Passat 1.8 20V padání otáček, výkonová křivka.

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Alex.1a
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.06.2008 23:36

Passat 1.8 20V padání otáček, výkonová křivka.

Příspěvek od Alex.1a »

...zdravím všechny a předem děkuji za odpovědi. Mám Passata 1.8 20v a mám s ním takový problém, že když ho vytočim a pak chci přeřadit, tak otáčky motoru nejdou hned dolů, ale pozvolna a tím pádem nejde rychle natož plynule řadit a navíc mi přijde i ta výkonová křivka nějaká divná, jako by v ní byly díry...nevím měl jsem spostu aut, ale něco takového jsem nikdy nezažil. Auto mám už 3 roky a zatím mi nikde nebyli schopni poradit. Na VAGu vše OK. Všiml jsem si ale jedné věci, že když je motor zcela studený, tak je vše OK, ale po ujeti třeba 200m už problém začíná...a ještě jedna věc, když je horko chci nastartovat, tak se mu nechce naskočit. Jde vždy o první start, pak už startuje normálně. Byl bych moc vděčný, kdyby mi někdo s tím poradil, protože jinak je auto OK.

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Passat 1.8 20V padání otáček, výkonová křivka.

Příspěvek od kenyacek »

Vyčisti škrtící klapku
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Alex.1a
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.06.2008 23:36

Re: Passat 1.8 20V padání otáček, výkonová křivka.

Příspěvek od Alex.1a »

...díky, ale klapou to není. Už jsem ji čistil a dokonce i vyměnil a nic. Pořád stejná písnička:-(

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Passat 1.8 20V padání otáček, výkonová křivka.

Příspěvek od aivos »

me jen napadá , nemuze to nekde nasavat vzduch i jinde? Ale to je asi blbost... :-/ kazdopádne me taky otácky po vyrazení padají pomalu... treba oprati 3jkovemu golfu 1,6 co sem mel moznost ridit... :-/
Obrázek

Alex.1a
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.06.2008 23:36

Re: Passat 1.8 20V padání otáček, výkonová křivka.

Příspěvek od Alex.1a »

...no není to blbost, protože jak jak už to celou dobu řeším, tak i tuto závadu mi mechanik našel...steřelé a děravé vzduchové hadice...takové co nejdou vidět pod sáním a stejně žádná změna...taková maličkost a jak by se stím autem jezdilo lépe a tak mám jenom nervy a nervy...ale i tak díky:-)

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Passat 1.8 20V padání otáček, výkonová křivka.

Příspěvek od Flico »

a co vaha vzduchu je tam taky ? zajed si s tim na osciloskop at ti to zmeri poradne ne jen VAG ten je v hodne pripadech na nic pri zjistovani zavad

Alex.1a
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.06.2008 23:36

Re: Passat 1.8 20V padání otáček, výkonová křivka.

Příspěvek od Alex.1a »

...aha, tak to je dobrý tip. Váhu vzduchu to má taky. Miluju tu skvělou elektroniku. Kdysi jsem měl strarého Passata a vše bylo OK...měl 66kw a byl v poho než tady ta žravá mrtvola:-D...jinak doufám že chci odstranit, co se dá odstranit, že to tak nemá být s fabriky, ale měl jsem spoustu aut a žádné to nedělalo. Jinak díky.

vladaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 01.02.2012 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.8 20V padání otáček, výkonová křivka.

Příspěvek od vladaso »

Prosím o pomoc Golf 1.8 20 V netáhne při sešlápnutí plynu ubírá rychlost závada měřič hmotnosti vzduchu tu jsem vyměnil další byl snímač teploty nasávaného vzduchu nevíte prosím kde se tento snímač nachází na tomto motoru

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“