PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od Shemik »

Kolegáčci, v pátek se mi stala znepokojující příhoda. Můj Tiptronic se po studeném startu nechtěl vzdát jedničky a chvíli nechtěl přeřadit. Netrvalo to dlouho, jednou jsem pomalu objel blok domů (cca 200 m) tím způsobem, že jsem občas zastavil a znovu se rozjel nebo občas couvl. Po chvilce se jednička pustila a zas šlapal a do teď šlape a řadí jako hodinky, ale trochu mě to polekalo. Tušíte někdo čím to mohlo být, event co s tím nebo jak tomu předcházet?

Dík moc za vaše zkušenosti, ŠŠ.
Naposledy upravil(a) Shemik dne 18.03.2007 01:25, celkem upraveno 5 x.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Do automatů nedělám zkusím se optat tam už je moc elektroniky

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

rfarsky píše:Do automatů nedělám zkusím se optat tam už je moc elektroniky
Dík to budeš zlatej. Doufám že to nebude nic vážnýho.

(PS: Já jsem chtěl automat kvůli ženě, pro holky je to pohodička, ale přiznávám, že i já jsem si liboval po cestě kolem Sicílie a zpět, když jsem nemusel přes 5.500 km během jedný dovči řadit růčo.)

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

V práci mají ředitelé taky automaty s tiptronicem a je to prostě super,ale naopak ta moje to nechtěla.Ono je to stejně líný příští rok začnu doufám řešit nějaký to poladění

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan Tiptronic chvíli nechtěl řadit, čím to?

Příspěvek od patper »

Sharan-Shemik píše:Kolegáčci, v pátek se mi stala znepokojující příhoda. Sharan Tiptronic se po studeném startu nechtěl vzdát jedničky a chvíli nechtěl přeřadit. Netrvalo to dlouho, jednou jsem pomalu objel blok domů (cca 200 m) tím způsobem, že jsem občas zastavil a znovu se rozjel nebo občas couvl. Po chvilce se jednička pustila a zas šlapal a do teď šlape a řadí jako hodinky, ale trochu mě to polekalo. Tušíte někdo čím to mohlo být, event co s tím nebo jak tomu předcházet?

Dík moc za vaše zkušenosti, ŠŠ.
Menis olej v prevodovce? Nekdy se tam pricpavaji ventily.Ja to mel u bavora.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Ten olej me taky napdnul ale podle mne tam v dnesni dobe bude asi dozivotni ale na to juknu do vividu

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan Tiptronic chvíli nechtěl řadit, čím to?

Příspěvek od Shemik »

patper píše:
Sharan-Shemik píše:Kolegáčci, v pátek se mi stala znepokojující příhoda. Sharan Tiptronic se po studeném startu nechtěl vzdát jedničky a chvíli nechtěl přeřadit. Netrvalo to dlouho, jednou jsem pomalu objel blok domů (cca 200 m) tím způsobem, že jsem občas zastavil a znovu se rozjel nebo občas couvl. Po chvilce se jednička pustila a zas šlapal a do teď šlape a řadí jako hodinky, ale trochu mě to polekalo. Tušíte někdo čím to mohlo být, event co s tím nebo jak tomu předcházet?

Dík moc za vaše zkušenosti, ŠŠ.
Menis olej v prevodovce? Nekdy se tam pricpavaji ventily.Ja to mel u bavora.
Priznavam, to me nenapadlo, musim to postudovat. Dik. Š.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

rfarsky píše:Ten olej me taky napdnul ale podle mne tam v dnesni dobe bude asi dozivotni ale na to juknu do vividu
U automatu ne :lol: Tede asi ne :wink:

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Dejte prosím vědět jak je to s tím olejem u automatu v převodovce. Abych něco nepromeškal. Mám ho měsíc - tedy šarika i automat - a je to super. Zvyknul jsem si na oboje a jak sednu do fabie, tak si připadám jak zavařenej v konzervě.. Jen ta moje ho nechce moc řídit - je prý na něj velký a automatu se bojí. No snad si zvykne - i když te'd ji tam ještě nechci moc pouštět, protože to je moje nová hračka. Ale někdo mě z hospody bude muset jednou odvézt.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

pistahufnagl píše:Dejte prosím vědět jak je to s tím olejem u automatu v převodovce. Abych něco nepromeškal. Mám ho měsíc - tedy šarika i automat - a je to super. Zvyknul jsem si na oboje a jak sednu do fabie, tak si připadám jak zavařenej v konzervě.. Jen ta moje ho nechce moc řídit - je prý na něj velký a automatu se bojí. No snad si zvykne - i když te'd ji tam ještě nechci moc pouštět, protože to je moje nová hračka. Ale někdo mě z hospody bude muset jednou odvézt.
Jde jen o zvyk, mý druhý polovičce to vyhovuje mnohem víc, no a já jsem vedle ní taky klidnější, když za jízdy kouká před sebe a ne dolu na kvrdlačku. Jen ta levá nožka ze začátku občas pozlobila brzdu v domění, že jde o spojku, ale to jsme si asi na začátku zkusili všichni co jsme přelezli do automatu, zvyk je holt železná košile. No ale teď už by jsme neměnili ani jeden.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Sharan-Shemik píše:
pistahufnagl píše:Dejte prosím vědět jak je to s tím olejem u automatu v převodovce. Abych něco nepromeškal. Mám ho měsíc - tedy šarika i automat - a je to super. Zvyknul jsem si na oboje a jak sednu do fabie, tak si připadám jak zavařenej v konzervě.. Jen ta moje ho nechce moc řídit - je prý na něj velký a automatu se bojí. No snad si zvykne - i když te'd ji tam ještě nechci moc pouštět, protože to je moje nová hračka. Ale někdo mě z hospody bude muset jednou odvézt.
Jde jen o zvyk, mý druhý polovičce to vyhovuje mnohem víc, no a já jsem vedle ní taky klidnější, když za jízdy kouká před sebe a ne dolu na kvrdlačku. Jen ta levá nožka ze začátku občas pozlobila brzdu v domění, že jde o spojku, ale to jsme si asi na začátku zkusili všichni co jsme přelezli do automatu, zvyk je holt železná košile. No ale teď už by jsme neměnili ani jeden.

Ja chci take automat :!: :!: :!: Ale pockam , az tam budou davat DSG :lol:

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Ještě mi nic nedorazilo a v dostupných programech jsem to nenašel bohužel jak to dorazím dám vědět

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Zdravim, kluci, az budete mit to info o oleji do prevodovky tiptronicu, tak pisnete, dik.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Takže od známého mechnika jelkož automat tiptronic má olejový filtr tak se mění olej i s filtrem ta výměna vyjde na 3-4tis.Dělá to jen pár servisů.Sám si to neuděláš.Je tam specialní postup pro lití oleje a řazení stupnů atd....Doufám že ti toto bude stačit

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

rfarsky píše:Takže od známého mechnika jelkož automat tiptronic má olejový filtr tak se mění olej i s filtrem ta výměna vyjde na 3-4tis.Dělá to jen pár servisů.Sám si to neuděláš.Je tam specialní postup pro lití oleje a řazení stupnů atd....Doufám že ti toto bude stačit
No paráda, skvělý, jen ještě, jestli je tam po kolika km je nutná ta výměna? Dík moc.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“