TOPENÍ, PŘIHŘÍVÁČEK: systém topení, přídavné topení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

pistahufnagl píše:Vy máte na klimatizaci tlačítko HI ? Já ne. Na ten filtr mrknu. Předpokládám, že ho najdu pod kapotou někde v nasávání vzduchu ???
Máte klimu na AC nebo ECO ? Co je to vůbec ECO?

Díky za pomoc, ty cuplíky mi dávaj.
JO,na leve strane :wink:

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

patper píše:
pistahufnagl píše:Vy máte na klimatizaci tlačítko HI ? Já ne. Na ten filtr mrknu. Předpokládám, že ho najdu pod kapotou někde v nasávání vzduchu ???
Máte klimu na AC nebo ECO ? Co je to vůbec ECO?

Díky za pomoc, ty cuplíky mi dávaj.
JO,na leve strane :wink:

Tak to jsme v kýblu. Všichni tam mají vlevo HI, jen já AC a vpravo ECO, mezi tím, šipečky nahoru dolů, modré a červené puntíky, sklo, šipky na člověka a na nohy a to bude asi vše. Co to vlastně mám za káru??? :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

vyfot to a budem chytrejsi

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

když dáš tím červeným puntíkem na maximální teplotu tak se ti objeví HI.
Jinak dneska jsem to zkoušel cestou do nemocnice cca 10km ručička vody se mi pohnula tak na 65°C a uvnitř jak v sauně.Uvidíme co to bude dělat za nižších teplot.

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Tak jsem to šel vyfotit, ale je tam tma jak v pytli. :lol:
Tak zítra, ale musím to jet umejt, abyste mi to mohli trochu pochválit. :lol: :roll: :lol:

Uživatelský avatar
maadmax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Kdy má topit ohříváček?

Příspěvek od maadmax »

Zdravím chlapi,
měl bych dotaz:kamarád si koupil SHARIKA a zrovna včera jsme řešili kdy to má začít topit ten přídavný dohřívač.
Víte to někdo přesně?
MAX

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Už se to tu popisovalo samo se to spustí při teplotách nižších 5°C a nebo si nastaví aximální teplotu HI

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Tak jsem to dnes testnul, topit mi začal na 2 kilometru při HI a při 3 už to jelo naplno. Ale zase problém s okny, všechny zapocený. Asi to dělaj ty teploty mezi 3-5 C, kdy kondenzuje voda, protože jinak si to vysvětlit nedovedu. Snad to v zimě bude lepší.

Uživatelský avatar
maadmax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Příspěvek od maadmax »

Pro Pistu:
měl jsem podobenj problém na Pašíku.
Vyměnil jsem pylový filtr a hodně se to zlepšilo.
A druhá věc: stává se že ti zkondenzuje voda pod kobercem a pak se to vypařuje. Doporučuji při příjezdu z cesty a vytopenem autě nechat 10 min vyvětrat auto při otevřených dveřích.
PS :ideální by bylo auto nechat někde vyschnout v dobře vytápěné garáži.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

pistahufnagl píše:Tak jsem to dnes testnul, topit mi začal na 2 kilometru při HI a při 3 už to jelo naplno. Ale zase problém s okny, všechny zapocený. Asi to dělaj ty teploty mezi 3-5 C, kdy kondenzuje voda, protože jinak si to vysvětlit nedovedu. Snad to v zimě bude lepší.
Tak zkus vypnout ty prostřední ofuky na přístrojovce aby šlo co nejvíce na boční ofuk ,tak to popisujou v návodu.

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

pro pistahufnagl:

no asi to bude tím,že Ty máš manuální ovládání klimatizace,zatím co oni mají automatiku :wink: ,ale buď v poho...,já mám taky manuální a spousta kluků mluví o tom,že ruční ovládání je lepší než automat... :tooth:

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Ještě by mne zají mala jedna věc o přídavném topení.Někdo říká že by se mělo spouštět pod 5°C to mi funguje a někdo že by mělo topit dokud nemá voda 75°C.To by ale znamenalo že by se mělo spouštět pokaždé a to mi nefunguje nebo to tak nemá být.Taky by mne zajímalo pokud se přídavné topení sepne a během chvilky jde ze zadu teplo jetli může fungovat ,ale třeba s malím výkonem a ne co je třeba se zaměřit,anebo buď funguje a topí nebo nefunguje a tudíž netopí.

Uživatelský avatar
maadmax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Příspěvek od maadmax »

To by mi taky zajímalo.
Kámoš má Sharika a nějak mu to vůbec nefunguje tak jak popisujete

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

rfarsky píše:Ještě by mne zají mala jedna věc o přídavném topení.Někdo říká že by se mělo spouštět pod 5°C to mi funguje a někdo že by mělo topit dokud nemá voda 75°C.To by ale znamenalo že by se mělo spouštět pokaždé a to mi nefunguje nebo to tak nemá být.Taky by mne zajímalo pokud se přídavné topení sepne a během chvilky jde ze zadu teplo jetli může fungovat ,ale třeba s malím výkonem a ne co je třeba se zaměřit,anebo buď funguje a topí nebo nefunguje a tudíž netopí.
Ten ohrivacek ti ma pomoct k tomu,aby se ti ohral drive okruh v motoru.To znamena,ze pokud je pod +-5stupnu,tak zhruba do minuty po nastartovani sepne a pomaha ohrat vodu :wink: Kdyz vyjedes treba z garaze,kde je 10stupnu,tak nesepne.Pokud vyjedes z te garaze a venku bude pod tech 5stupnu a motor se neohreje na 75stupnu [nevim presne dokdy]tak ma take sepnout :!: To topeni vzadu je vlastne jen dalsi vetrak+vymenik - nama na to ohrivacek vliv :wink: Jinak nejcastejsi zavady-zhavici svicka;s
zkorodovane kontakty;carpadlo,ale muze toho byt vic :!: Kazdopadne doporucuju zprovoznit-netrpi motor a je nizsi spotreba :wink:
Naposledy upravil(a) patper dne 22.11.2006 13:30, celkem upraveno 1 x.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Já to mám filtrem nahoru,koukám na harmoniku.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“