Vrzání palubky!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od nogis »

Zatím jsem neměl čas to rozebrat, ale až na to přijdu, tak se určitě podělím :wink:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Mam problem, kdo ví, prosím pomozte radou.

Děsně mi vrže (hlavně na nerovnostech, ale někdy i v určitých otáčkách motoru) tapecírunk v pravých předních dvěřích. Nejdřív jsem si myslel, že je tam nějak špatně uchycenej, že tam chybí nějaká ta příchytka. Tak jsem to dneska sundal a vše jak má být. Nicméně tapecírunk vrže jak prase. Jak se to dá řešit? Přijde mi, že nevrže uchycené, ale ten tapecírunk jako takovej. Mam koupit novej? Mam ho nějak podlepit?

Poraďte prosím. Předem díky za názory.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Kolíky v pravých předních i zadních dveřích mi drnčí taky, ale to ted neřešim. Ten tapecírunku je o dost přehlučí.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Tapec vetsinou vrze v miste napojeni horni a dolni casti. Co s tim ti neporadim, ja tam totiz nemel 3 ty uchycovaci kolicky, tak jsem je doplnil a od te doby to nedela... klep klep :wink:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
dllukac
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin. SK

Příspěvek od dllukac »

tapec mi nevrzga - ale klepka mi kolik v pravych zadnych dverach ....dost ma to vytaca

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Tomm píše:Tapec vetsinou vrze v miste napojeni horni a dolni casti. Co s tim ti neporadim, ja tam totiz nemel 3 ty uchycovaci kolicky, tak jsem je doplnil a od te doby to nedela... klep klep :wink:
Jaké části myslíš? Já ho mam v jednom kuse. Jinak jak jsem psal, kolíčky a vše je jak má být. Fakt nevim co s tim. :( Asi koupim novej a bude.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

molczik píše:
Tomm píše:Tapec vetsinou vrze v miste napojeni horni a dolni casti. Co s tim ti neporadim, ja tam totiz nemel 3 ty uchycovaci kolicky, tak jsem je doplnil a od te doby to nedela... klep klep :wink:
Jaké části myslíš? Já ho mam v jednom kuse. Jinak jak jsem psal, kolíčky a vše je jak má být. Fakt nevim co s tim. :( Asi koupim novej a bude.
Vsimni si, horni cast je cca 15cm pod okno a pak je napojeni na dolni cast. Jasne ze se to tvari jako jeden kus, ale ve skutecnosti je to napojovane, proto to vrze.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Tomm píše:
molczik píše: Jaké části myslíš? Já ho mam v jednom kuse. Jinak jak jsem psal, kolíčky a vše je jak má být. Fakt nevim co s tim. :( Asi koupim novej a bude.
Vsimni si, horni cast je cca 15cm pod okno a pak je napojeni na dolni cast. Jasne ze se to tvari jako jeden kus, ale ve skutecnosti je to napojovane, proto to vrze.
No uvidim, co s tim vyvedu. Kámoš co delá tuning říkal, že mi podmázne ty kolíčky silikonem a že se pod to může dát taky nějaká guma.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Dostal jsem doporučení od kámoše asi takovéto:

- sundat tapec
- zalepit spoj horního a dolního dílu silikonem
- oblepit silikonem místo kde se zascakávají kolíčky do dveří
- naleipit na dveře kostky z molitanu (klidně prý 8-10cm vysoký), které se pak přiloženým tapecem zmačknou a budou na tapec mírně tlačit a ten nebude mít možnost rezonovat
- pak nandat tapec zpět

Co myslíte? Pomuže to?

Hned jak budu mít chvíli, tak se na hodlám vrhnout.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Jinak novej tapec stojí 4500,- a to ještě bude mít jinou barvu než zbytek interiéru auta, takže to řešení není.

Uživatelský avatar
PeLa
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Čechy - kousek od Metropole
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PeLa »

Mám dotaz jak řešíte povrzávající plato. Stačí tam nalepit nějaký tenký molitan?? Vrže mi, když je položené a posunuje se po plastovém uložení.
El Rom de Cuba

http://pelack.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

PeLa píše:Mám dotaz jak řešíte povrzávající plato. Stačí tam nalepit nějaký tenký molitan?? Vrže mi, když je položené a posunuje se po plastovém uložení.
a co tam zkusit nalepit kousky suchého zipu? .....a nebo se podivej jestli si z té pacičky jak se na ní plato otáčí neztratil tu navlečenou gumu
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
PeLa
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Čechy - kousek od Metropole
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PeLa »

Gumu tam žádnou nemám. 8O
El Rom de Cuba

http://pelack.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

PeLa píše:Gumu tam žádnou nemám. 8O
já tam na té pacičce mám navlečenou takovou gumovou trubičku.....až budu doma vyfotím to :wink:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
PeLa
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Čechy - kousek od Metropole
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PeLa »

Jo, koukal jsem na to a nějaká guma tam je. :)
El Rom de Cuba

http://pelack.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“