Tempomat

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od frodobagin »

Díkes ale kabelů z tempomatové páčky vede celkem 6. Takže nebyl by nějaký návod na míru pro B5.5 1,9 TDIPD 96kW. :sorry: :sorry:
Moc moc děkuji.

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od frodobagin »

Zdarec.
Tak jsem dnes montoval tempomat a zjistil jsem, že nesedí piny na řídící jednotce. Potřebuji poradit.
Zjistil jsem následující :
tempomat pin 3 - bílá svorkovnice T15a pin 9 (drát hnědo/červený) - svorkovnice ŘJ pin 44
tempomat pin 2 - bílá svorkovnice T15a pin 8 (drát modrý) - svorkovnice ŘJ pin 45
tempomat pin 5 - bílá svorkovnice T15a pin 7 (drát červeno/šedý) - svorkovnice ŘJ pin 46
tempomat pin 7 a pin 4 - bílá svorkovnice T15a pin 10 (drát černo/bílý) - svorkovnice ŘJ pin 14

Svorkovnice T15a je bílá (pokud tedy ju to ta správná). Konektor je také bílý a je spojen s jiným konektorem se třemi piny
a oba tyto konektory jsou zasunuty právě do bílé svorkovnice T15a.

Mě by zajímalo, zda čísla pinů ŘJ jsou v pořádku. Nějak se mi to nezdá a hlavně mám návod na montáž tempomatu do Octavie,
Superba a Passata a čísla pinů ŘJ jsou úplně jiné a to:
tempomat pin 3 - bílá svorkovnice T15a pin 9 (drát hnědo/červený) - svorkovnice ŘJ pin 57
tempomat pin 2 - bílá svorkovnice T15a pin 8 (drát modrý) - svorkovnice ŘJ pin 75
tempomat pin 5 - bílá svorkovnice T15a pin 7 (drát červeno/šedý) - svorkovnice ŘJ pin 76
tempomat pin 7 a pin 4 - bílá svorkovnice T15a pin 10 (drát černo/bílý) - svorkovnice ŘJ pin 38

Také bych potřeboval poradit, jak se dostat k té bílé svorkovnici T15a, abych tam mohl nasunout piny, které tam chybí (piny 9,8,7,10).
Někde jsem četl, že se protlačí svorkovnice T15e do prostoru volantu ale tam není skoro žádné místo. Ruku bych tam asi nenacpal.
Tak nevím. Nějaký nápad?

Také bych potřeboval poradit, kde najdu svorkovnici T10e. Předpokládám že to bude napájení tempomatu.

Díkes za rady a postřehy.
Přílohy
DSCN3574.JPG
DSCN3575.JPG
DSCN3576.JPG
DSCN3577.JPG
DSCN3578.JPG
DSCN3581.JPG
DSCN3582.JPG
DSCN3583.JPG

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: Tempomat

Příspěvek od Filap »

Chlapy chtěl bych se zeptat,jestli by mi někdo nepomohl zapojit tempomat v okolí brna.Mechanický věci v pohodě zvládnu,ale ta elektrika :blush: .A jestli je to vůbec možné mám B5 1999 motor 1.9TDI 81kw AFN.A co všechno tedy k tomu potřebuju,zatím mám jenom páčku.Díky
Passat 3C

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Tempomat

Příspěvek od majkl1 »

frodobagin:
správná verze pro tvůj engine je ta první.Schéma je v příloze.
Přílohy
Bez-názvu-1.jpg
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od frodobagin »

majkl1 píše:frodobagin:
správná verze pro tvůj engine je ta první.Schéma je v příloze.
Děkuji. To schémátko jsem hledal celou dobu a nic. Všude zapojení pouze na Passat B5 a nikde na B5.5.
Co to máš super software. Taky takový chci? Poraď kde sehnat?
:good: :yahoo: :good:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Tempomat

Příspěvek od majkl1 »

To schémátko je tady na foru již několikrát. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od frodobagin »

Poradil by jsi mi, kde najít svorkovnici T10e. Předokládám že tam bude napájení pro tempomat, protože když se podívám na pojistku č.5, kde má být jištění pro tempomat, tak z ní někam vede červeno-černý drát, asi do té svorkovnice T10e.
Děkuji.

DUB57
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 08.02.2011 08:18
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tempomat

Příspěvek od DUB57 »

Ruku na srdce.Kdo zvás ten tempomat využije (to jezdíte z 80% jenom po dálnici?).Pro mě je to samý jako koupit levnějšího passata bez climatronicu a zadních oken v eletrice a pak to dodělávat.Jinak passatům zdar a ať hlavně slouží.
VW Passat variant 1.9 TDI 96 KW 2003,VW Polo variant 1.9 SDI 1999,škoda 440 spartak 1957

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: Tempomat

Příspěvek od Filap »

No právě že já většinou jsem jenom na té dálnici :roll:
Passat 3C

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od frodobagin »

Dnes jsem instaloval piny do konektoru T15a pro připojení tempomatu (objednací číslo materiálu je 000 979 012 a cena 180 Kč za dva dráty se čtyřmi nalisovanými piny). To jsem si ale naběhl. Musel jsem sundat všechny desky s relé. Ta poslední byla dost jedlá, protože měla šroub až na příčce mezi kabinou a motorem. Celkem jsou 3 nosné desky relé a pojistek. Musel jsem odšroubovat celou nosnou desku se svorkovnicemi se všemi konektory co vedou do ŘJ. To je čtvrtá nosná deska svorkovnic. Na této nosné desce je také svorkovnice T15a. Nebylo to vůbec jednoduché. Jeden ze dvou šroubů byl pěkně schovaný pod plastem a velmi špatný přístup. Musel jsem odštípat vázací pásky a vytáhnout celou nosnou desku se svorkovnicemi ven abych mohl nasadit piny, které ve svorkovnici T15a chyběli. No zásek jako prase :mrgreen: . Demontáž a montáž cca 5 hodin a samotné napinování svorkovnice T15a cca 30 minut i s letováním spojů s kabelem tempomatu a dvojí kontrolou správného zapojení. Tak dlouho to trvalo než jsem přišel na to, že není zbytí a musím odšroubovat veškeré nosné desky s relé a pojistkami abych se dostal ke svorkovnici T15a. No ale už je hotovo :pleasantry: .
Teď ještě musím zapojit napájení tempomatu. Není mi jasné, kam to napájení připojit. Jestli má být napájení trvalé s napětím 12V i po vytažení klíčku zapalování nebo má být tempomat napájen až po sepnutí klíčku zapalování z důvodu zabránění vybíjení baterie při stání vozidla.
Potřebuji poradit. Díkes za rady.

A ještě malé ilustrativní foto. :rofl: :rofl:
Přílohy
DSCN3588.JPG

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Tempomat

Příspěvek od majkl1 »

Napájení až po otočení klíčku. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od frodobagin »

Tak hotovo. Dokonce jsem to dotáhl až tak daleko, že jsem napinoval prázdnou pozici v pojistkové skříňce, aby jištění tempomatu bylo dle popisné kartičky.
Rekapitulace:
- páčka: 550 - Vika (uvidím jak dlouho vydrží)
- kabel: 0 - uštípl jsem kabel z počítače, byl to nějaký header do zadních pozic PC skříně a konektor pasoval
perfektně, akorát jsem musel konektor zajistit proti vysunutí z konektoru páčky tempomatu zdrhovací páskou
- piny do konektoru ŘJ a do pojistkovnice: 180 + 45
- povolení tempomatu v ŘJ: 500 - (lepší cenu jsem narychlo nesehnal, co se dá dělat)
- suma sumárum : 1.275,- Kč

Napájení tempomatu jsem vydrátoval přímo z pojistkovnice. Byla tam pozice, která měla šťávu pouze když byl klíček pootočen do pozice "1". Pokud se klíčkem otočilo do pozice "0", napětí bylo také 0V, takže ještě o něco lepší, než klíčkové napětí 15, protože by tempomat zůstal pod napětím při vypnutí motoru. Ale záleží na každém, jak to vymyslí.

Jo a schema, které poslal majkl1 přesně odpovídalo mojí specifikaci za což velmi děkuji :potlesk: :potlesk: .

Zdarec.

TomasNev
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 11.10.2009 21:54
Bydliště: Šumperk

Re: Tempomat

Příspěvek od TomasNev »

Ahoj.
Muzes blize specifikovat ten konektor z PC, co jsi pouzil? Diky
Passat 5,5 2001 1.9TDi PD 96kW AVF

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od frodobagin »

Jasně. Konektor jsem uštípnul z rozšiřující pozice, která se uchytává na zadní stranu kejsu PC. Konkrétně jsem použil konektor, který se strká do motherboardu a je pro DV nebo jinak FireWire nebo jinak IEEE1394. Je červený myslím. Má akorát správně zaslepený jeden vývod a napinovány všechny pozice, takže všechny piny z konektoru páčky tempomatu pasují. A jako perličku na závěr jsem na tento konektor naletoval uštíplý TP kabel pro síťovou kartu RJ-45. Drátů je tam osm, takže stačí a kabel je poměrně štíhlý, takže se s ním dobře manipuluje. Je nutné použít kabel s vodiči splétanými ne s vodiči pevnými, to by se asi špatně letovalo a kabel s těmito vodiči je docela tuhý. No a protože má jiné barevné značení, je dobré si barevné značení někam poznamenat a založit pro budoucí časy :yahoo: :yahoo: . Jo a nezapomenout na zdrhovací plastovou pásku, protože ten origo konektor má jazýček, který zajistí protio vysunutí konektoru z konektoru páčky no ale ten konektor z PC samozřejmě nemá.

Uživatelský avatar
Kajosek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 12.08.2009 15:08
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Kajosek »

přesně tak to mám i já :-)
The World Is Mine ⎝⏠⏝⏠⎠
http://www.StreetRiders.cz

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“