MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Robin.CK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.09.2010 19:08
Bydliště: Český Krumlov

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od Robin.CK »

Náhodou jsem našel názor na naše auta a vypínání turba v kopci.Je v příloze.
Přílohy
tlaky turba.JPG

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od Auto1 »

k tabletám : bez komentáře ale zajímalo by mě,jak se nastavují pracovní tlaky turba.Asi je řeč o tom,že turbo je regulované podtlakem a je třeba nastavit tyčku,která spojuje podtlakovou ovládací část s částí ovládanou=turbo. Netuším jak to souvisí s rozvody a jak přesně se provádí nastavení turba.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Klakson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.11.2009 20:58
Bydliště: Trutnov

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od Klakson »

golfgti16vv píše:promazat ne vyndat turbo rozebrat vyčistit a vše funguje jak má
tak podtlak už chodí líp, docela se rozhýbal když jsem několikrát nechal protočit zahřátej motor v záběru na 4000ot., ale když auto zvednu a zkusím jeho chod tak se vrací sice dobře ale těsně před koncem se zasekává a teprve asi po sekundě prudce odskočí zpět do původního stavu, takže turbo bude asi v poho ale podtlak na výměnu :roll: nebo se mýlím?

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od Auto1 »

To lze těžko asi odhadnout si myslím,jednak bys to poznal.kdybys ty dva prvky od sebe oddělil a zkusi co jak chodí a celkově jedině měření za jízdy a jestli už máš tak přímo vysypej data a uvidíme
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Jendyss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09.11.2007 20:12
Bydliště: Žamberk

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od Jendyss »

Tak už je to tady, padá do nouzáku. Galaxy TDi PD 85kw a to opakovaně při zahřátém motoru při jízdě do kopce na 3-ku přeřadím za 4 otáčky spadnou ze 4000 někam ke 2500, přidám plyn a už cítím, že se auto rozmýšlí jestli má jet nebo ne a stejně nakonec spadne do nouzáku. Takže dle postřehů zde z fóra buď turbo na vyčištění ( přijde mi nepravděpodobné, protože v normálním režimu táhne jako bejk ) nebo ventil N75 v háji nebo hadičky. K těm hadičkám se dostanu odkud?
Zespoda nebo zvrchu, ale tam mi překáží ty kraviny okolo sání? Poradí někdo?


J.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od vilik »

Nepravděpodobně si vyčisti, nebo nech vyčistit turbo a budeš mít po problému. :D Padání do nouzáku totiž nemá absolutně žádná pravidla, kromě toho, že si padne kdy se mu zachce. Někteří by zde popsali celé stránky (patřím do té skupiny také) o tom, jak turbo vypínalo pravidelně na stejném místě silnice (já dokonce zkoumal, jestli tam není nějaký hrb :mrgreen: ), nebo to jelo jako bejk a táhlo do 4500 otáček a při ubrání to padlo, nebo to padlo, naskočilo, padlo a znovu naskočilo a to někdy v 50, jindy ve 130, nebo třeba ve 160, atd. Zkrátka těch možností a variant chování škodolibého turba je tolik, že se nedají všechny popsat. Hadičky a N75 nevylučuji. Ale začal bych tím turbem, protože tím můžeš jedině získat. :good:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Jendyss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09.11.2007 20:12
Bydliště: Žamberk

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od Jendyss »

O.K. díky já si to myslel jen nechcii pomyslet na to lovení ježka v kleci.

J.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od vilik »

Jo, ježek v kleci to je a na první pohled to vypadá šíleně. Potom ale zjistíš, že to taková hrůza není. Dobrý pořízení. :good:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Klakson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.11.2009 20:58
Bydliště: Trutnov

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od Klakson »

podívej se kolik máš oleje, mě to dělalo taky i když jsem měl na měrce ještě čtvrtku, po dolití asi 0,75l aby bylo plní na měrce se problém vyřešil a mám klid, tyhle motory jsou fakt citlivky :lol: jinak mám 85kw PD

Jendyss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09.11.2007 20:12
Bydliště: Žamberk

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od Jendyss »

A víš, že mě to taky napadlo - to s tím olejem, mám ho na spodní hranici. Zatím jsem ho nedolil, ale zkusím to.


J.

Klakson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.11.2009 20:58
Bydliště: Trutnov

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od Klakson »

jestli to pomůže tak to je fakt nářez, už jsem chtěl měnit půl motoru :lol:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od vilik »

Málo oleje a nouzák :158: Ty tam nemáš kontrolku množství oleje?
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Klakson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.11.2009 20:58
Bydliště: Trutnov

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od Klakson »

mám a nehlásila nic, taky nebylo třeba protože dle měrky oleje bylo stále dost, ale ne po horní hranici, ale to jsem již popisoval v prvním příspěvku

pepiiii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.12.2009 19:52

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od pepiiii »

Zdar všichni.Tak se taky podělím o můj roční boj s nouzákem.Dělalo mi to jen při studeném motoru.Vše tady jsem pročetl a spravoval,měnil,ucpával atd.Začal jsem hadičkama,ventilem N75,váhou podtlakovou baňkou,zaslepením EGR ventilu,promazáváním tyčky u podtlakové baňky ovládání turba(je přímo na turbu).Tyčka začala chodit krásně a to i když jsem sál pusou.A tady byl problém,který jsem na foru nenašel.Tyčka chodila jen asi 8 mm na dorazový šroubek a zpětný doraz byl o kus dál,než se mi to vracelo.Vzal jsem asi půlmetrovou kulatinku a kladívkem jsem ji opatrně natloukl až k zpětnému dorazu.Prostříkal olejem-rozhýbal až chodila krásně pusou-a to aspoň 15mm!!!Nastartoval jsem,přidal plyn až na 3000ot-najednou rána,auto zdechlo a já myslel že budu mít infarkt.Už ale týden jezdím v poho-bez nouzáku.ABYCH TO NEZAKŘIKL!!!!!!!Nikomu tuto metodu nenutím,ale mě pomohla tak snad pomůže i vám tady.Mechanik říkal že se uvolnil karbon z lopatek turba a vlítl do výfuku. VW Shrek 1.9 tdi 81kW

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od vilik »

S tou tyčkou a kladivem jsi měl docela kliku. Jak ti řekl mechanik, násilím jsi proškrábl karbon nastavitelnými lopatkami, coč při docela citlivém zařízení je docela odvaha. Podívej se na fotky, jak ty lopatky vypadají. Uvědom si, že z těchto fotek se nedá rozeznat mechanická robusnost lopatek a pak poděkuj někomu, nebo něčemu, v co věříš, že jsi ty lopatky neutrhl. kdo měl turbo v ruce rozebrané, to potvrdí. :rofl:
Jinak ti přeju, aby ti to vydrželo co nejdýl. :good:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“