výměna turba

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
majkbbc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.01.2010 14:37
Bydliště: Plzeň

výměna turba

Příspěvek od majkbbc »

Nevíte někdo na kolik přibližně vyjde výměna turba. Dost hodně mi píská a mam pocit, že každou chvíli odejde.

díky

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna turba

Příspěvek od svanco »

Já má repas za cca 10 a nové za 16.Jen ta výměna je kruta turbo je zezadu takže přístup nic moc a pokud je původni doporučuji koupit mazaci hadici stoji 940,- a člověk na tom nezustane vyset často to je zatvrdle.No a pak sadu těsnění za 500,-

majkbbc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.01.2010 14:37
Bydliště: Plzeň

Re: výměna turba

Příspěvek od majkbbc »

Takže předpokládám že když si to necham udělat někde v servisu bude to tak za 20.000,--.
Samotnýmu se mi v tom hrabat nechce to by asi nedopadlo dobře! :-)

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: výměna turba

Příspěvek od libero1071 »

svanco píše:Jen ta výměna je kruta turbo je zezadu takže přístup nic moc
ja by som to nevidel až tak kriticky :sorry:
ak sa zhodí pravá poloos+predná časť výfuku,tak sa tam dosť docela dobre pracuje :good:

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna turba

Příspěvek od svanco »

Málo který zákaznik si veme nové turbo.Z repasovaným o vyjde na 13 komplet a s novým 19.Tragický to není ven to jde , jen to pro zákaznika je finančně náročnější za práci.

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: výměna turba

Příspěvek od ladulel »

Minulej týden sem turbo na mém dělal.A to nejsem mechanik! :wink: . Komplet repas mě vyšel v Holicích na 6500+250kč těsněni. Zase maká jak šlak...

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: výměna turba

Příspěvek od romanx »

André z dieselpower z Jablonce nad Nisou montoval za 15000 nové i s prací tak před dvěma lety jen to chce se rozumně dohodnout :-))))
Repas mi nabízel snad za 7000-8000 už nevím....

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: výměna turba

Příspěvek od blefa »

majkbbc píše:Nevíte někdo na kolik přibližně vyjde výměna turba. Dost hodně mi píská a mam pocit, že každou chvíli odejde.

díky
Pred tim, nez se pustis do vymeny, bych zkontroloval trubku mezi turbem a chladicem EGR (trubka 03G131521R, 2x tesneni 069131547D a 03G131550) stava se, ze napraskne a pak to zacne vic piskat. VW pro to ma oznaceni TPI 2020679/2 : Starke Pfeiffgeräusche aus dem Motorraum beim Beschleunigen (silny piskavy zvuk z motoroveho prostoru pri akceleraci)

Mozna, ze mas fakt nacaty turbo, ale nejdriv bych si overil tuhle moznost :wink:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: výměna turba

Příspěvek od KJirka »

no hlavně, než dáš dlouhý prachy za jiný turbo, tak to starý vyndej a koukni se, v jakým je stavu. Třeba bude stačit, jenom vyčistit. Každopádně i pískající turbo může žít dýl, než budeš to auto mít. Mně řvalo turbo na OII od najetí snad 500 km a ještě ve 150 t. úspěšně jezdilo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

vezir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.08.2013 00:14

Re: výměna turba

Příspěvek od vezir »

Vite jestli se da turbo a chladic zpetneho vedeni spalin + egr (motor BMP + DSG) vymenit "vrchem" a delal to nekdo? Nebo to jde pouze spodem?
Diky

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: výměna turba

Příspěvek od KJirka »

tak třeba u mě v CC se dá vrchem, ale u B6 nedá. Ta zadní stěna je jiná a není tam na to místo. Ne, že bych byl tak chytrej, ale vím to od Šarika, kterej mi turbo před 2 týdny měnil.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: výměna turba

Příspěvek od sharik4x4 »

U některých turb jde vyměnit na autě pouze střed turba(uzel) a výfukový potrubí nechat na motoru.Je to většinou garett, u KKK to nejde rozebrat na autě.Takže třeba u BMP to jde udělat vrchem,je to trochu pakárna, ale jde to.

mitti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 08.12.2013 20:01
Bydliště: Skalica

Re: výměna turba

Příspěvek od mitti »

Ja som bol uz s dvomi autami v Prusankach v Special Turbe. Super pristup, na oboch sa robil repas, na Octavii I vysiel na 8000Kc a na Passat B6 6500Kc......takze to az take strasne nie je. Ceny su s materialom pracou aj s DPH :good:
PS: auto dostanes funkcne este v ten den.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: výměna turba

Příspěvek od sharik4x4 »

Za 6500Kč i s prací, tak to je nářez.Ještě že to uměj soudruzi z číny či PLR udělat tak levně.Jenom origo střed do toho stojí 7-8t,takže za polovic to bude kvalitka. :laugh:

mitti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 08.12.2013 20:01
Bydliště: Skalica

Re: výměna turba

Příspěvek od mitti »

No ono zalezi co ti tam budu robit, ja som mal iba zenesene lopatky, takze nefungovala variabilita natacania, takze mne menili iba lozisko.......a ver tomu ze tu ziadne cinske smejdy nie su, pozri si recenzie na nich

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“