Žarovky

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
Replay
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 12.09.2008 13:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Žarovky

Příspěvek od Replay »

Čauky nevíte někdo jak se dostanu k žárovkám u zadních světel ?
Volkswagen Touareg R5, Škoda Superb 2,5TDI, Škoda Fabia 1,6TDI, Škoda Superb II 2,0TDI, Hummer H2

Uživatelský avatar
PetaT4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Žarovky

Příspěvek od PetaT4 »

Sundat světlo. Když otevřeš kufr jsou zboku na světle dva šrouby pod plastovýma krytkama ty vyšroubuješ a pak ho musíš vytáhnou směrem vzad (jde to blbě je nacvaklý ve dvou plastových pouzdrech).

Uživatelský avatar
Replay
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 12.09.2008 13:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žarovky

Příspěvek od Replay »

Díky
Volkswagen Touareg R5, Škoda Superb 2,5TDI, Škoda Fabia 1,6TDI, Škoda Superb II 2,0TDI, Hummer H2

Uživatelský avatar
dj1111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.12.2010 20:33
Bydliště: Ostrava

Re: Žarovky

Příspěvek od dj1111 »

Replay píše:Díky
kluci nevíte někdo jak se demontuje přední světlo na touaregu 2008, je tam nějaká bíla páčka, ale i když ji otočím světlo pořad pevně drží.Dík za radu
Touareg 3,0 TDI 2008

Uživatelský avatar
dj1111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.12.2010 20:33
Bydliště: Ostrava

Re: Žarovky

Příspěvek od dj1111 »

Tak jsem po dlouhem zkoušení na to přišel i sám, stačí otočit bílou páčku u světla a v místě obrys. žárovky silněji zatlačit směrem dovnitř, světlo se uvolní a pak jednoduše vytáhne :-) vcelku jednoduché... když člověk ví jak na to. Tak to snad někomu tady pomůže a nestráví u toho pár hodin, jako já :fool:
Touareg 3,0 TDI 2008

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Žarovky

Příspěvek od Peterka72 »

8) Ahoj , taky mám dotaz ohledně žárovek a to obrysových . Chtěl jsem vyměnit stávající skleněné za diodové co svítí bíle ale je tám problém že diodové nemají skoro žádny odběr tak se mi hned rozsvití kontrolka poruchy světel . Nevíte dají se někde sehnat diodové co mají odběr kolem 5w ? Dá se to rešit přídáním odporu ale tuhle variantu beru jako poslední . Díky Petr . :wink:

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Žarovky

Příspěvek od LuboR5 »

Peterka72 píše:8) Ahoj , taky mám dotaz ohledně žárovek a to obrysových . Chtěl jsem vyměnit stávající skleněné za diodové co svítí bíle ale je tám problém že diodové nemají skoro žádny odběr tak se mi hned rozsvití kontrolka poruchy světel . Nevíte dají se někde sehnat diodové co mají odběr kolem 5w ? Dá se to rešit přídáním odporu ale tuhle variantu beru jako poslední . Díky Petr . :wink:
je to problém ani nej ledky na trhu http://www.autoledky.sk" onclick="window.open(this.href);return false; mi nejedou tak jak mají ,osvětlení rz svítilo asi 3 měsíce a o předních ani nemluvím někdy svítí někdy blikaj ale pořád hlasí chybu a to maj rezistor ale ten fungoval jen chvilku . každopádně asi není na trhu dost kvalitní výrobek i když šáhneš po nejdražších. rozhodně určitě osadit SMD diodami klasické už jsou zastaralé. Audi ten problém zvládlo je třeba se podívat tak jak to maj vymakané podle mě problem je v chvilkovém kolísání napětí při startu což má za následek zničení diody a ostatních součástek.

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Žarovky

Příspěvek od Peterka72 »

:wink: Lubo diky za info . :wink:

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Žarovky

Příspěvek od GeneHawkins »

Peterka72 píše:8) Ahoj , taky mám dotaz ohledně žárovek a to obrysových . Chtěl jsem vyměnit stávající skleněné za diodové co svítí bíle ale je tám problém že diodové nemají skoro žádny odběr tak se mi hned rozsvití kontrolka poruchy světel . Nevíte dají se někde sehnat diodové co mají odběr kolem 5w ? Dá se to rešit přídáním odporu ale tuhle variantu beru jako poslední . Díky Petr . :wink:
K čemu jsou diody, které zajistí odběr 5 W?

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Žarovky

Příspěvek od Peterka72 »

8) Neřeším odběr žárovek ale vzhled . Bílé diody mají přibližně stejný odstín jako xenony a nésvítí žlutě jako klasické skleněné obrysovky . :wink:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Žarovky

Příspěvek od Mára_VR6 »

5W diody jsou, ale to by jsi nepotřeboval xenony :mrgreen: Jedině s SMD LED parkovačky s rezistorem, já je teda mám, ale stejně jsem tam musel nechat jednu žárovičku chovanou, protože ten Touareg je nějakej přecitlivělej.
To samý, když jsem dal xenony do dálkových, ikdyž jsem tam dal warning cancelery, tak stejně mi to vyhazuje hlášku Check lights, ale až ve chvíli, kdy dálkový zhasnu, při rozsvícení bez závad.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Odpovědět

Zpět na „Touareg“