vynechavanie motoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
dany950
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.11.2010 13:08

vynechavanie motoru

Příspěvek od dany950 »

Mam GOLF IV rok vyroby 1999 1.6, 16V, 77KW , kod motoru ATN. Bol som v servise, kde mi menili rozvody a ked som dneska šiel s autom, tak pri volnobehu mi začal vynechavat motor. siel som s tym na diagnostiku ,napojili mi to na vag. a ukazalo chybu 16684-vynechavani zazehu viacnasopbne/nepravidelne ,+chyby 16687 -vynechavani zazehu 3.valec ,1.valec a 4.valec . Mozu to byt tie rozvody?,alebo je problem v zapalovacom, vstrekovacom systeme. Robi to len pri volnobehu a to ked je motor teply , ked nastartujem studeny motor ide dobre ale asi po 3 minutach to zacne robit , ked pridam plyn ide v pohode,a aj ma tah.Filtre , sviecky ,kable ku svieckam su nove vymenene.Cievka tam je len jedna znej idu kable ku svieckam , neviem ci sa da cievka nejako premerat.Ked mi menili rozvody mali vybratu aj lamda sondu ,neviem ci aj ta moze mat na to vplyv.
Ďakujem ...

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: vynechavanie motoru

Příspěvek od jurod »

Cau, pokial by tie rozvody boli urobene zle, napr. posunutý remen o jeden zub, tak sa to moze prejavovat tak, ze ten motor blbne, dusi sa, pri nizkych otackach nejde.... to by blblo si myslim viac... rozhodne sa tie rozvody daju skontrolovat.
Lambda sa da taktiez premerat, minimalne na VAGu ukazuje nejake hodnoty na zaklade ktorych sa da posudit ci je zla...
Taktiez sa da premerat aj cievka a kable.
Ja sa priklanam k tomu, ze je zla cievka... moze niekde prebijat, vacsinou tie cievky blbnu za tepla...
Podla VISu je postup k chybe 16684 a 16687:
kontrola kompresneho tlaku, kontrola plnenia valca, kontrola vstrekovacieho ventilu, zapalovacich sviecok a kablov a cievky
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“