cukání motoru 2.0tdi

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

frydolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05.05.2010 11:51
Bydliště: Prostějov

cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od frydolin »

Ahoj, koupil jsem Passat Variant Sport, 2,0TDi, DSG, na tachometru mel 163 000km. Podle WIN jsem zjistil, že před rokem a půl byl v Německu v servisu se 175 000km, potom bylo auto dovezeno do ČR, takze opravdový stav nevím :-( .Auto od zacatku cuka, vzdy pri studeném motoru to cukne ( jako by to zdechlo a zase naskocilo) pri vytoceni dvojky tesne pred prerazenim na 3, potom jeste kdyz jedu kolem 55km/h tak to zacne pocukavat, jakoby houpat dopredu a do zadu. Jeste tesne nez to skubne tak se z motoru zacne ozyvat takovy neprirozeny zvuk jako od traktoru. Ted uz to dela nekdy i pri teplejsim motoru do 80 stupnu pri plne zahratem motoru to nikdy neudelalo. Jednou kdyz jsem najel na dalnici a poradne tomu slapl tak vyrazne ubyl vykon a napsalo to "motor do dilny" v servisu mi vycistili turbo. Auto cukalo dal, ale zavada s vykonem odstranena. Pozdeji, ihned po nastartovani motor chcipl, stalo se to 2x a zase to napsalo "motor do dilny" . U obou zavad jim wag pry nic neukazal. Vycistili vstriky. Zavada s chcipanim odstranena, cuka porad dal. Potom si auto nechali 2 dny aby to zkusili rano za studena. Jel s tim technik a a mel to napojeny na wag a rikal, ze mu to taky cukalo a wag vzdy pri cuknuti ukazal nejake nesmyslne vysoke hodnoty emisi. Potom merili tlak naftoveho cerpadla a pry dobry, ale ze je tam velky rozptyl. Podivali se na naftovy filtr, byl tam asi 6000km a byl totalne ucpany. Rikali ze takhle nevypada filtr ani po 60tis. Byly tam naspodu i nejake pilinky nebo co, pry jestli tam nejde olej pres naftove cerpadlo. Pri zkousce co jde z nadrze krasne cista nafta. Tankuju na Shellu. Vymenili naftovy fitr a pripadlo mi ze se to zlepsilo, ze i motor ma lepsi zvuk, ale asi po dvou dnech uz to zase cuka. Nevite nekdo co by to mohlo byt? To naftove cerpadlo? Diky ,moc za jakekoliv rady.

Uživatelský avatar
Luke TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 22.08.2010 20:53

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od Luke TDi »

Jediná rada je:najdi si lepší servis
Mechoš

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od motorpower »

Napiš odkud jsi, pokud Praha a okolí není problém se kouknout. :)
Pokud odjinud tak se ti určitě někdo také ozve.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

frydolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05.05.2010 11:51
Bydliště: Prostějov

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od frydolin »

No jde o to, že auto je z bazaru a je v záruce. Bazar má svůj servis, kde mi to řeší, tak nějak bezplatně. Zatím jsem zaplatil asi polovinu za vyčištění turba cca 2200Kč, toť vše.

frydolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05.05.2010 11:51
Bydliště: Prostějov

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od frydolin »

jo ještě mě napadlo, zdá se mi, že to nejde dobře za plynem, jako by tam byla nějaká prodleva. Fakt Vás nikoho nic nenapadá??? :? Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od jtoxx »

No pokud mas to vozitko z bazaru mas narok na bezplatnou opravu nebo pokud nejde opravit tak na vraceni penez ba dokonce na adekvatni nahradu. Muze to byt cokoliv a autobazar by si s tim mel poradit do 30ti dnu jako u klasicky reklamace. Pokud se mu to nepovede mas opet narok na vraceni penez nebo adekvatni nahrady za auto. Muze to byt vesmes cokoliv, spatny vstriky atd atd. Bejt tebou tak se vubec nestaram o to co je autu ale jak dlouho tam auto stoji a pocital bych jim dny.

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od cervik »

Něco podobnýho jsem teď viděl na dvojkové oktávce taky se stím nemohl nikdo domluvit :twisted: Vag nepsal nic,nakonec po sundání víka ventilů zjištěno že vačka je KO :!: Nová vačka,hydrošteli a zase jede :D Vcelku drahej špás :D

frydolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05.05.2010 11:51
Bydliště: Prostějov

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od frydolin »

Tak jeste dalsi poznatek. Celou zimu pokud bylo auto v teplote pod 12 stupnu to nedelalo! Neni to jen nejaky cidlo?

frydolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05.05.2010 11:51
Bydliště: Prostějov

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od frydolin »

ted to vyhodilo zavadu spatny zhavic na 4. valci, v pondeli to jdu menit, tak jsem zvedav, jestli je to ono.

frydolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05.05.2010 11:51
Bydliště: Prostějov

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od frydolin »

tak nebylo :-( vymeneny vsechny 4 zhavice a dela to porad to samy.

frydolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05.05.2010 11:51
Bydliště: Prostějov

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od frydolin »

Tak na 99 procent je to vaha vzduchu, dnes jsme ji zkouseli vymenit a nedelalo to.

Uživatelský avatar
frostygp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 07.08.2008 23:58
Bydliště: Olomoucký kraj (Kroměřížsko)

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od frostygp »

frydolin píše:Tak na 99 procent je to vaha vzduchu, dnes jsme ji zkouseli vymenit a nedelalo to.

Ahoj, tak jak to dopadlo ? byla to váha vzduchu ?řešim asi to samé a jsem taky od Prostějova

frydolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05.05.2010 11:51
Bydliště: Prostějov

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od frydolin »

Bohužel, váhou vzduchu to nebylo :-( , tak už fakt nevím, říkají, ať počkám, až se to projeví, mám ale strach, aby to pak nenadělalo ještě nějaký nepořádek.

Radik27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 16.06.2009 08:47

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od Radik27 »

Ahoj, já bych to tipoval na špatnou lambda sondu, poku máš 2 (před katem a za) kouknul bych na obě. Myslím si že tohle bude ten problém, už podle toho, že při cuknutí to hází emise. Mi se špatná lambda na memém předešlém autě projevovala tak, že při ohřátem motoru to vždy při přišlápnutí cukalo a nešlo to za plynem a pak se to najednou rozjelo. po výměně lambda ten problém zmizel.

Radik27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 16.06.2009 08:47

Re: cukání motoru 2.0tdi

Příspěvek od Radik27 »

a taky by to mohl dělat filtr pevných částic, pokud ho máš

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“