Alarm blokuje startování

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Kouč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.03.2010 22:29
Bydliště: Praha

Alarm blokuje startování

Příspěvek od Kouč »

Všiml jsem si, že jsem svůj příspěvek založil do špatného fóra, tak ho vložím ještě sem..

Po zimě jsem se rozhodl probudit auto po zimním spánku, dal jsem tedy nabitou baterku do auta a chtěl nastartovat. Jenže okamžitě začal houkat alarm, ale né naplno, spíš tak na čtvrt výkonu, jako kdyby byla slabá baterka, ale ta byla OK, zkoužel jsem to i přes kabely s jinou baterkou. Snažil jsem se přes dálkové ovládání všemožně vypnout, ale nedařilo se mi. Přitom alarm by měl po 30ti sekundách sám skončit. Bohužel mám dvoucestnej alarm, takže mi to brání nastartování. Ani nevím, kde je hlavní jednotka, abych mohl přestřihnout kabel a byl klid. Netušíte někdo co s tím? Ještě zkusím napojit znovu dálkové ovládání, protože mi kamarád řikal, že se to třeba přes zimu mohlo vymazat a teď auto na dálkové ovládání nereaguje. Ale nechápu, že auto pořád houká (i když velmi slabě)..Jsem z toho docela zoufalej, alarm na dvě věci, jen to bere proud a pak mi to takhle brání nastartování. Jedná se o alarm Kopel KR-6000.

Budu rád za jakékoliv rady, třeba někdo máte stejnej model..

Uživatelský avatar
jk.rx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 302
Registrován: 25.10.2007 20:47
Bydliště: Praha západ

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od jk.rx »

Prohlídni manuál nebo ho sežeň. Každej alarm si po odpojení baterky spojení nepamatuje. Skoro každej alarm odpojuje nějakej odkruh né-li dva aby auto bez deaktivace nejelo.
Koupím knihu: Štěpán Jičínský, Osciloskop a jeho využití v autoopravárenské praxi

Uživatelský avatar
Kouč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.03.2010 22:29
Bydliště: Praha

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od Kouč »

Manuál mám, projel jsem ho několikrát...takže kdybž nastavim dálkové ovládání jako nové, mohlo by to přes dálku zas fungovat? Ale nejde mi do hlavy, proč to houkalo tak slabě, ač je baterka nabitá a proud tam je dostatečnej..jestli tam přes zimu něco nezoxidovalo nebo tak..

Uživatelský avatar
jk.rx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 302
Registrován: 25.10.2007 20:47
Bydliště: Praha západ

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od jk.rx »

Když sem dával Magicar tak mi taky houkal ale už nevy co sem s tim laboroval. Zkus to udělat jako od nového. Máš uživatelskej nebo servisní manuál?
Koupím knihu: Štěpán Jičínský, Osciloskop a jeho využití v autoopravárenské praxi

Uživatelský avatar
Kouč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.03.2010 22:29
Bydliště: Praha

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od Kouč »

Asi uživatelskej...návod na použití..

Uživatelský avatar
jk.rx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 302
Registrován: 25.10.2007 20:47
Bydliště: Praha západ

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od jk.rx »

škoda servisí ti řekne trochu víc, vyzkoušej to napárování ovladače s jednotkou tim začni
Koupím knihu: Štěpán Jičínský, Osciloskop a jeho využití v autoopravárenské praxi

Uživatelský avatar
Kouč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.03.2010 22:29
Bydliště: Praha

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od Kouč »

Zkusil jsem a bohužel nic :( ani jeden, ani druhej..ovládání se sice aktivovalo, ale auto pořád "houká", zkusil jsem ještě přepnout alarm do servisního režimu a taky nic..nerozumim tomu, imobilizér se vypne, baterka jke nabitá, motor točí..ten alarm musí bejt někde zablokovanej..zítra by měl přijet jeden známej a napojit se na diagnostickou zásuvku, nevim jestli přímo s vagem, nebo se kterym přístrojem se to dělá..
Auto můžu dálkovym ovládáním zamknout, odemknout, vyhledat ho...natočil jsem to na video, někam to šoupnu a pošlu odkaz..

Uživatelský avatar
jk.rx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 302
Registrován: 25.10.2007 20:47
Bydliště: Praha západ

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od jk.rx »

A řekl si mu že to neni origo alarm? Tady se s VAGEM může leda tak fotit ne? Zkus odpojit sirénu. . . .
Koupím knihu: Štěpán Jičínský, Osciloskop a jeho využití v autoopravárenské praxi

Uživatelský avatar
Kouč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.03.2010 22:29
Bydliště: Praha

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od Kouč »

Jak to myslíš fotit? Nevim, jak a kde jsou vedený kabely, sirénu sice můžu přestřihnout, ale to si nepomůžu, jen nic neuslyšim..

tady je to video: http://leteckaposta.cz/375148734" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od golfar »

hele něco podobnýho mi dělala jedna octavia, potom když jsem vyměnil lanko na kliku dveří, všechno namontil zpět, zamknu odemknu dálkou a v pohode...tak jsem to nechal, přišel maník odemk dálkou a taky houkala takhle slabě, tak jsem to zavřel, zamknul a odemknul klíčem a všechno v pohodě potom, jak na dálku tak na klíč
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

Uživatelský avatar
Kouč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.03.2010 22:29
Bydliště: Praha

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od Kouč »

golfar: no já nevím, ale alarm se spustí jakmile připojim baterku k autu..

Uživatelský avatar
jk.rx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 302
Registrován: 25.10.2007 20:47
Bydliště: Praha západ

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od jk.rx »

Zkus zavřít dveře a kapotovej spínač zmáčknout a pak připoj baterku jestli bude taky houkat.
Koupím knihu: Štěpán Jičínský, Osciloskop a jeho využití v autoopravárenské praxi

Uživatelský avatar
Kouč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.03.2010 22:29
Bydliště: Praha

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od Kouč »

jk.rx píše:Zkus zavřít dveře a kapotovej spínač zmáčknout a pak připoj baterku jestli bude taky houkat.
žádná změna, dnes to zkusil jeden známý připojit na diagnostickou zásuvku a zkoušel různý části, třeba airbagy, nebo brzdy, na ty se připojil, rozsvítila se kontrolka, ale na motor ho to nepustilo..

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od tornado1 »

protože RJ nemá napájení.. proto..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Kouč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.03.2010 22:29
Bydliště: Praha

Re: Alarm blokuje startování

Příspěvek od Kouč »

aha, a nevíš, v čem může bejt problém? Já jsem asi našel tu hlavní jednotku, bude pod volantem, ale je tam plastovej dekl, tak se na to mrknu..

a nemůže to být imobilizérem? je teda fakt, že před startováním jeho kontrolka zhasne..ale jak bych poznal, že to je tím? Pokud auto nehodim na diagnostiku..

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“