Denní svícení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Aminochelat
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.05.2010 22:54
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od Aminochelat »

Tak už to mám nafocené.....
Přílohy
fotečky 606.jpg
fotečky 608.jpg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Denní svícení

Příspěvek od majrek001 »

a pak to má svítit.. :D
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Aminochelat
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.05.2010 22:54
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od Aminochelat »

Že jo....:D
Mě jebne...

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: Denní svícení

Příspěvek od Ladislav 66 »

hej co pořád řešíte k plus + kontaktu od parkovaček připojíte mínus - od denního svícení. Tem plus chytnete hned u světla normálně na čokoládu nebo takovej ten (toten) co se jen procvakne a je to. Potom do kabiny se přivede plus + od světel a připojí se na kontakt plusu od klíčku a to je všechno.. A jestli máte světla se třemi vývody tak ten třetí je normální mínus - (kostra).
normálně beru foťák a jdu to vyfotit..

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: Denní svícení

Příspěvek od Ladislav 66 »

no tak tady
Přílohy
světla (1).JPG
světla (3).JPG
světla.JPG
světla (2).JPG
světla (4).JPG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Denní svícení

Příspěvek od majrek001 »

nevím proč to máš tak zajmavě zapojený (až bych řekl zbytečně složitě), ale na tom konektoru od vypínače světel je přímo výstup pro denní světla na pin č.6, který je neosazený, a tam strčíš to plus od světel denních a nemusíš napojovat drát na drát, ale přímo do pinu.. a pak k tomu proč napojuješ + parkovaček na kostru denního svícení moc taky nerozumím.. to nejspíš aby ti to zhaslo když rozneš světla, ale to už dělá ten vypínač z výroby automaticky, že když otočíš vypínačem tak denní zhasne. ono to vůbec na světla napojovat není potřeba když je kolem světel tolik kostřících bodů.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: Denní svícení

Příspěvek od Ladislav 66 »

složitý to vůbec není, každej nesežene ten konektor k pinu.. a pak někdo si to chce zapojit třeba i na jiné auto a toto je asi nejlepší možnost.. třeba na tráboše.. no a tam ten pin č.6 neseženeš ani kdyby ses zbláznil.
Jinak to s kostrou na denní svícení na plus parkovaček je jasný, když nesvítí tak si to bere kostru přes žárovku..ale na to sis odpověděl..
A ještě by jsme tu mohli napsat kam se vlastně ty světla mají umístit..

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Denní svícení

Příspěvek od majrek001 »

tak jasný to tvoje zapojená je univerzální, ale tady jsme v sekci golf IV/bora a tam to jde jednoduše přímo přes ten pin. tím nechci říct, že mám něco proti tvému zapojení.. no a umístění asi klasika boční mřížky (u mích světel už bylo umístění rozhodnuté ve výrobě http://www.vwmaniac-club.cz/Blue/index. ... -kulat%E1-(denn%ED-mlhov%E9-sv%ECtlo" onclick="window.open(this.href);return false;)-sada-golf-4) a ten pin seženeš v každém průměrné prodejně elektosoučástek cena cca 1kč :D
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: Denní svícení

Příspěvek od Ladislav 66 »

S tou sekcí máš pravdu, mě šlo čistě o univerzálnost.. U nás je problém sehnat obyčejný konektor natož ten pin..
Jinak ty světla s mlhovkou jsou super ovšem né pro mou peněženku..

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Denní svícení

Příspěvek od majrek001 »

to jsou, ale víš jak každá sranda něco stojí.. a u mě investovat do výkonu je nesmysl, tak alespoň malá investice do vzhledu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: Denní svícení

Příspěvek od Ladislav 66 »

toť pravda ..mít jedno auto tak taky zainvestuju..
teď si tu můžou klubáci vybrat aspoň ze dvou zapojení i když přes to žhavení to jde taky a pak ještě přes alternátor a přes relátka.. Možná že by se ještě nějaké schema našlo ale to nebudeme zbytečně komplikovat..

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Denní svícení

Příspěvek od duduh »

:lol: Tak vidím že se tu dva měsíce dohadujete o zapojení tří drátků.Tak ti tu dám ještě jedno zapojení.Kupte si toto:

http://www.e-xenony.cz/vysoce-svitive-l ... j-296typ2-" onclick="window.open(this.href);return false;

1.Type1 - ovládané jen klíčkem

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=76&t=165877" onclick="window.open(this.href);return false;

2. to druhé provedení Type2 kdy se zapojí + LQ ovládání na + obrysové žárovky.
LQ má 5x visoce svítivéLQ a šajnujou jako kráva.

3.kdo chce kulaté tak ty svítí opravdu supééér

http://www.e-xenony.cz/vysoce-svitive-l ... j-288typ2-" onclick="window.open(this.href);return false;
Opravdu jednoduché zapojení a když řeknete Davidovi že jste z VW-klubu tak bude i cena.

Lakvarius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 12.04.2010 12:19
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od Lakvarius »

Pánové, dotázek: Mám nově G-IV 2006, namontoval jsem denní světla, ale protože nechci něco zkopat při protahovaní kabelu do kabiny ke spínači a taky tam chci tajnej spínač, tak jsem si zajel k místnímu expertovi na autoalarmy, kerýho mi doporučil táta, že prej je fakt šikovnej.
Tak mu říkám, že bych potřeboval pomoct ty denní světla zapojit a on chtěl vidět co k tomu ještě mám, tak jsem mu ukazoval drátky (mám světla bez spínacího relé, jen na dva fousy) a říkám mu, že to v podstatě akorát potřebuju pomoct natáhnout do kabiny a že si to zapojím sám. A on prej JAK? Tak říkám, že podle mých informací (samozřejmě odsud, jak jinak) by to mělo stačit napojit na pin 6, že ten dělá přesně co má, ale on že prej ne, že G-IV nemá CAN, takže tam nemá co hlídat jestli běží motor. A že ten pin 6 prostě nemůže na tomhle autě fungovat. Že by to šlo na dvojkový oktávce, nebo i na jedničkový po faceliftu, nebo na pětkovým golfu, ale na tý čtyřce, že to prostě nepude.
Ale že se tvářil stylem "já sem chytrej jak rádio a ty můžeš tak leda vyměňovat baterky u dálkovýho ovladače a mě platit za expertýzu", tak jsem se ve slušnosti rozloučil a rozhodl jsem se pin 6 proměřit...

No a on opravdu dává 12 V už od otočení klíčku a ne až po startu motoru... (jinak ale dělá co má)
Preventivně jsem pak proměřil i ostatní kontakty na přepínači, ale žádnej se nespouští až po nastartování. Taky mě překvapilo, že pin 3 je funkčně shodnej s pinem 6.
Tak jsem se chtěl zeptat zdejších profíků, jak to s tím teda je, jestli je to takhle v pořádku, nebo jestli můžu nějak přesvědčit auto, že pin 6 dá 12 V teprve až se nastartuje? Případně je někde ve čtyřce golfu drát, na kterým by bylo 12V po startu?
Díky za info!

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Denní svícení

Příspěvek od majrek001 »

ten asi moc chytrosti nepobral.. je to tak jak si tady vyčetl pin č.6. to když montuje alarmy by mohl vědět, že golf IV je can od nějaký roku 10/1999 tam se to někde láme. jak si tady vyčetl tak je víc možnosti zapojení. ale ten pin č.6 je jistota plus dej na to pojistku pro jistotu případně vypínač jak si psal
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Lakvarius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 12.04.2010 12:19
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od Lakvarius »

A je v pořádku, že na pinu číslo 6 mám 12V už když otočím klíčkem? Denní svícení by se správně mělo spustit až když se nastartuje, což ale u mého auta 6-ka nedělá.
Vím, že je to detail, na Cordobě se mi to spouštělo taky už při otočení a technickou to prošlo bez problémů, ale pokud by to šlo, rád bych to měl opravdu dokonalé...

Pojistku jakou? Na krabici od mých světel se příkon bohužel neuvádí. Bude stačit 5A?

A ještě jeden dotaz, trochu OT: Koho byste mi doporučili jako experta na VW v okolí Karlových Varů? Rád bych pořešil ještě ten skrytej spínač, taky mám v plánu dodělat tempomat a případně nějaký další fintičky jako třeba výpočet dojezdu na polodotu, ale mám strach, abych to auto...... nezcihlil, mohu-li použít telefonní terminologii :-D

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“