OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: Pojďte vysílat, SAG kanál 31 (-:

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od smolda »

Hehehe, ty taky pamatuješ Shemika ještě jako hříbě :laugh: V principu máš pravdu s tím přizpůsobením koncák :arrow: koax :arrow: anténa. Jen s tím rozdílem, že se ladí délka koaxu zvlášť a anténa s koaxem dohromady až jako druhej krok, ale není to nezbytně nutný, páč se svod chová jinak při 4 Wattech a uplne jinak, když mezi vysílačku a svod šoupneš zesilovač výkonu... Dneska je to v podstatě tak, že pokud se nedopustíš vyložené prasárny při letování PL tatínka a PL maminky na koax, přizpůsobení koaxu se moc neřeší a ladí se s anténou jako celek. K tomu značnou měrou přispěly i nové koncepce koncáků ve vysílačkách a kvalitnější koaxy oproti historii...
Naposledy upravil(a) smolda dne 19.04.2011 12:34, celkem upraveno 1 x.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Dedla »

M@rty:
... jj,trocha nostalgie.... jo,ten 94 apod, byl pro CB dobrej rok. Byl jsem zrovna na vojně.

Zkusil jsem dost staniček,včetně nějakých tehdy echt moderních, nějaký President,Lincol ,už ani nevím. Kamarád se v tom vždy trochu porýpal,upravil modulaci,polepšil výstupní výkon,případně vestavěl selektivu.
Nakonec jsem si oblíbil tzv. "DACANA" = Yosan asi 2204 - alias Allamat 295 s výstupem 10W.
V autě doplněné "topení" tuším 400W.
Docela se na noční výlety s pokecem a s ukázkou rozsvícený zářivky od antény balily ženský! :lol:
Vždy jsem trochu záviděl lidem s naftovými auty,že nemají žádné problémy s odrušením zapalování a já vůl furt řešil na Škodovce nějaké odrušovací kondíky...
Doma se moc "topit" nedalo,to jsem vždy pozoroval a bavil se,jak sousedům zčernala obrazovka u TV,místo nějaké vysněné erotické scény,na kterou se těšily celý pracovní týden. :lol:
Snad bych ještě někde doma vyhrabal "klubovou visačku" s textem: CB Radio 17 a mojí volačkou.
Nástupem mobilních telefonů dost lidí z CB někam zmizelo.
Je fak,že dnes je oblíbenější internet,ale co bude za 10 let,to netuším...
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pipo1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 08.08.2008 18:26
Bydliště: Ustecky kraj-Kadaň-----Vwelemín
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od pipo1 »

Ahoj dobre tema jezdim MKD a bez CB bych nikam nejel je to pri jezdeni v aute dost potrebna vec a Nemci uz delaj ze kdyz je nekde nejaka prekazka nebo prace na silnici tak CB upozorni zenskym ceskym hlasem POZOR NEBEZPECNE MISTO :D jestli se nepletu :D takze muzu jen doporucit kanal 10 a tam jsou vsichni ve svete je to informacni kanal pro Ceskou a Slovenskou Rep.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Shemik »

Pipo,
tak tak, na 10tce se covek obcas dovi veci :lol:

Dedlo,
ja taky mel toho Yosana, co Ty, byla to vyborna stanice :lol: Jinak 400W, to je kotel cece, to Te asi museli okolni sibickari milovat :lol: A jestlis mazal i lidem TV, tak to se divim, ze jsi ta 90ta leta prezil :mrgreen: Hele vem ve ctvrtek na Dzban ten Tvuj zbylej cajk, at na to kouknem :lol:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od smolda »

400Watt to asi nebylo, páč by jinak v autě musel vozit reaktor, aby těch 400Watt uživil. Hlavně by těch 400Watt nudržel na uzdě - prolejzal by tak o dva kanály nahoru a o dva dolu. Yosan byla hodně dobrá stanice na tehdejší dobu. Bjvalej Franta Vinohrady (netuším jestli ještě vysílá) by hned zapojil svojí směrovku aby zjistil aspoň směr kerým ten topič leží :baseball:
Jinak Yosan byla na tehdejší dobu velmi dobrá stanička, hodně oblíbená a hodně nedostatková na trhu.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Shemik »

No ja myslim, ze nekdo, kdo takhle zbesile topil a mazal TV, tak asi neresil, jestli obsadi 5 kanalu nejednou, co Dedlo :?: :mrgreen:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od smolda »

Ale neuživil to, určitě neměl 400Watt, vždyť si to spočítej čéčé... 400Watt na mobilní stanici je ravwina.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Shemik »

Ja vim, ja si delam prsa cece, jen konstatuju, ze Dedla by asi neresil na kolika kanalech je :mrgreen:
Ale jestli psal, ze u anteny rozsvitil zarivku, tak to by 40ti Watama asi neudelal, takze tam musel mit nalozino poradne :lol:

Hele neni to Dedla :?: :



... a tady mu asi byla zima, tak se chtel ohrat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od smolda »

:laugh: :laugh: dobrý. S tou zářivkou to je docela známý trik, ale zapált coronu na anténě, to jsem ještě opravdu neviděl.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Dedla »

Smolda a spol:
Fakt jsem nic jinýho nikdy neměl jak 200 a 400,ale to není důležitý...

Škoda,že se z té doby nezachovalo moc fotek-téměř nic... :(
Snažím se nějaké vyhledat,ale vypadá to na marný boj.

Ty woe,těch prokecaných nocí "o ničěm" a najednou koukáte,je 6 hodin ráno a musíte vstávat do kolbenky. :lol:
Pamatuju i lidi s baterkou z auta pod postelí aby to vše ukrmily!
A dokonce i nějací echt nadšenci vozili ve stodvácách za sedačkama baterku z náklaďáku.
Docela fungovalo i mobilní spojení z kopce tuším Hněvín z Mostu do Prahy,kde jsem trávil několik závodních víkendů na okruhu.
Potom třeba pamatuju nějakou "expedice Ještěd"...
Taky je fak,že jsem poznal přes CB dost prima lidí,se kterými se setkávám dodnes!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od smolda »

Nojo, ale Praha už docela zmrtvěla, Děděk Pankrác, Milan Jezerka, Franta karavan, Albrecht a další a další, kde jim je už dneska konec... Na CB bejvwávwalo fajn, taky jsem u toho krámu proseděl nejednu noc...
Asi naltuju to PLko na novým magnetu (konečně po dvou letech) a vyhrabu stanici i s žebrem. Mám sice jen 150Wattový, ale zato umí zesílit i příchozí signál... Jen to ještě najít, to bude fuška.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Shemik »

Cece Praha nezmrtrvela, tady se keca o 100pero, ja si obcas jezdim dat doutnik na Strahov a taky otamtad obcas odjizdim ve 2 rano :lol:

Obrázek

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od smolda »

To má z tebe Shemiková asi radost. Zajímalo by mě kolik lidí z těch který jsem znal z éteru ještě vysílá. Asi někdy zajedu na Strahov s tebou a porozhlídnu se kdo kde vysílá. Horší je, že si za tu dobu už asi ani nepamatuju kdo na kterým kanále dřepěl...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od Shemik »

Vono se to hlavne v ty sobotni vecery vzdycky nejak nekde potka :lol: Jinak to vis, ze asi uz nebudou vysilat vsichni cos znal, ale zase jsou jini, novi, "to je kolobeh zivota", jak by rekl Darwin :mrgreen:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: OT: CB VYSÍLÁNÍ A SAG: vysíláte někdo? pojďte také vysíl

Příspěvek od smolda »

Když jsem jel včera večer kolem domu kde bydlí Milan Jezerka, všiml jsem si, že má střechu stále ještě "zalesněnou" anténama. Přibyla mu tam jedna na 2m pásmo, jestli odešel na dvoumetr, je s ním ámen - nikdo ze CBíčkářů který čuchli k dvoumetru se už na CB nevrátili.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“