Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

freestyle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 30.03.2011 13:04

Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od freestyle »

Zdravím mám na autě problém který nejsem schopen odstranit poradíte prosím někdo?

V chladném období motor šlapal jako hodinky, nyní při oteplení začíná stávkovat.
Při startu jede většinou dobře ale po čase přestane pálit 3 a 6 válec vymněnil jsem kabeláž cívku a stále to smé.
Diagnostika hlásila vadné čidlo otáček výměna a auto stále nepracuje jak má.
Nemáte někdo náhodou taky takovou zkušenost ?
Dík za rady

Aleš
777270875
Beskydy

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od abeljozef »

Ahoj nový sharanisto alhambristo či galaxysto,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi, ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by sis s něčím ohledně fóra a jeho používání nevěděl rady, tak se na mě obrať přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail. :mail:
Zdraví Tě abeljozef moderátor. 8)


P.S.: Tvuj prispevek jsem premistil do prislusneho tematu, viz odkaz na zacatku teto zpravy. 8)
Mimochodem si toto tema procti, je mozne, ze v nem odpověď na Tvuj dotaz ci problem uz bude napsana. :lol:

rach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 08.09.2008 20:49
Bydliště: Teplice, Praha a D8

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od rach »

napiš ještě co máš za motor je to 128kw nebo 150kw :?:
život je boj !

freestyle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 30.03.2011 13:04

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od freestyle »

128 kw :|

freestyle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 30.03.2011 13:04

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od freestyle »

Nikdo nemáte takovou zkušenost????? no nic :negative:

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od golfgti16vv »

a co tlaky měřil jsi zkoušel jsi vstřiky jestli jsou v pořadku

freestyle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 30.03.2011 13:04

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od freestyle »

Tam evidentně nejde štrum do cívky na třetí a šestý válec. Včera teplota okolo +5 a auto jede do té doby než se zahřeje.
Jakmile je teplota okolo +15 tak nejede vůbec.

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od majatrabi »

No jabych se ještě podíval na svíčky. Když nebudeš mít nahradní tak bych je zaměnil.
Co ještě hlasí VAG po výměně snimače otáček?
Jak jsi opřišel na to, že to je 3 a 6válec?
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

freestyle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 30.03.2011 13:04

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od freestyle »

Svíčky jsem řešil jako první, jako druhou věc jsem vyměnil kabely a jako třetí cívku na cívce je šest vývodů pro každý válec jeden ale jsou propojené to znamená aspoň se domnívám že to bije vždy na dvě svíčky současně a dokonce sem tam našel popisek 3/6 , ty ostatní dva sem nějak neřešil jestli to je 1/5 a 2/4 to fakt nevím.

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Zajímalo by mě taky, jak si přišel na to, který nejede. Přes diagnostiku?
MAKO

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od majatrabi »

Tady bych spiše viděl navštívit nějaký elektoservis na auta-laicky řečeno. 8)
Bohužel nikdo neví od kud jsi. Takže ti moc nepomůžu-ou.
Na to že ti napalí 3/6 jsi přišel tak, že jsi postupně odpojoval "fajvky" od svíček?
Na to na které svíčce je vysoké napětí by se dala vyrobit zkoušečka.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

freestyle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 30.03.2011 13:04

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od freestyle »

No přišel jsem na to tak že jsem oddělal kryt na cívce a pod krytem jsou čtyři plechové vodiče jeden je nejspíš plus a ostatní tři jsou k vývodům na kabely . Když jsem vzal zkoušečku obyčejnou žárovkovou a přoložil na ten plusový tak žárovka svítila jasně a nepřerušovaně no a šel jsem postupně a na dalším už svítila slaběji a přerušovaně na dalším taktéž a na posledním už svítila zase jasně bez přerušování to bylo v případě kdy to jelo špatně. Když to šlapalo jak má tak tak ten poslední vykazoval to samé jako druhý a třetí. Starou cívku mám ještě doma vyfotím jak to vypadá a když tak vložím. Jinak jsem z Rožnova pod Radhoštěm Vsetínsko Zlínský kraj.

freestyle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 30.03.2011 13:04

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od freestyle »

Závada odstarněna

Po dlouhých peripetiích a nemalých investicích jsme našli závadu.
Při napíchnutém motoru na diagnostiku, nevykazovala žádnou závadu a motor pořád nešlapal. Přišlo na řadu proměřování kabelů od řídící jednotky ke svorkovnici na cívce, vše bylo v pořádku ale z cívky šel proud pouze na již zmiňované dva vodiče a jeden byl pořát hluchý. Po rozebrání cívky která se skládá ze dvou dílů jsme zjistili že díl který nebyl vyměněn obsahuje miniaturní tišťák na kterém jsme oběvili začernalou část. http://cat.apm.cz/vyrobek_obrazky.aspx?apm_id=2349853" onclick="window.open(this.href);return false; je to ten spodní díl
Tak že po výměně motor šlape jako švýcarské hodinky. Důsledek jízdy na 4 válce vyžhavený katalyzátor :-(
Ještě se vrátím k chybě kterou jsem napsal posledně součastně háže iskru na 3/4 2/5 a 1/6 válec

Dík všem za pomoc Aleš

Uživatelský avatar
Krteczek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 02.06.2011 11:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od Krteczek »

Ahoj kamarádi. Jsem čerstvým majitelem Sharyka 2,6 V6 4motion. Už jsem po větším servisu, ale to zásadnější mě zřejmě ještě čeká. Jednotka hlásí závadu "náklápění vačky". Projevuje se to dírou v plynu od nejnižích otáček (vždy při přeřazení). V servisu mě připravují na katastrofické scénáře v desítkách tisíc. Máte s tím někdo zkušenost? Mohlo by to být i něco menšího? Předem díky za tipy.
VW Sharan 2,8 V6 4Motion "babička pojmenovala jako Šakyra" :-)
Galaxík I 1,9 66kW "Mravenečník" - prodáno. Odsloužil si poctivých 300tis

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Závada galaxi 4x4 2,8i vr6

Příspěvek od golfgti16vv »

řekl bych vytahane rozvody kolik to ma najeto

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“