Nefunkcni xenony...

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
DaveG60
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlin

Nefunkcni xenony...

Příspěvek od DaveG60 »

Ve ctvrtek jsem menil xenonove vybojky.Jsou origo svetla i nove vybojky.Passik je rv 2003 2,5 TDI 132kw 4motion.
Dneska prijel kamarad ze mu nesviti.Kdyz se zapnou svetla,tak jen probliknou.Po nekolikatem otoceni vypinacem,
se roznou a pak vse funguje normalne.Po napr hodine opet nejdou zapnout.Ani se nenazhavy.
Zkousel jsem vymenit vypinac,zkontroloval jsem konektory u svetel,pojistky,prosel jsem kabelaz ve svetlech... atd...
Uz jsem z toho bezradny.V rj byla chyba nejake svorky 56 ale po vymazani se uz nezobrazuje.
Dekuji za odpovedi.
VW Forever

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od napster »

tohle dělá většinou špatnej startér(ballast) po ohřátí xenonů už jdouz vypnout světla třeba na 5min a potom se zapnou,tak už naskočej na poprvé?
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od tornado1 »

podle mně jsou to na h***o výbojky.. kde jsi je kupoval? zkoušel jsi jiné?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
DaveG60
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlin

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od DaveG60 »

Prave ze ty vybojky jsou origo VW.Kdyz auto stoji pres noc,nebo treba i hodku,tak nejdou nahodit.
Na treba 10 pokus se rozsviti a potom uz jdou normalne...po odstaveni auta opet nejdou...
VW Forever

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, já se taky spíš přikláním k výbojkám, taky jsem si kupoval jakože origo výbojky značky Philips (celkem 4 kusy) a úplně stejné problémy s rozsvícením (ani jiný startér to nezlepšil). Naštěstí jsem měl ještě z dřívějška několik skutečně orig. výbojek (použitých) a ty všechny startují ihned i za krutých mrazů. Navíc jsou i viditelné rozdíly v konstrukci mezi novou výbojkou Philips (která má tyto problémy) a tou starší Philips (která je stále funkční a pořád svítí celkem pěkně). Doporučuji vyzkoušet s výbojkami Osram Xenarc nebo zkusit starší použité výbojky (orig.) a pokud by to dělalo stále, musel by to být startér. S pozdravem ><((('>

Uživatelský avatar
DaveG60
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlin

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od DaveG60 »

DJ_blueFISH píše:Ahoj, já se taky spíš přikláním k výbojkám, taky jsem si kupoval jakože origo výbojky značky Philips (celkem 4 kusy) a úplně stejné problémy s rozsvícením (ani jiný startér to nezlepšil). Naštěstí jsem měl ještě z dřívějška několik skutečně orig. výbojek (použitých) a ty všechny startují ihned i za krutých mrazů. Navíc jsou i viditelné rozdíly v konstrukci mezi novou výbojkou Philips (která má tyto problémy) a tou starší Philips (která je stále funkční a pořád svítí celkem pěkně). Doporučuji vyzkoušet s výbojkami Osram Xenarc nebo zkusit starší použité výbojky (orig.) a pokud by to dělalo stále, musel by to být startér. S pozdravem ><((('>
Ahoj.Dneska jsem to vyresil vracenim puvodnich ac vysvicenych vybojek.Ty nove jsem zkousel v Sharanu cc 2 roky starem a tam funguji bez problemu.Udajne to dela trafo.
Ktere nema po letech dostatecny startovaci napeti...nevim.Kazdopadne po opetovne montazi do pasika opet nefunkcni.Stare jsou Osram.Nove Philips jak pises.Takze na tom neco bude.... :wink:
VW Forever

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od PavelSv »

Mám stejný problém :( Vše začlo taky po výměně výbojek :(

Uživatelský avatar
DaveG60
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlin

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od DaveG60 »

Objednany vybojky Osram...tak uvidime po nedeli.Dam vedet :wink:
VW Forever

Uživatelský avatar
Toony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 16.10.2007 20:03
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od Toony »

Chlapi, mam "mensi" problem. Z niceho nic mi prestalo svitit kompletne predni pravy svetlo. Jak xenon, tak obrysovka. Pojistky se tvarej OK, netusite, co by mohlo odejit? B5,5 r.v. 2003

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od tornado1 »

pokud nesvítí nic tak kostra..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Toony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 16.10.2007 20:03
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od Toony »

tornado1 píše:pokud nesvítí nic tak kostra..
Ale to by nesvitilo i druhy svetlo, ne?

pacos21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.04.2011 00:46

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od pacos21 »

Zdravim panove...u me se naskytl problem, po vymene vybojek mi prestalo fungovat prave predni dalkove svetlo, tzn. tlumene jde, po prepnuti na dalkove nezareaguje ani pridavna halogena ani se nepreklopi zrcatko...pojistka je ok..diky

Uživatelský avatar
DaveG60
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlin

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od DaveG60 »

DaveG60 píše:Objednany vybojky Osram...tak uvidime po nedeli.Dam vedet :wink:
Vymeneno a plne funkcni :wink: Takze nove Philipsky rovnou rozslapu..... :twisted:
VW Forever

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od PavelSv »

Něco malo jsem o teto problematice našel

Zdroj informace: http://www.xenony.us/d2s-xenonove-vyboj ... -4300k-35w
Trh je nyní zaplaven levnými výbojkami D2S Philips a Osram, kde je u každé druhé výbojky problém se studeným startem. Jedná se o kopii, pokud jste se s případem setkali, neváhejt zboží vrátit. U nás koupíte pouze ORIGINÁLNÍ výbojku. Za originalitu ručíme okamžitým vrácením peněz!

martas pasik B5 PD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 19.05.2011 22:51

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od martas pasik B5 PD »

stejny problem ja mam vybojky 6000K z autodoplnky.cz

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“