OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: Pojďte vysílat, SAG kanál 31 (-:

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od M@rty74 »

Shemik píše:Kruci a kde je M@rty74 :?: Se divim, ze jeste nenaklusal :lol:
Po ceste z posledniho srazu na Dzbanu jsme po vysilackach kecali az k nam na Kulatak :lol:
Shemiku já tu byl za bukem, hned jak přisla SZ :lol:

Jenže nejsem moc velký psavec to zaprvé ( do toho nepočítám svůj blog :taunt: ) a za druhé když se tu rozjela diskuze v duchu Auto1 - pro kterého je CB nejhorší věc do auta :cry: neviděl jsem důvod sem něco psát...

Jsem tedy za ostudu, která tiše nahlíží,ale nemluví - prostě "zábukáč", kterých bylo CB pásmo kdysi plné.

Nyní už je to tam, kde si to představuji a tak se podělím o zážitky také vzhledem k "omezení" příspěvku na 60.000 znaků to asi rozdělím na seriál na pokračování :laugh: .

Moje "divně strukturované CV" v CB :

rok 1994 - zakoupena první CB stanice Danita 240 - malá, jednoduchá mobilní CB radiostanice, měla zelený LED displej. K tomu magnetka, délku už si nepamatuji, ale při prvním průjezdu tunýlku u Karlových lázní, kde vede tramvajová trolej proklatě nízko, jsem měl pocit, že se zákonitě musím uškvařit nebo minimálně dobře dobít baterku v autě :-)
Tohle období já soukromě označuji, za absolutně nejlepší "síbíčkářské" .
Už jsem zamáčkl slzu v koutku oka a můžu vzpomínat - CB jsem viděl u kamaráda ( jeho otec byl radioamatér od nepaměti :) ) a samozřejmě se ve mě probudily vzpomínky na dětství za "totáče", kdy jsme jako kluci toužili mít autíčko na vysílačku, které bylo pro většinu běžných smrtelníků nedosažitelné, natož mít vysílačku, kde by mohl člověk "zadarmo" pokecat... Od něj jsem dostal tehdy první školení co to je, jak to je a k čemu to je a kde se to dá sehnat. V bazarech jsem nic nesehnal, tak jsem se po doporučení vypravil do prodejny Allamatu "za Nuselák", tedy tř.5.května. Tam jsem dostal nějaké dodatečné informace a poté jsem si objednal " nádobíčko ". Investice to byla v porovnání s mým platem strašná - stanička stála něco kolem 2.500,- a protože jsem měl záměr dát CB do služebního Favorita, se kterým jsem najížděl denně tak kolem 100km po Praze a nemohl jsem dělat další díru do střechy, tak magnetka byla jediná volba i za cenu blížící se dalším 2.000,- korun. K tomu mi klucí šikovní vnutili "bleskojistku" a byl jsem tam za 5.000,- jako nic :lol: Kdo v té době pracoval na "normálně" placeném místě tak ví, že tahle částka se rovnala 75% jednoho měsíčního platu ( a Vy, kteří jste dělali za desítky tisíc už tenkrát se mi nesmějte :) )
Co Vám budu vyprávět - z Allamatu jsem odjížděl asi v 10:30, v 10:40 už jsem stál na jednom parkovišti nedaleko (naštěstí) a vybaloval ten "zázrak". Anténu jsem dal pěkně doprostředka střechy, kabel "protáhl" zadními dveřmi a pod sedačkou spolujezdce, stanici zatím položil na sedačku než jí vymyslím nějaké pevné místo. A pak přišlo první rozčarování - kam připojit napájení stanice? Co s anténou,která má na konci jen ustřižený kabel? V "nákupní horečce" jsme na tohle nějak v Allamatu zapoměli...

Chcete vědet jak to pokračovalo?

A co na to Jan Tleskač a Mirek Dušín ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od smolda »

Tak schválně jestli to prozradíš.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Shemik »

Ty jo, tak to se tesim na dalsi dil :lol:
Ja pak, az budu mit chvilku, taky napisu moje zacatky podrobneji :lol:

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od M@rty74 »

Kamarádi když vyjde chvilka tak budu pokračovat dnes večer, ale fakt neslibuju :good:

:offtopic:

Naše firma se bude asi brzy stěhovat - před domem kde "sedíme" opravují plynovod - přijeli s "houkačkou" a vykopali slušnou díru ( to bylo včera ). Dnes v polední pauze jsem tam viděl postávat skupinku :smoke: lidí :!:

:taunt: :taunt: :taunt: :taunt: :taunt: :taunt: :taunt:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od smolda »

Hele M@rty a co lety na měsíc, asi to v tvým případě je dost aktuální :fly2:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od M@rty74 »

M@rty74 píše: V "nákupní horečce" jsme na tohle nějak v Allamatu zapoměli...

Chcete vědet jak to pokračovalo?

A co na to Jan Tleskač a Mirek Dušín ?
A pak přišlo první rozčarování - kam připojit napájení stanice? Co s anténou,která má na konci jen ustřižený kabel? V "nákupní horečce" jsme na tohle nějak v Allamatu zapoměli...
Tak otočka a šupem zpět do prodejny - pán v prodejně byl bystrý a už od dveří mě vítal se slovy - "já vím, já vím - PéeLko jsme zapoměli..." Asi jsem tenkrát koukal dost nechápavě, protože v zápětí mi osvětlil - "Myslím konektor na anténu." To už jsem řeči, která mi tenkrát připadala jako cizozemský jazyk CEFLAPOIDŮ začal rozumět. Pán mě hned otočil ať si dojdu pro spodek antény s tím, že mi PL rovnou naletuje.
Zaběhl jsem pro magnet s kabelem do auta a jak řekli, tak udělali :good:
Dokonce byl i tak slušný, že mi PL věnoval jako bonus k tomu "velkému" nákupu. Když už mi pán říkal něco jako "Tak tady to máte, přeju Vám spoustu 5+10 spojení !" (to už zase mluvil jazykem CEFLAPOIDŮ, takže jsem vůbec nevěděl, jestli mi říká už vypadni nebo mi přeje ať brzo umřu :baseball: ) , tak jsem se vytasil s problémem číslo dvě - napájení stanice. Bylo mi porazeno ve třech alternativách ve zkratce: 1) natvrdo na nějaké + 2) na + od autorádia 3) do zapalovače cigaret. Poděkoval jsem za dobrou radu a odkvačil přemýšliv co je správně pro mojeho Šemíka ( Shemiku fak sorry, ale můj služebák byl ve slušivé šedivé barvě a přezdívku dostal hned po prvním setkání :lol: ). Možnost C neboli 3 mi přišla jako ideání řešení. Celý natěšený dojdu k autu a hledám kam kua soudruzi v AZNP schovali takovou praktickou věc jako je zapalovač. Sonar projíždí celý interiér, ale s výsledkem NENALEZENO ( posléze jsem v servisu zjistil, že zapalovač v autě není, ale je tam pod záslepkou "škodovácká" zásuvka na lampičku ( stejná jako měla 120 GLS :) ). Inu nedá se svítit a když si ani opice Žofka nevěděla rady, bylo na čase oslovit kamarády. Jenže MOBIL měl tenkrát akorát Venca na hradě a pár jiných vyvolených, takže instalace holt musela vydržet. To jak jsem byl vzteklý Vám asi nemusím říkat... Nicméně vztek se v tomto případě projevil jako dobrý rádce a tak mi po cestě osvítil vzteklý duch - přece do pojistkového panelu musí někudy nějaký proud přicházet :!: A tak jsem hned zastavil na prvním vhodném místě a jal se operovat - místa pod palubkou moc nebylo, ale nakonec se operace zdařila :good: ( jen za cenu lehce připálených kombinaček, kterými jsem povoloval 10" matičku na přívodním kabelu a přitom lehce "štrejchnul" o kostru :) ) Ruce se mi klepali jak sulc, když jsem to všechno "sešrouboval" ( náročná operace přece - zasunout napájecí konektor do stanice, zasunout a zašroubovat PL antény :) ) a chystal se otočit hlasitost doprava do polohy ON. Ve stanici cvaklo, na displeji se rozsvítilo zeleně 09 a z repráku se ozývalo nepřetržité chrčení a skřípání....

A co na to prosfesor Myšpulín ?

Příště se dočtete o neviditelných osobách, kterým všichni říkají "Brejk" , "Report" , "Majk" a taky o tom jak jsem si myslel, že pro vysílání je třeba znát velmi dobře násobilku :laugh:

Tak DVACETJEDNA pro vás všechny !!!
:pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od smolda »

M@rty, ze slohu dávám za 1*, ohodnocení hystorické autentičnosti dávám za 1* :good: :good:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Shemik »

Moooc pekny Marty :lol: Ja ted na tejden mizim do Nemecka, ale pokud to pujde, tak budu cist i tamodsud, pokud ne, tak se budu tesit domu vic nez jindy :lol:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od smolda »

No ale měl jsi ho taky oznámkovat. A ještě by to chtělo přitáhnout Ramuze, tuším že jsme se taky kdysi bavili o síbíčkách (fuj takhle to slovo vypadá hnusně).
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od RamuSAG »

Smolda
Hlásím, že CB řeším, tedy zatím teoreticky, abych si nenaběhl, ale bude, to je rozhodnuto. Na trhu je výběr myslím bohatý, jak jsem zjistil, ale má to samozřejmě jako vše svá úskalí. Nechci vrtat kasli, takže zatím jsem přemýšlel o magnetce, ale včera jsem narazil na anténu na sklo s kapacitním přechodem a prý je docela dobrá, zatím nemám s kým tohle konzultovat, ale líbílo by se mi to, protože nemusí člověk navíc řešit vstup koaxu do auta. Asi zajedu do Milína, podle toho co jsem si přečetl se mi to jeví nejlepší. Měl jsem jednoho borce u Sadské, ale tam je to s montáží a ne levné, tedy ta montáž. To si udělám sám. Samozřejmě druhá věc je sladění antény se vstupními obvody vysílačky, ale taky musím mít trochu pocit, že je to moje dílko, které se podařilo třeba trochu blbě, ale podařilo. Nechat si to namontovat, to bych asi z toho neměl takovou radost.





VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66 kW
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od smolda »

Wow, Milín schvaluju, můžu dát jen ty nejlepší reference.
Na kapacitní anténu chlapče zapomeň, odporuje zákonům fyziky 4Watty výstupního výkonu koncáku na CB procpat kapacitním přenosem do antény. U GSM to skoro funguje, ale tady se bavíme o jiných výkonech, nehledě na to, že u síbíčka je hooodně důležitá protiváha, bez tý to skoro nevysílá a hlavně si zaděláváš na to že ti odejde koncák... Až budeš v Milíně, maj tam suprový magnety za pár stováků a garantuju ti, že ti budou sedět i na tý vybombírovaný SAG střeše jak ulitý. Mám od nich magnet 120mm v průměru, zatím ho ještě nemám ustrojenej, ale drží jako bejk na všem plechovým... Můžeš Milíňáky pozdravovat od Pavla Vršovice. To byla moje volačka než se ze mě stal vidlák :-)

Jinak co se týká ladění antény - neladíš vstup, ale výstup vysílačky, no a s tím ti můžu pomoct, páč mám na to nejen správnej budík, ale i zkušenosti...

Jo a do Milína si vezmi hodně kaček, je tam za co utrácet - teda pokud máš k radioamatéřině kladnej vztah. Jinak tam můžeš nakoupit z autodoplňků kdeco. Opravdu slušnej sortiment.

Kuk na strejdu z kriminálu: http://www.vysilackymilin.cz/www/aktuality/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak jsou podobní šoumeni i na Rudný, D5 ve směru na Prahu. Jsou to ale studený a neochotný čumáci a sortiment nemaj ani zdaleka takovej, jako Milínský...
Naposledy upravil(a) smolda dne 12.04.2011 00:08, celkem upraveno 1 x.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Shemik »

Ramuzi, potvrzuji Smoldova slova, na CB na nejakou antenu na sklo zapomen, to bude sunt riskujici stanici. Kdyz nechces vrtat. tak kup alespon nejakou solodni magnetku, i ta se celkem blizi vrtane antene, ale nejake antene na sklo se vyhni. Ja na to nejsem odbornik, ale staci si logicky odvodit, co ta antena ma zvladat a jestli ma do sveta posilat 4W, coz neni zrovna malo, tak to chce poradne a normalni vedeni :lol:

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od RamuSAG »

Smolda,Shemik
kucíí, dík za rady zkušených a ostřílených síbísáků, rád přijmu jakoukoliv informaci i praktickou pomoc. Na tu kapacitní anténu jsem narazil právě u těch borců v Milíně, nabízejí dva typy. Tomu vrtání do kasle se zase až tak nebráním, ale říkal jsem si vyzkouším to nějdřív jinak, pokud to bude fungovat ke spokojenosti tak učiním další krok. Taky jsem myslel u magnetky na to, zapomeneš to sundat a někdo ti to ustřihne a máš vymalováno .Ale to je prostě realita. Když tak dáme řeč na srazíku. Za chvíli je odstávka.






VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66 kW
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od smolda »

Nikdy se mi nestalo, že by mi někdo ustříhnul anténu někde na parkovišti u hypermarketu. Zapomenout ji na střeše doma u baráku je ale fatální - ráno už tam na 100% nebude. Do kastle nevrtej, je to blbina, páč ti pak PLko občas překáží když chceš něco vézt na střeše.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od RamuSAG »

Smolda
Na střeše nic nevozím i když to jeden nemůže 100% vyloučit, spíš myslím na světlost při vjezdech do podzemních garáží v supermarketech, vím, že ten horizontální pruhovanej klacek u vjezdu mi lízá hagusy. No a navíc nevím, jak by to bylo s mojí garáží, ale to poznám až přijedu do Milína a uvidím nabídku a možnosti. Samozřejmě, že ten prut se asi dá sundat, ale zůstane tam přeci jen kus nad obrys střechy. Jinak s těmi vstupními obvody jsem to myslel samozřejmě zjednodušeně. Ve vysílačkách se nevyznám, ale je jedna anténa a zařízení, které signál přijíma a také vysílá.Teoreticky lze signál přijímat i vysílat na kusu drátu. Pokud se pamatuji z vojny a to je tak 40 roků, tak když zaklíčuju, vyjma jiného odpojím vstupní obvody od přijímače a připojím výkonovou část vysílače na výstupní obvody spolupracující s anténou. Tyhle vstupní i výstupní obvody jsou obvody rezonanční a podmínkou je samozřejmě impedanční přizpůsobení mezi přístrojem a anténou a sladění tak aby anténa(delka prutu + délka koaxu) se dostala do rezonance s vstupními nebo výstupními obvody vysílačky někde na středním kmitočtu přenášeného pásma, což je někde kolem těch 27 MHz. To je můj asi příliž laický pohled. Takže takhle jsem to myslel. Jinak tvoji nabídku samozřejmě vítám, zase budu chytřejší. To víš, doba elektronek a tranzistorů, to byla krása. 100 W Třinec jsem ladil u prutu na doutnavku. S-metr byl přepich.



VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66 kW
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“