SPOJKA - Zařazení rychlostí, problémy, výměna

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od kat38 »

hany80 píše:Ahoj nejspíš mám asi podobný problém ale zatím nevím jestli je KO dvouhmota což je prý docelá drahá záležitost a nebo špatná spojka.Zajímalo by mě na kolik mě může spojka příjít mam 2,0 103kw 130000km
Vždyt jsem ti to tu psal..mění se to celé.... i se setrvákem

Uživatelský avatar
hany80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.11.2010 19:13
Bydliště: okr.Přííbram

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od hany80 »

Tak dík ja tě asi špatně pochopil.Je fakt super jak to tady funguje.Právě mi psal típek který dělá autodíly tak komplet originál spojka mě prý vyjde na 11800kč :? ale asi tomu neuteču.Tak ještě jednou dík za rady

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od kat38 »

hany80 píše:Tak dík ja tě asi špatně pochopil.Je fakt super jak to tady funguje.Právě mi psal típek který dělá autodíly tak komplet originál spojka mě prý vyjde na 11800kč :? ale asi tomu neuteču.Tak ještě jednou dík za rady
No tak to je ta jedna z levnějších ... ale jezdi dokud to jde...to ještě vydrží,já mam původní a to mam skoro 200 000 ale zas je fakt že to moje lítalo jen po dálnici Německo-Holandsko 70 000 za rok,takže je extrémě zachovalý... a jezdil v tom sám,žádní smradi,rodina atd... :))

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od ROBIINU »

hany80 píše:Tak dík ja tě asi špatně pochopil.Je fakt super jak to tady funguje.Právě mi psal típek který dělá autodíly tak komplet originál spojka mě prý vyjde na 11800kč :? ale asi tomu neuteču.Tak ještě jednou dík za rady
Dělal jsem jí v létě celé komplet setrvák a spojka něco kolem 17500,- 2.0 TDI 103 KW
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od T150 »

ROBIINU píše:
hany80 píše:Tak dík ja tě asi špatně pochopil.Je fakt super jak to tady funguje.Právě mi psal típek který dělá autodíly tak komplet originál spojka mě prý vyjde na 11800kč :? ale asi tomu neuteču.Tak ještě jednou dík za rady
Dělal jsem jí v létě celé komplet setrvák a spojka něco kolem 17500,- 2.0 TDI 103 KW
no a tedka bude mít h***o pod stromečkem, dá si mašli na spojku :mrgreen: :mrgreen:
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
George6w
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 02.12.2010 21:14
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od George6w »

T150 píše:
ROBIINU píše: Dělal jsem jí v létě celé komplet setrvák a spojka něco kolem 17500,- 2.0 TDI 103 KW
no a tedka bude mít h***o pod stromečkem, dá si mašli na spojku :mrgreen: :mrgreen:
To je nejlepší investice.... lepší než do milenky :-) ta chce (investice) furt i bez najetých kilometrů :-))))

Marthy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 27.07.2009 21:09

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Marthy »

Takže se s vámi podělím o další pokračování mých problémů. Jak jsem psal, byla mi vyměněna v rámci záruky celá spojka, z důvodu údajného vyměkklého přítlačáku. Teď jsem se vrátil ze Slovenska, a po cestě na dálnici opět stejný problém - měkký spojkový pedál a nemožnost řadit bez předchozího napumpování spojky (od výměny ujeto tak 3tis. Km) :evil: Navíc po tý garančce mi motor občas netáhne, pokud je jeho teplota tak někde mezi 20 - 50°C Jako kdyby vynechal kompresor nebo turbo. Je to jen v otáčkách od 1000 do 1500. Pak už zabere normálně. Hned v pondělí budu volat do servisu a jsem hluboce zvědavý co mi řeknou :?
Ne cíl, ale cesta!

Uživatelský avatar
hany80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.11.2010 19:13
Bydliště: okr.Přííbram

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od hany80 »

Ahoj tak copak ti pověděli soudruzi v servisu :?: to je fakt k naštvání když to nemaká tak jak má.

Uživatelský avatar
milancr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 21.12.2010 09:12
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od milancr »

Ahoj kolegové, ale vždycky není potřeba měnit dvouhmotový setrvačník!!! Je alternativní varianta, kde se prodává "TAXI" balík kde je setrvačník normální a podle různých údajů je tak o 2/3000 levnější. Ale z toho není takovej vývar v servisu tak to nikomu nenabízí

Touran Shark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.03.2011 13:49

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Touran Shark »

milancr píše:Ahoj kolegové, ale vždycky není potřeba měnit dvouhmotový setrvačník!!! Je alternativní varianta, kde se prodává "TAXI" balík kde je setrvačník normální a podle různých údajů je tak o 2/3000 levnější. Ale z toho není takovej vývar v servisu tak to nikomu nenabízí

Zdravím kolego, měl bych zájem právě o sadu s klasickým setrvačníkem, mám Tourana cca 3 týdny a něco mi začíná drnčet na spojce. Je to 1,9Tdi 74kW rok 2004 najeto 220 000km. Pokud bys měl nějaký kontak, napiš ho prosím, tohle auto se mi extrémě líbí, ale hned taková závada na náladě nepřidá. A to ho mám přímo z Německa od prvního majitele, servisovaného pouze u VW... Četl jsem, že ty spojky jsou bolest...
Předem díky

Touranista začátečník :-)

Uživatelský avatar
milancr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 21.12.2010 09:12
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od milancr »

Ahoj, já myslím, že když přijdeš do třeba APM,Elit nebo Auto Kelly, nebo ..... nevím kam všude i do VW a řekneš že chce taxi set spojky, tak by nemněl být problém!!! Jinak zkusím zjistit víc.
To z těma spojkama,nevim, ale všechno je o zacházení a hlavně v dnešní době to nedělají na mil.km ale na těch 3-5let max 200 000km a vymněna!!! :roll:

Touran Shark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.03.2011 13:49

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Touran Shark »

milancr píše:Ahoj, já myslím, že když přijdeš do třeba APM,Elit nebo Auto Kelly, nebo ..... nevím kam všude i do VW a řekneš že chce taxi set spojky, tak by nemněl být problém!!! Jinak zkusím zjistit víc.
To z těma spojkama,nevim, ale všechno je o zacházení a hlavně v dnešní době to nedělají na mil.km ale na těch 3-5let max 200 000km a vymněna!!! :roll:

Díky za tipy, auto Kelly jsem tu zkoušel, ale v katalogu nic nenaše,l jen na Golfy, ostatní prubnu dnes. Kolega z práce mě chlácholí, že už ta spojka musela být dělaná že to bude jen ložisko, kéž by měl pravdu...

daniel.987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 05.08.2008 21:47

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od daniel.987 »

Pánové nenechte se zmýlit dvouhmotou, nedávno jsme řešili podobný problém na sharanu. Nešla zpátečka, na pětku po přidání hluk. Je to problém převodovek, který mají na boku to plastový kulatý víčko. Po vyndání převodovky nesmí mít hlavní hřídel podélnou vůli. Bohužel kolega ty zvuky podcenil a převodovka se asi po 12000km vysypala totálně. Dvouhmota O.K.

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od scheni »

Ahoj, prosím o radu.
VW CADDY r.v.2008 55kW (udělaný chip) najeto 68tisic.
Po dlouhé cestě do německa cca 900km vkuse se mi začalo stávat, že bez napumpovaní mi nezabere spojka. Popř se pedál uplně propadne k zemi a zůstane tam.
Musím ho zvědnout nahoru, potom napumpovat, a zase to funguje.

Kámoš ze servisu říkal asi špatný spojkový váleček.
Dělá to jen někdy, třeba dneska mi to nedělalo vůbec.
Kdyby byl špatný přítlačák, tak to bude dělat pořád, ne ?
Má caddy taky dvouhmotu ?

Díky
Scheni
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od scheni »

Ahoj, prosím o radu.
VW CADDY r.v.2008 55kW (udělaný chip) najeto 68tisic.
Po dlouhé cestě do německa cca 900km vkuse se mi začalo stávat, že bez napumpovaní mi nezabere spojka. Popř se pedál uplně propadne k zemi a zůstane tam.
Musím ho zvědnout nahoru, potom napumpovat, a zase to funguje.

Kámoš ze servisu říkal asi špatný spojkový váleček.
Dělá to jen někdy, třeba dneska mi to nedělalo vůbec.
Kdyby byl špatný přítlačák, tak to bude dělat pořád, ne ?
Má caddy taky dvouhmotu ?

Díky
Scheni
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motor“