NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
olmi2866
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 21.08.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od olmi2866 »

Ahoj klubáci, kamarádi a příznivci těchto rodinných vozidel,
jsem tu zase, abych poreferoval o problému, který mě potkal tento týden. Při parkování mezi auta jsem tak nějak nešťastně najel na obrubník a při jeho výšce jsem si po sjetí skočil z cca 10 - 15 cm výšky. Nijak se to na jízdě neprojevovalo, ale při zaparkování vozidla a dchodu k domovu se ozvala taková kovová rána, docela silná, jako když prdne kus železa. Nevěnoval jsem tomu pozornost, protože v tu dobu zrovna u nás byli popeláři a rána mohla pocházet od nich. Druhý den ráno mě upozornil řidič též odjíždějící, že mi něco leží pod autem. Kousek jsem poodjel a nestačil jsem se divit. Prdla mi pružina. Nevěděl jsem která, tak jsem odjel do práce na rampu a posvítil si baterkou na všechny pružiny. Je to ta za řidičem zadní, takže mám o zábavu postaráno. Cena baj voko okolo 1600 za kus. Až to budu měnit, tak to vyfotím a dám to sem.

Olda

Uživatelský avatar
pyropavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 25.11.2008 21:48
Bydliště: MoraVWa u Olomouce

Re: Náprava zadní : prasklá pružina

Příspěvek od pyropavel »

Olmi2866
Když to není nic horšího :) .Já s tím jezdil asi týden,než jsem se teda podíval,co mi to klepe vzadu.A ejhle,ona to byla prasklá pružina.Mě to jen měnil mechanik,jelikož já jsem kopáč. :oops:
Takže hodně zdaru!
Rozzáříme vaše nebe! Tmy už bylo dost!
http://www.pyro-novak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
olmi2866
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 21.08.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

Re: NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od olmi2866 »

Ahoj klubáci,

tak jsem si nechal vyměnit pružinu, celá operace se odehrála během 15 minut a stálo to 2 000.
Přikládám slibované foto ....
Přílohy
Obr120.jpg
Obr121.jpg
Obr122.jpg

Uživatelský avatar
pyropavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 25.11.2008 21:48
Bydliště: MoraVWa u Olomouce

Re: NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od pyropavel »

Nazdárek.
Právě jsem dorazil od svého dvorního mechanika a musím vám poreferovat.Asi před týdnem mi praskla PP pružina a tak jsem odvezl Alhambru za mechanikem.Již tehdy mně upozorňoval,že to nebude nic snadného,ale tu včerejší SMS bych vám přál vidět.Jelikož jsem mu řekl,že chci zachránit tlumiče,tak se chudák snažil.Ruky má domlácený,jelikož to samozřejmě nejde povolit,neboť soudruzi v VW nemůžou dát na vrchní šroub nějakou obyč gumovou krytku,aby se v té misce nedržela voda a nerezlo to!Místa tak 10x10cm,no hnus.A to jsem mu ještě přivez parkovací senzory ať je usadí. :roll: :roll: :roll: Málem mně zabil. :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :evil:
A ještě se mu podařilo ukroutit nějaké spodní šruby,ty taky nešly povolit. Ještě štěstí,že tomu nerozumím.Tak jsem raději vypad a nebudu ho dráždit :D :D :D :D :D .
Rozzáříme vaše nebe! Tmy už bylo dost!
http://www.pyro-novak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od widle »

pyropavel
ta miska se zamzne až po vrch vazelinou, nebo nějakým tmelem a je klid
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
pyropavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 25.11.2008 21:48
Bydliště: MoraVWa u Olomouce

Re: NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od pyropavel »

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Teď už to vím a mám! Koho by to napadlo,mě tedy ne! :oops: :oops: :oops: :oops:
Ono to je totiž schovaný za různýma plastama atd.Takže za normálních okolností si na to ani nevzpomenu.Teď je tam té vazelíny kýbl! :D :D :D :D :D
Rozzáříme vaše nebe! Tmy už bylo dost!
http://www.pyro-novak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od Lolik »

Tak už došlol i na mě. Dnes ráno si to štráduji krmit zvířectvo a co tu ejhle nevidím? :158: Kousek od auta se tu válí kus železa. Mrknu na to z blízka a hned mě napadlo že to bude z mého mazlíka. Tak jsem pod něho v tom mokrém sněhu lehl a co tam nevidím!!! Co by si člověk do nového roku mohl přát než mít opět o starost navíc. Obě zadní pružiny jsou nahoře prasklé!!! Hold budu muset vyměnit obě. Chtěl bych se zeptat jaky je rozdil mezi typy s kat.číslem: Já tam mám ty s fialovým proužkem a koukám že asi moc nevydrží. Taham často 2t přívěs. Co by jste mě doporučily??? Podle Etky jsou asi nejlepší ty 7M0 511 115 AJ, ale nevím kde je sehnat a co by stály???
Jestli někdo má s tímto zkušenost moc děkuju za rady... A jinak všem přeji do nového roku mnoho km bez nehod a závad na svých MegaProstorovýchVozítkách
Přílohy
Co se to tady válí??? Z čeho to je???
Co se to tady válí??? Z čeho to je???
To bude asi odtud???
To bude asi odtud???
nebo že by to patřilo sem???
nebo že by to patřilo sem???
Tak co mám koupit???
Tak co mám koupit???
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od CiFO »

jen malá vsuvka - když jedu přes větší hrb,díru tak se ze podvozku ze předu ozve bum,mám sportovní podvozek a myslím že tam jsou ještě seriové dorazy,muže to být tím nebo jsem taky ztratil třeba kus pružiny???
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od ruza »

Tak mě taky potkala prasklá pružina... A to pravá zadní. Na autě mám z fabriky "sportovní podvozek".
Před výměnou bych si chtěl ještě ujasnit pár věcí, tak se obracím sem o radu:
1. Říkám si, když to budu měnit, měl bych udělat asi obě, ta druhá bude určitě dosti unavená. Je to tak?
2. Nejsem sportovní jezdec a o sportovní podvozek nestojím, naopak. Radši bych to měl výš a o něco měkčí. Když dám teď dozadu normální pružiny a vpředu zůstanou ty "sportovní" neodnesou to příliš jízdní vlastnosti?
3. Dělal jste to někdo sám?
4. Zvládnu to já? :)

Máte někdo zkušenost s pružinama pro větší zátěž?
http://www.e-cat.cz/c-157670_317658_198 ... prava.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od dejdar »

To ruza:

Taky jsem koupil auto na kterém byl sportovní podvozek Weitec, celé auto bylo cca o 7cm níž než série. V kombinaci se 17" pneu to na jízdu po českých silnicích bylo něco šíleného. Poté co mi vzadu jedna pružina praskla, jsem dal jenom na zadek originál pružiny pro zvýšenou zátěž - kvůli tahání karavanu. Jizdní vlastnosti jsou v pohodě, proti autu které je celé v sérii se to tolik nenaklání v zatáčkách a neklesá to na předek při brždění, pro mě z té přestavby vyplynula jediná nevýhoda, že budu muset upravit žehličku na karavanu, protože jak se zvedl ten zadek tak mám teď karavan do kopce. Takže na tvým místě bych se toho nebál.
A k tvým otázkám:
- musíš vyměnit obě
- dělal jsem to sám, nic speciálního k tomu nepotřebuješ
- kupoval jsem je tady od prochyho kus 500,-

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od ruza »

dělals to celé zespoda nebo je třeba jít vzadu pod tapec?

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od dejdar »

Jenom zespoda, nahoře nemusíš vůbec nic. Zároveň jsem vyměnil i uložení zadního stabilizátoru, takže povolit stabilizátor, odšroubovat dole tlumič, svěsit rameno, vyndat pružinu a je to. Do půl hodiny jsem měl obě strany.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od Auto1 »

Já měnil na autě všechny pružiny před dvšmi roky a mohu říct,že nové se kupovaly stejné jako ty staré,ale přesto je nyní auto o asi 2cm vyšší než před výměnou,a 2cm je fakt hodně,i když to tak nevypadá,je to masivní rozdíl. Tak byly ty pružiny unavené.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od mantinel115 »

No veru aj mna cakaju pruziny.praskla mi jedna uz pred rokom a pol a doteraz som to neriesil,ale toto leto...

Tom74
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 30.12.2009 12:33

Re: NÁPRAVA, PRUŽINA: prasklá pružina, vše kolem pružin

Příspěvek od Tom74 »

tak jsem čerstvým majitelem prasklé prední pružiny......o)))
prodáváte někdo náhradní díly na SAG?? za kolik by tak byly ( určitě obě, pro těžký výkon )

z benexu bych je měl tak za 1200-1300 Kč/kus, ale nevím jestli je to dobrá cena nebo ne

dík

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“