STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Tombrd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 02.09.2008 13:25
Bydliště: Štramberk

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od Tombrd »

Tak opět zdravím.Problém se stěrači odstraněn.Záhadná chyba .Po postupném odpojování drátků jsem dospěl k závěru,že problém způsobovalo napájení motorků seřizování předních světel.A po ztětném bádání k tomu došlo po výměně jednoho z nich.Nevím jestli jsou nějaké rozdílné typy,ale dal jsem tam z oktávy

Uživatelský avatar
peter64
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.10.2009 19:53
Bydliště: Juh Banskobystrického kraja

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od peter64 »

SHA/2003,1,9TDI/96kW

Zdravím všetkých.
Páni,potreboval by som poradiť ohľadom stieračov:
Pri otočením kľúčika zapaľovania (keď sa rozsvietia kontrolky) mi mykne zo stieračmi asi 1 cm hore-dole 2-3 krát,pri štartovaní a opätovnom pustení kľúčika naspäť takisto,počas jazdy všetko ,ako má byť.
Bol som už aj VW servise,tam my povedali že po výmene motorčeka stieračov (380,-Eur) to už nerobí. Stierače makajú bez problémov vo všetkých
polohách,len pred každou jazdou musím ich nadvihnúť,či nie sú primrznuté.
Budem Vám vďačný za každú radu.Dikes.
SHA/2003/1,9TDI/ASZ

Cross
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.06.2010 17:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od Cross »

peter64 píše:SHA/2003,1,9TDI/96kW

Zdravím všetkých.
Páni,potreboval by som poradiť ohľadom stieračov:
Pri otočením kľúčika zapaľovania (keď sa rozsvietia kontrolky) mi mykne zo stieračmi asi 1 cm hore-dole 2-3 krát,pri štartovaní a opätovnom pustení kľúčika naspäť takisto,počas jazdy všetko ,ako má byť.
Bol som už aj VW servise,tam my povedali že po výmene motorčeka stieračov (380,-Eur) to už nerobí. Stierače makajú bez problémov vo všetkých
polohách,len pred každou jazdou musím ich nadvihnúť,či nie sú primrznuté.
Budem Vám vďačný za každú radu.Dikes.
Mě to dělá to samé, taky jsem nezjistil co s tím, takže budu velmi rád jestli to někdo řešil, vyřešil a podělí se :)

Uživatelský avatar
peter64
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.10.2009 19:53
Bydliště: Juh Banskobystrického kraja

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od peter64 »

Ja som si myslel,že to robí viacerým vagistom.Po roku si prvý čo sa ozval.Dám sa do toho len čo sa trošku ohreje.Samo,že dám nejaké foto a podelím sa s vedomosťami,ak sa mi to podarí odstrániť.Ináč nemám tušáka čo to môže robiť. :(

A ešte niečo: Keď za chodu stieračov vypnem kľúčik,tak nedobehnú do východzej polohy,keď znovu zapnem kľúčik,tak sa už nepohnú,ostanú trebárs v strede okna a musím ich ručne vrátiť do východzej polohy :?:,potom už zase makajú.
SHA/2003/1,9TDI/ASZ

Uživatelský avatar
peter64
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.10.2009 19:53
Bydliště: Juh Banskobystrického kraja

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od peter64 »

Hoši pomôžte.Je toto správna poloha motorčeka stieračov v základnej polohe?
Přílohy
Motorček stieračov.JPG
SHA/2003/1,9TDI/ASZ

Cross
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.06.2010 17:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od Cross »

peter64 píše:Hoši pomôžte.Je toto správna poloha motorčeka stieračov v základnej polohe?
Já to mám stejně, jen je trohu škoda že řešíme stejný problém :D

Uživatelský avatar
peter64
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.10.2009 19:53
Bydliště: Juh Banskobystrického kraja

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od peter64 »

Ja som mal celý ten mechanizmus vonku,že sa pozriem na to,aj premažem.Chcel som odpojiť aj motorček od tiahla,len som neuspel,lebo to nechcelo ísť dole,myslím si že je tam na kónuse a drží ako čert. Sťahovák som nemal,tak som to odložil na ďalší pokus.Motorček je zlepený nejakým gumovým tesnením,nerozrezával som to lebo neviem,ako to vypadá zvnútra :?: Ak na niečo prídem,hneď to dám sem.
Přílohy
Tiahlo motorčeka2.JPG
Gum.tesnenie motorčeka2.JPG
SHA/2003/1,9TDI/ASZ

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od Charlie.007 »

Cross píše:
peter64 píše:SHA/2003,1,9TDI/96kW

Zdravím všetkých.
Páni,potreboval by som poradiť ohľadom stieračov:
Pri otočením kľúčika zapaľovania (keď sa rozsvietia kontrolky) mi mykne zo stieračmi asi 1 cm hore-dole 2-3 krát,pri štartovaní a opätovnom pustení kľúčika naspäť takisto,počas jazdy všetko ,ako má byť.
Bol som už aj VW servise,tam my povedali že po výmene motorčeka stieračov (380,-Eur) to už nerobí. Stierače makajú bez problémov vo všetkých
polohách,len pred každou jazdou musím ich nadvihnúť,či nie sú primrznuté.
Budem Vám vďačný za každú radu.Dikes.
Mě to dělá to samé, taky jsem nezjistil co s tím, takže budu velmi rád jestli to někdo řešil, vyřešil a podělí se :)
Nazdárek všem, už jste někdo zjistili příčinu tohoto výše uvedeného jevu :?:
Mně to totiž začalo dělat taky :?
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od Charlie.007 »

Tak sem se do toho včera pustil. Zkusil sem odpojit páčku na ovládání stěračů, nepomohlo. Prošel sem všechny pojistky, které mají se stěrači něco společného, všechny OK. Vydělal sem teda opět celý mechanismus stěračů (už mi to jde celkem rychle :D ), všechny táhla chodí celkem volně, jenom to malé táhýlko, které je přišroubováno na tom tisícihranu na motorku, jde trochu hůř. Samotný motorek se mi rozdělat nepodařilo, drží to na gum.těsnění, které sem zatím nechtěl rozlepovat, ale jen se zeptám. Když otáčím tou hřídelkou, točím s ní celkem volně pořád do kola, nemá žádnej doraz, to tak má být :?:
Nicméně sem zjistil, že záleží na tom, v jaké poloze je mechanismus na hřídelku motorku nasazený a v tom bude asi ten zakopaný pes. Po několikerém nasazování a namontování do auta sem konečně docílil toho, že po zapnutí klíčku stěrače neposkočily. Radost mi ale zkazila ta skutečnost, že zase při stírání nechodily až do krajní polohy, takže na prd :? Přecejen se mi ale po další hodině zkoušení nasazování mechanismu v různých nepatrně pozměněných polohách podařilo, že stěrače neposkočí a stírají skoro tak, jako stíraly před tím.
Závěr tedy asi je, že na to poskakování stěračů při zapnutí klíčku má vliv poloha táhel vůči sobě a výchozí poloha motorku. Uvidím, jestli to vydrží fungovat aspoň tak jak teď, jinak budu muset asi laborovat dál. Mnoho zdaru přátelé :thanks:
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
peter64
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.10.2009 19:53
Bydliště: Juh Banskobystrického kraja

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od peter64 »

Tak teda dole klobúkom Charlie.007 :good: ,závidím Ti Tvoje nervy a vytrvalosť.Ja si myslím,že si prišiel na kĺb problému s poskakujúcími stieračmi.Gratulujem :potlesk: Ešte sa chcem spýtať,ako si dal dole to tiahlo-Obrázok:
http://www.vw-club.cz/download/file.php ... &mode=view
SHA/2003/1,9TDI/ASZ

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od Charlie.007 »

Díky Peter, snad to bude tím, ale ještě to musím časem doladit. Nervy to byly teda pořádný :? HLAVNĚ, ŽE NEPOSKAKUJÍ :)
Po odšroubování té matky sem s tím párkrát zatočil a zavyklal a táhlo z toho tisícihranu samo vypadlo. Jenže mně už to pravděpodobně moc nedrželo, pže si myslím, že se mi to právě v tom tisícihranu přetočilo, jak mi v zimě zatuhly stěrače. Akorát nechápu, že to poskakování nedělalo už při prvotním složení, co sem promazával ty pouzdra, ale začalo to dělat až po nějaké době. Ještě mi kamarád poradil právě ten motorek, že prý je tam vevnitř nějaký kontakt či co, který právě hlídá tu výchozí polohu motorku, ale jak už sem psal, nechtěl sem ho zatím rozdělávat. Musím se na to nejdřív psychicky připravit :mrgreen:
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
peter64
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.10.2009 19:53
Bydliště: Juh Banskobystrického kraja

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od peter64 »

Podľa mňa motorček máš v poriadku :good: .Problém nastane,keď sa Ti znovu primrznú stierače a na tom tisíchrane preskočí tiahlo.Vtedy nastane zase problém motorčeka s koncovou polohou :( .
Mňa brzdí aby som sa do toho pustil,že musím znovu pozháňať tie plastíky čo držia plastový kryt stieračov.Mohol si urobiť aj nejaké photo,ale podľa seba viem,že v zápale práce to človek nemá ani v päte,aby to nacvakal :laugh:.Tak ešte raz gratulujem :potlesk: ,ak sa pustím do toho,dám vedieť.
SHA/2003/1,9TDI/ASZ

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od Charlie.007 »

Přiznám se, že ty plastíky tam mám tak nějak nasazené, spíš je drží ten plast na kapotě :D No musím je koupit taky, ale dám je tam, až si budu jistý, že ty stěrače už rozdělávat nebudu. A jestli budu, tak budu i fotit...
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

mickeyn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 11.04.2009 10:29

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od mickeyn »

Chlapy mám problém,brácha má sharana a přestaly jít stěrače.Mechanik zjistil že odešel programátor u motorku stěrače,tak jsem sehnal motorek i s programátorem.Když došel tak je motorek i programátor zvlášť a on to má u sharana dohromady,po zapojení stěrače nejdou a mechanik říkal že si to nerozumí s páčkou na stěrač,taak a co s tím????
Profi odlak alu kol na renovaci ve firmě která toto dělá pro Ronal,Brabus,AMG atd. a tryskání granulátem po domluvě všeho možného. SZ


VW Touran T3 1.6 Tdi 77kw

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od jeff78 »

Zdravim, jak sundat o rameno sterace. abych mohl vyndat ten plast co chrani pylovy filtr?? Sundal jsem matky ,ale to rameno jsem zaboha nemohl vyndat. Neni v tom nejaky figl?? Nechel jsem zato moc tahat, abych si neco nezku.... Diky moc za odpovedi
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“