problém s LED zadní blinkry

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
castiello
Člen klubu
Příspěvky: 298
Registrován: 08.10.2010 23:53
Bydliště: Kolín

problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od castiello »

Nevíte někdo proč po výměně standardních žárovek u Pásovce B5.5 za smd LED "žárovky" mi blinkry po sepnutí blikají 4x tak rychleji? Když ale pustím výstražná, blikají normálně, tak jak mají... Šipky na budíkách blikají při odbočování stejně zběsile, jako blinkry, při zapnutí výstražných jedou opět také normálně...
Někdo nějakou radu?
Elektroinstalace / datové sítě / kamerové + zabezpečovací systémy / IP telefony /
veřejné osvětlení / hlídání paliva strojů / PC servis / kancelářská technika / docházkové systémy

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od napster »

Tohle mi dělalo taky. před ty diodový blikny musíš dát odpor,aby to mělo stejnej odpor jako původní žárovka :wink:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
castiello
Člen klubu
Příspěvky: 298
Registrován: 08.10.2010 23:53
Bydliště: Kolín

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od castiello »

Aaha... takže to změřím, koupím odpor a bude to ok... A ten odpor mám dát paralelně nebo sériově k žárovce?
Elektroinstalace / datové sítě / kamerové + zabezpečovací systémy / IP telefony /
veřejné osvětlení / hlídání paliva strojů / PC servis / kancelářská technika / docházkové systémy

Uživatelský avatar
aikon1_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 17.06.2009 08:33

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od aikon1_1 »

stačí koupit jeden odpor, který stojí tuším kolem dvou kil a nemusíš nic měřit - dává se to k LED diodovým blinkrům automaticky např., když kupuješ diodové blinkry na mašinu apod.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od majkl1 »

Asi takto. Pokud jsi to předělával kvůli spotřebě proudu, tak si nepomůžeš. Pokud kvůli vizáži, tak pak tě to trápit nemusí. Máš možnost buď koupit ony drahé výkonové odpory za ty dvě kila nebo si výkonový odpor koupit levněji v obchodě s elektrosoučástkami. Ať tak či tak, zbylých cca 20W, které ti budou na každé žárovce chybět (čili nějakých 50W, pokud nepustíš výstražné) budeš muset protopit v odporu, což by ti uvařilo i vodu na kafe. Nebo to vyřešit výměnou kondenzátoru v přerušovači, ale to už je trochu "bastlení". :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od frodobagin »

A jaký kondenzátor. Kvůli tomu jsem rozebíral přerušovač (je to ten s výstražným trojúhelníčkem) a je tam jeden integráč a nějaké SMD součástky. Je nějaký návod jak to udělat? Zrovna teď to stále ještě řeším.

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od frodobagin »

Myslím, že rychlé blikání blinkrů je umyslně od výrobce právě proto, že rychlým blikáním je signalizována prasklá žárovka.

Uživatelský avatar
castiello
Člen klubu
Příspěvky: 298
Registrován: 08.10.2010 23:53
Bydliště: Kolín

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od castiello »

Už jsem sice koupil ty odpory, ale ty bych zase poslal dál, pokud by byl někdo schopný poradit, jaký kondík bych tam měl dát... Na teple mi zas až tak nesejde, šlo mi o vzhled a musím říct že to v noci vypadá krásně... A protože sem od malička měl rád elektroniku a věci kolem ní, bude mi milejší vyměnit kondík, než zase nechávat u světel dvě topící hovada...
Elektroinstalace / datové sítě / kamerové + zabezpečovací systémy / IP telefony /
veřejné osvětlení / hlídání paliva strojů / PC servis / kancelářská technika / docházkové systémy

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od majkl1 »

Tak pokud ti bastlení nic nedělá, tak si udělej přerušovač elektronickej namísto toho bimetalovýho. Jeden časovač 555, odpory, kondík, diodu, tranzistor a nějaké relátko. Cena bez relátka do 10 korun a ještě si můžeš interval nastavit jak chceš. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od frodobagin »

No jo. Ale na B5.5 je elektronický přerušovač. Jak jej upravit aby neblikal rychle při malé zátěži. Díkes. :mrgreen:

DUB57
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 08.02.2011 08:18
Bydliště: Karlovy Vary

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od DUB57 »

Jak může někdo napsat bimetalový přerušovaš.Tento přerušovač VW nepoužívá víc jak 30 let!!!!!!!!!!!!
VW Passat variant 1.9 TDI 96 KW 2003,VW Polo variant 1.9 SDI 1999,škoda 440 spartak 1957

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od majkl1 »

Omlouvám se, musel jsem být myšlenkami jinde, protože jsem měl před sebou přerušovač z jiného auta (z nějaké alfy). Ale abyste neřekli, právě kuchám náš passaťácký. Dle prvního předběžného ohledání jde o DPS s SMD součástkami a elektromagnetickým relé, kde se jedná o klasický časovač, u něhož je doba spínání dána RC členem, takže bude stačit zřejmě jen vyměnit jednu součástku. Až to prohlédnu, hodím vám sem fotku s DPS a případný postup.

Takže na DPS je SMD kondenzátor 3.3/25V (pokud dobře vidím-nemám lupu). Místo něho by se musel dát jiný dle použitých LED světel. Nejsem profík, ale možná by to šlo dle vzorečku: t=R*C*1,1. Takže podle toho jaký interval to má teď by to šlo spočítat.
Nevím jaký je to interval s jeho Led, ale odhadem by mohl stačit 10/25V (cca 3x delší interval a cena kolem 8kč). Místo tam zrovna kolem toho kondíku je, takže by to mohlo jít relativně dobře přepájet.
Přílohy
IMG_6896.jpg
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od frodobagin »

Nějaký posun v bastlení přerušovače blinkrů? Nebylo by zapojení palubní elektroinstalace pro B 5.5??

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od majkl1 »

Tak já nic nebastlím, neb nemám led blinkry. :P Až je jednou budu dělat, tak to sfouknu, ale viděl bych to na dlouhé zimní večery. :smoke:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: problém s LED zadní blinkry

Příspěvek od klimbik »

tak co lidi, uz to nekdo provedl? asi se do toho taky dam. ne ze by to rychle blikani bylo nejake extra spatne, ale asi to pouta moc pozornost :)
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“