvedení do nouzového režimu?

Uživatelský avatar
ma-jkl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 829
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od ma-jkl »

frodobagin píše:Může nějaká závada na EGR dle výpisu z paměti závad způsobit omezení výkonu motoru a uvedení do nouzového režimu?
mno tak to důležité, co vidím, tak je váha vzduchu, ta může způsobovat překročení meze u turba. Nebo máš v háji obojí. Udělej log váhy za jízdy, zde jsou machři, kteří těm křivkám rozumí. Kdyžtak seženeš repas. No a turbo si nech třeba vyčistit u andrého.
...ford?

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od PavelSv »

Máš zanesenou regulaci turba a zničil sis váhu.Prostě vyčisti turbo a kup váhu :)

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od frodobagin »

Napadlo mě totiž, jestli když je v poruše EGR nebo ovládací ventily k EGR a Turbo nebo ovládací ventily k turbu, tak jestli nebude v háji něco na podtlakovém rozvodu vzduchu? Ale je fakt, že závada na Turbu nebo ovládacích ventilech Turba je pouze sporadická. Nevím.

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od frodobagin »

Takže nová zkušenost. Váhu jsem připojil zpět. Do 50-60 km/h (jak kdy) jede autí jako mrtvola. Po dosažení této rychlosti se pašík rozjede jako blázen. Ale jede zase do těch 120 km/h a potom už velmi ztěžka dosahuje vyšších rychlostí. Co to znamená? Má někdo podobné zkušenosti.

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od obrocnik »

ked je v nudzovom stave tak sa da ist maximalne 120-130km.pada do nudzaku a dovod pisu kolegovia
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

radkoslavko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.07.2008 21:34
Bydliště: Slovakia, Považská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od radkoslavko »

ja som mal rovnaky problem......bola vadna vaha vzduchu....po vymene je vykon OK, ale tiez mi to doteraz pada do nudzaku, ale hlavne ked idem na tempomat okolo 2000 otackach.... Prave rozmyslam o odpojeni a zaslepeni EGR. Pravdepodobne budes tiez mat zasratu variabilitu v turbe. Pri urcitych otackach ti zasekne variabilitu a kedze RJ nedostava korektne udaje (najcastejsie je tam vysoky tlak), tak ti to hodi do nudzaku, pretoze variabilne lopatky sa neskoro dostanu do spravnej polohy. Pomoze iba vypnut motor a nastartovat...ja to robim normalne za jazdy :-) ....Takze to zhrniem: vymenit vahu vzduchu, zaslepit EGR ventil a ako poslednu moznost vycistit variabilitu turba ultrazvukom (servis) alebo to poriadne prehnat podialnici vo vyssic otackach.

__________________________________________
teraz:
- VW Passat Variant 1.9 TDI B5.5, 180hp, 6-kvalt, EGR ON

predtym:
- VW Passat Variant 1.9 TDI B5, 110hp
- Škoda Octávia sedan 1.6 55kW

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od frodobagin »

Tak jsem močil váhu vzduchu v technickém benzínu a nic. Asi mi nezbyde nic jiného, než koupit novou. Uvažoval jsem o Pierburgu. Také bych poprosil někoho z okolí Ostrova u K. Varů zda by mi mohl provést log za jízdy a stanovit pravděpodobnou příčinu závady EGR a sporadické závady vyššího plnícího tlaku. Pořád mi nedá spát ta závada na EGR. Nedávno (rok zpátky jsem kupoval nový podtlakový ventil k ovládání EGR.
Také bych potřeboval nastavit nový proměnlivý interval po výměně oleje.
Děkuji.

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od obrocnik »

Na diesel fore vyriesili odydenou pumpu ze navrtali petkou vrtakom dieru z opacnej strany ako je ten senzor a fici dalej
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od frodobagin »

Tak jsem vysával pusou vzduch z podtlakových hadic u turba a vzduchové klapky a EGR ventilu. Všechny jsem poctivě ocucal :rofl: .Vše v pohodě. U turba akorát lehce vrzalo táhlo, když ventil vyjížděl nahoru ale vyjel. Zjistil jsem však zajímavou věc. Za chodu motoru jsem odpojil hadici podtlaku od mechanické potlakového ventilu (ten je ovládán elektrickým podtlakovým ventilem) a zjistil jsem, že táhlo nastavení lopatek turba sjelo zpět a když jsem přiložil prst k elektrickému podtlakovému ventilu ovládajícímu natočení lopatek turba, tak jsem cítil podtlak a přisálo mi to prst k ventilu. Zajímalo by mě, zda vám to někomu dělá také. To znamená, že již na volnoběh jsou lopatky natočeny do maximálního výkonu turba. Je to tak v pořádku? Všiml jsem si totiž, že když jede motor na volnoběh tak slyším otáčky turba a to jsem dříve neslyšel nebo nevnímal. Jak jste na tom vy? Myslím že ten ovládací ventil bude v pytli :negative: .

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od frodobagin »

Jo a když jsem okukoval ten elektrický podtalkový ventil k turbu, tak jsem byl překvapen. Je tam napsáno Pierburg. A to je originál. Ještě jsem ho neměnil.

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Autí (Passat B5.5) jede pouze 120km/h

Příspěvek od živočich »

to že nastartuješ a lopatky se natočí do max.výkonu turba je v pořádku,tam jde pak o to až se ze vzrůstajícími otáčkami motoru lopatky vrací zpět a nesmí se v žadné poloza zadrhnout,pokud ano,tak pak to háže ten nouzák.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“