2.0 TFSI závada - ztrácí se výkon

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

MaraTFSI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.03.2011 01:24

2.0 TFSI závada - ztrácí se výkon

Příspěvek od MaraTFSI »

Dobry den. Uz jsem zoufalej z me zavady na motoru a cenil bych si kazde rady, kterou mi kdo da... Jedna se o motor 2.0 TFSI oznaceni AXX, ktery je v golfu 5 GTI. Vec se ma nasledovne: U auta se mi vzdy nejdele do 3 dnu (obvykle 100 km) ztrati vykon. Spadne to do nejakeho rezimu a turbo pak asi fouka nejspis rovnou do vyfuku a auto nejede. Staci odpojit baterii na 10 minut nebo obnovit hodnoty na diagnostice a auto jede jak ma. Opet ale zase jen na chvili. U auta jsem menil novy turbo s nim i ty ventily a podlakovy hadice. Turbo tlaci jak ma. Dal jsem delal rozvody protoze byly preskoceny o zub a menil ventil vackove hridele. Menil jsem i vahu vzduchu a kontroloval tlak paliva. Na diagnostice se neobjevy nikdy zadna zavada a podle pocitace je auto uplne bez chyb. Dokonce ani ten nouzovej rezim diagnostika nenapise. Muze prosim nekdo poradit na co se mam nejlepe ted zamerit nebo nejakou zkusenost cim by to mohlo byt? Moc dekuji!!!

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od swenak »

Nevím, jestli to pomůže, ale v jiném tématu (http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 2&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;) jsem dal odkaz na soubor, co jsem dal dohromady z netu a obsahuje seznam závad. Ale z toho, co píšeš jsi už dost toho udělal. Já teď o víkendu jdu měnit taky zavírací ventil, regulátor tlaku vzduch a další krávoviny, prostě vše z toho dokumentu, jediné, co neudělám a jen prověřím, jak na tom jsem s vačkovým hřídelem sání.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od swenak »

Tak po výměně mám pořád problém s výkonem, VAG hlásí maximáně nedostatek tlaku, ale to jen někdy, udělal jsem logování a přikládám. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Turbo mi nedává tolik, kolik by bylo potřeba a hlavně mi přijde, že je "pomalé", jako by nestíhalo. Byl jsem zvyklej již v nízkých otáčkách cítit zátah, teď když sešlápnu, tak "nic". Ne, že by to nejelo, ale jede to nějak vlažně. Nevíte, čím by to mohlo být? Před čipem jsem neměl pocit, že by bylo opožděné, nebo netáhlo od spodu, po čipu asi něco již nezvládlo nápor a povolilo. Vyměnil jsem vše, o čem jsem se dověděl, že je u 2.0 TFSI problematické, ale zbytečně (tedy PCV ventil, odvětrávací trubku, vypínací ventil turba, nějaká těsnění). VAG nehásí jinou chybu, než někdy nedosažený maximální tlak. Olej, jsem viděl na hadici u IC, vyměnil jsem těsnění, ale nic nepomohlo. Jinak opticky mi nepříjde, že by něco někde teklo, unikalo, nikde olej, nic. Taky jsem si namontoval BOV.
Přílohy
3speed.PNG
4speed.PNG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

MaraTFSI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.03.2011 01:24

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od MaraTFSI »

Na turbu jsou dva ventily... jeden plniciho tlaku a druhej elektromagnetickej vypinaci. Obvykle je to jednim z nich. Dal casto praska odlitek u westgate ventilu na turbu. Auto se zahreje prasklina roztahne a ufoukne ti tudy vzduch. Nestalo by na skodu to zkontrolovat. Ja uz sam taky nevim co s moji zavadou... ted uz jsem v takovy fazy ze ten vykon se mi vraci i obcas sam aniz bych musel odpojovat baterii nebo delat reset na diagnostice. Proste behem 5 minut se mi to za jizdy tak dvakrat prepne bud jede nebo ne. Jinak ten druhej ventil ktery si nemenil u turba mam myslim skladem origo uplne novej kdybys chtel...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od swenak »

Dnes jsem naměřil i váhu, nemám sice specifické hodnoty (nevím, kde je hledat a jestli to vůbec jde), ale mám naštěstí 2 váhy a obě se chovají stejně, takže váhou to nebude. Přikládám i graf.
Přílohy
3speed_MAF.PNG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od swenak »

U mne to nejede nikdy zda se. N75 je snad OK, testoval jsem pres VAG, vypinaci jsem menil, ted k tomu mam jeste BOV mezi nim a turbem. Jedine fakt sehnat zrcatko, nebo co, abych videl to misto, kam se ten vypinaci pripojuje? Nebo nechat sundat turbo a zkontrolovat. Mas VAG? Ze by jsi udelal taky graf tlakem, jaky mas prubeh.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Torr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 28.05.2008 21:31
Bydliště: Tábor

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od Torr »

čau,takže váhu vzuchu a ventily na turbu máš teda ok,tak zkontrolovat turbo (vůle),natlakovat chladič,a snímač tlaku-kdybys měl možnost dát na porovnání z jinýho auta.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od swenak »

Asi to vemu do servisu, ať vše skontrolují, jen zítra zkusím ještě nechat nahodit původní SW a prověřit, jestli to nebyla jen nějaká chybka v něm. Taky by mi pomohlo, kdyby se někdo vyjádřil ke grafu s tlakem. Pravdou je, že i kdyby mi bylo řečeno, že je to OK, tak prostě subjektivně mám z auta špatný pocit a bojím se i předjíždět :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Torr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 28.05.2008 21:31
Bydliště: Tábor

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od Torr »

Tak bohužel ti s grafem neporadím,ale přeju ať se to brzo vyřeší.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od swenak »

Díky i tak, no, už mi z toho hrabe popravdě :(

EDIT: no, našel jsem nějaký graf a cca odpovídá mému průběhu...tak pak už nevím :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od swenak »

Tak jsem včera odměřil kolegu se sériovým motorem (Octavia Combi RS 2008) a přikládám graf. Dle všeho jeho turbo se roztáčí rychleji, ale zase, je tam menší požadovaný tlak.

Já včera pořídil rovnou nové turbo, počítám, že mám ještě původní a tak má za sebou kolem 190tis km a vyměním turbo, tak snad pak už bude vše OK :-)
Přílohy
3speed_TC.PNG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

MaraTFSI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.03.2011 01:24

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od MaraTFSI »

Tak konecne nejaky posun!!! Nevim jestli to pomuze tobe, ale z octavia klubu mi kluci radili at prehraju software v ridici jednotce a vse bude ok. Je to prej casty u tehle motoru a dela to schvalne, kdyz ridici jednotka rozpozna ze je ucpanej katalyzator. Turbo pak je otevreny a misto do motoru fouka do vyfuku, aby to procistilo. Z nejakyho duvodu uz se to neumi vratit zpatky takze je treba prehrat software. Zni to docela logicky a navic jsou o tom presvedceni ze tohle je muj problem. Hned jak prehraju software dam vedet jak jsem dopadl. Doufam ze to pomuze i tobe... pokud ne tak preju hodne stesti pri hledani. Jinak za kolik si sehnal to novy turbo?

Uživatelský avatar
djhell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 02.05.2010 16:06
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od djhell »

Hosi podobny problem mam aj ja. Taktez premyslim o novem turbu.

MaraTFSI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.03.2011 01:24

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od MaraTFSI »

Me lezi doma jedno uplne zdravi a ma najeto 60 tisic... Menil jsem ho bohuzel zbytecne. Tak kdyby si chtel dej vedet...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Prosím pomoc se závadou u 2.0 TFSI - ztrácí se výkon

Příspěvek od swenak »

No, al to by VAG hlásil, že je tam tato závad, nebo že je klapka jen v jedné poloze, alespoň si myslím. Ale tak ono vyměnit turbo neuškodí, to vyndané zkontroluju a buď prodám ve stavu, v jakém bude, nebo ho nechám repasovat dle potřeby a pak prodám. Ono to klidně může být problém ve ventilu, co tam je (snad N75), ač ani ten mi při testu neházel chybu, kdo ví. Každopádně dám vědět, jen ještě musím pořešit montáž, není to tak jednoduché, resp. to chce mít prostor a nářadí, včera už jsme to chtěli dělat v garáži v jámě, ale ono se asi muśi sundat i výfuk, poloosa a tak dále a to už se v jámě dělá blbě, zároveň pršelo, takže bylo málo místa. Buď to nechám udělat jednomu klubákovi, který to umí, nebo to pak v sobotu uděláme, to by už byl k dispozici zvedák a vše potřebné a bylo by to v pohodě. Co jsem tak koukal, tak výměna zabere cca 3h práce, alespoň co psali ti, co to už dělali :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“