Problém se zavřením kufru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Bořeček
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.04.2011 20:02

Problém se zavřením kufru

Příspěvek od Bořeček »

Zdravím,
nedávno mi nešel otevřít kufr. Zkoušel jsem to proměřovat a vyšlo mi, že asi bude motůrek v háji. Koupil jsem nový a namontoval. Manuálně jsem zacvakl zámek a klikou jsem zkusil otevřít. Zámek se odemkl (motůrek vyjel a zámek vycvakl), ale zpět už nezajede (je stále vytažení), tudíž když chci zavřít kufr, tak nejde zaklapnout (nejspíš tomu brání stále vyjetý motůrek a zámek je stále otevřený). Pokud ho chci ručně ztlačit, tak to jde dost špatně. Musím dálkově zamknout auto (zámek kufru zůstane stále odemčený) a pak ho stlačím lehce. Myslím, že odešel mikrospínač, který dává impuls, že je kufr otevřený a motůrek se může zatáhnout. Mám takové tušení, že pokud je tomu tak, tak tento vadný mikrospínač zavinil i spálení původního motůrku (stále do něj pouštěl proud). Chtěl jsem si ověřit, zda moje domněnka je správná a zda je jen jeden mikrospínač v zámku nebo je i v klice?? Děkuji za odpověď

VW Bora Variant, 1,9 TDI 85kw

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: Problém se zavřením kufru

Příspěvek od stawaFK »

ahoj

podobný problém (stejný) řeším teďka

s tím že kufr mi nešel otevřít, musel se sundat kryt a zevnitř to otevřít. Motůrek byl v cajku ten to chtěl rozběhat to otevření, ale to hliníkový otvírání bylo zkorodovaný. Zkoušel jsem to manuálně rozpohybovat a namazat olejem. Ale ruplo to :negative:

takže s tím mikrospínačem nevím, třeba jsem v tom měl taky chybu, ale to už teďka nezjistím

takže jedu koupit na vrakáč komplet celej zámek (500,-)


čekal sem více...originál novej se mi kupovat fakt nechce :)
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

Bořeček
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.04.2011 20:02

Re: Problém se zavřením kufru

Příspěvek od Bořeček »

Taky bych chtěl asi nejspíš koupit nový zámek, protože se mi nechce měnit mikrospínač, i když jsou na fóru supr návody jak nato... Jenže ten zámek nějak nemohu sehnat. Vrakáč mám asi nejbližší v Kladně a i tak je okolo 100 km, takže pokud bude nový zámek stát kolem 1000, tak se mi ho vyplatí koupit. Nenašel jsi třeba kde by se dal nový koupit? Jinak problém se zámkem řeším i ve dveřích u řidiče. Občas se to normálně samo zamkne a občas nesvítí ani to červené světlo ve dveřích ani v kabině... Kopím asi taky nový. Je to docela průser, protože magiccar a pokud ten spínač blbne, tak to nezaznemená otevření dveří. Už se mi jednou povedlo kůli tomu nastartovat auto na dálku přes kvalt :D

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: Problém se zavřením kufru

Příspěvek od stawaFK »

aha...no já co sem se naposled ptal na vrákáči v Krupce u Teplic tak tam snad měl více jak jeden co si pamatuju...nevím teďka...já si ho tam budu kupovat...ale myslím si že třeba někde v praze bo tak na vrakáčích toho bude...musíš pohledat někde no. Já se tam dostal že tam jezdí kamarád ze servisu
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

Bořeček
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.04.2011 20:02

Re: Problém se zavřením kufru

Příspěvek od Bořeček »

Asi opravdu budu muset někam zajed pohledat. Já jsem z Varů a tady kolem o ničem nevím. Hodně jsou vrakáče na Kladně. Jezdil jsem tam, když jsem měl Mazdu... Tady jsem na fóru ale četl, že jsou docela nepříjemný. Nový zámek do dveří řidiče jsem někde našel kolem 700, ale nevím, jaká to bude kvalita a jestli to nebude dělat nějaký problém....

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém se zavřením kufru

Příspěvek od majrek001 »

to Bořeček: myslím si, že pleteš dva mikrospínače dohromady.. jeden je v zámku ale ten slouží k rozsvícení světel v kufru a taky davá impulz pro zamknutí (že si zabouchnul kufr) a pak druhý který ti nejspíš odpálil motorek je v tom madlu (klice) ten je špatný a pořád do motorku pouští napětí proto se nezavře.. zkus odpojit motorek a změř napětí na tom konektoru jestli tam jde pořád napětí? správně by tam mělo být jen když zmáčkneš kliku (musíš mít odemčeno)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Bořeček
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.04.2011 20:02

Re: Problém se zavřením kufru

Příspěvek od Bořeček »

To je právě to, na co jsem se ptal poprvé. Zámek rozsvítí světlo když otevřu kufr (to mám pocit, že funguje jak má)... Proto jsem se ptal, jestli je i mikrospínač v klice (madlu) u dveří, protože když otevřu kufr, tak motůrek zůstane vytažený a nejde zabouchnout kufr. Ještě bych chtěl vědět, zda motůrek zajede, protože dostane impuls, nebo mechanicky?? Jinak jsem to měřil už poprvé, když se mi to stalo a měl jsem v háje motůrek. Jakmile jsem zmáčkl kliku tak to do motůrku pustilo proud. Někdy zkoušečka po chvíli zhasla a někdy nezhasla. Dík za odpověď

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém se zavřením kufru

Příspěvek od majrek001 »

na variantech je odskok motorek držíš za kliku je zatažený pustíš a sám vyjede (prostě když na něj dáš napětí tak zatáhne přerušíš napětí tak se vrtátí do výchozí polohy).. to bych proměřil spíš multimetrem to je takový lepší.. ten impuls když dostane tak se jen odpojí napětí z té kliky (mikrospínače).
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“