KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od mimayin »

Ahoj kluci. Mám problém. Včera jsme rozmražoval auto a zavřel klapky a nasměroval to na okno tím tlačítkem. Ráno jsem na to zapomněl a klapky otevřel asi až po 5 minutách. Teď mi to dělá, že nastavím třeba i auto (venku mrzlo -8 C°) a samo to zvýší otačky a teplotu přepne samo na maximum. Mám tam teď z toho saunu. Fakt je, že mám asi slabší baterku. Taky mám nic moc kryt termostatu (budu ho měnit a termostat byl nedávno měněn. Auto ale bylo zahřáté v pohodě. Co si myslíte Vy? mimayin

koulis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.02.2008 09:08
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od koulis »

Zdravím všechny,

mám Sharana 98 ročník, TDi. Klimatronic je dvouzónový, tedy mohu nastavit zvlášť teplotu vpředu a vzadu.
Závada je takováto: při zapnutí klíčku pár vteřin klimatronic bliká, VAG řekl, že je to špatné venkovní čidlo teploty. Ať jsem pátral, jak jsem pátral, tak jsem ho ale nikde nenašel - podle dokumentace by mělo být někde vpředu u nádržky s ostřikovačem - tam ale nevedou ani kabely. Nevíte, kde ho jinde hledat?

S tím spojený problém je ten, že díky špatně fungujícímu venkovnímu teploměru se na Klimatronicu náhodně mění venkovní teplota od -60 do 60 st. v závislosti na venkovní vlhkosti /co jsem tak vypozoroval/. Takže občas topí až moc, občas topit nechce. Když teplou nedetekuje žádnou (na teploměru je --), tak teplotu uvnitř reguluje poměrně dobře. Dotaz tedy je, jestli tato závada může skuterčně mít vliv na regulaci teploty v kabině?

Předem všem díky za pokus o řešení :-)

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od bodyvlk »

Ahoj. Čidla na klimatronic jsou buď v předním nárazníku vedle mlhovky na levé straně, nebo na chladičovce nad nasávacím otvorem pro vzduch do motoru.

Uživatelský avatar
wende
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 29.11.2010 09:49
Bydliště: VRCHLABI

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od wende »

Na climatroniku mi nejde přidávat foukání.Byla prasklá pojistka po výměně praskla znovu a kouřilo se z výhřevu ostřik. trysek.
Ford GalaxyII 1,9 85KW GHIA 2002

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od jukinoo »

skus odpojit vyhrievanie trisiek ci ju odpali znovu,uz som riesil takíto istý problem po výmene ostrekovačov je pokoj :lol:

Uživatelský avatar
wende
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 29.11.2010 09:49
Bydliště: VRCHLABI

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od wende »

Dík za tip.
Ford GalaxyII 1,9 85KW GHIA 2002

Uživatelský avatar
wende
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 29.11.2010 09:49
Bydliště: VRCHLABI

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od wende »

Trysky sem rozpojil dal pojistu a fouká.Ale když nastartuju auto tak to nejde.Odešel mi 1 výhřev.Nechápu co stim má společnýho?
Ford GalaxyII 1,9 85KW GHIA 2002

Uživatelský avatar
wende
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 29.11.2010 09:49
Bydliště: VRCHLABI

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od wende »

Opraveno a foukáme :yahoo:
Ford GalaxyII 1,9 85KW GHIA 2002

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od Auto1 »

KÓDOVÁNÍ KLIMATRONICU:


KLIMATIZACE / TOPENÍ
Kódování (< 05/2000)
Jednotka 08
Kódování – funkce 07
000?x : přídavné topení / výparník
0 – bez přídavného topení popř. druhý výparník
1 – přídavné topení
2 – druhý výparník
000x? : typ motoru
1 – všechny benzínové motory (kromě VR6)
2 – VR6
3 – Diesel motory

Programování (06/2000 - )
Jednotka 08
Kódování – funkce 07
00?xx : Země
0 – zbytek světa
1 – Japonsko
00x?x : klimatizace
1 – klimatizace vpředu
2 – klimatizace vpředu a vzadu
3 – klimatizace vpředu a vzadu s tónovanými skly
00xx? : motor
0 – všechny varianty (mimo TDI PD 96kW)
1 – TDI PD (96kW)
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

milan325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.05.2009 17:27

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od milan325 »

Co moze byt na chybe, ked mi klimatronic na displeji reaguje na vsetky tlacitka, akoze to prepina, v skutocnosti vsak vobec nic nefunguje, ani ventilatory, ani klapky, ani teplota. Ked sa vypne a potom zapne klucik, vzdy nabehne nastavenie na HI, aj ked pred vypnutim tam bolo insie. Ale to je tiez nefunkcne. Neviem aku to moze mat suvislost, ale zaroven, ako vznikla tato zavada, tak mi displej, ktory zobrazuje kilometre prestal fungovat pri vypnutom kluci zapalovania. Predtym mi kilometre ukazovalo aj bez kluca v zapalovani. Je to dvojzonove a rok vyroby 1997.

milan325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.05.2009 17:27

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od milan325 »

Sam si teraz odpoviem a to hlavne preto, aby si to mohol najst ten, komu sa to pripadne stane tiez.
Najjednoduchsie, co moze byt : POISTKA c 19 - 5A. A nesiel ani central na dverach vodica.

czernypetr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.02.2011 14:00

čidlo vnitřní teploty

Příspěvek od czernypetr »

Zdravím pánové mám problem s klimou a myslím,že problem bude s některým čidlem tlaku, ale spíše teploty.
Když sednu do "studeného" auta a pustím klimu jede uplně normálně a vychladí auto na požadovanou teplotu. Problem je v tom, že jak se auto zahřeje přestane klima chladit a chladí jen mimimálně a nedokáže už udržet nastavenou teplotu. Když jsem zkusil rukou zahřát čidlo slunečního svitu na palubní desce klima zase "ožila".Chci se zeptat jesli někdo nemá ucelenou představu o čidlech teploty ovlivňující funkci klimy.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od michall »

Asi by to chtělo napsat, co je to za auto a dát dotaz do správného tématu. Na vině může být třeba nefunkční nebo zaprášený ventilátorek na Climatronicu (dvojkový model určitě, jedničkový nevím), který nasává vnitřní vzduch a žene ho na čidlo vnitřní teploty uvnitř Climatronicu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od tornado1 »

ventilátory se ti točí?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od johnyM128 »

technický detail, dvojzona climatronic, vyduchy aj na streche, vzadu druhy vyparnik...

niekedy po otoceni klucika nieco chrchoce v palubovke, pravdepodobne nieco z klimy

ked dam na VAG test akcnych clenov klimy, napise nejaky automaticky test klimatizacie, najskôr sa spustia ventilatory slabsie, potom na plno , potom ich stiahne a to je všetko... nieje tam možnosť prepínať jednotlivé komponenty.

je to ok? ako zistím či sú všetky klapky ok?

ešte som si všimol jednu zaujímavú vec - ked idem po rovine, dám auto - spotreba vzrastie cca 2-3L, citelný úbytok výkonu motora. Ked auto vypnem a je manuálna klíma - spotreba naskočí cca 0,5L , rozdiel vo výkone nieje

chladí v poriadku aj auto aj econ /otestované v bosne a hercegovine - 45 stupnov :D/

inač pamäť závad je čistá

diiky

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“