Demontáž turba R5 - postup?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od Mára_VR6 »

Asi zítra vyndám turbo. Kdo jste to prosím dělal? Jak na to?

odpojím výfuk, sání, na svodech 4 šrouby, a pak???? Nikde jsem neviděl mazání....
Díky moc
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od miky20 »

Myslim, že to bude stejné jako u V10. Mazání ze skříně kanálkem(mezi je těsnění) Pak poreferuj jak byla na tom regulace turba 8) Co se týče postupu tak ti asi neporadim nevím jak je to řešené na R5. Jo kdyby jsi měl V10 to by byla jiná, ale tam nejprve motor dolů :-?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od Mára_VR6 »

Joooo, Miky díky moc, přesně o to mi šlo :!: O tom kanálku jsem nevěděl a včera jsem tam šmejdil s baterkou a zrcátkem a říkal jsem si, že sakra to mazání nevidím.
Jinak tady by to v tom případě měla být pohoda, tady je míííísta :mrgreen:
U 2,5 prej bývá regulace v pohodě, protože se ty motory musí honit a tím pádem se regulace stále hejbe.

Dííík :D :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

15648213
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 04.08.2010 06:43
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od 15648213 »

To turbo je nějak součástí nosníku motoru, takže pokud jde pryč turbo, je nutno upevnit ze zhora motor a dát dolů nosník motoru na pravé straně. :cry: Přesný postup je v Else.
VW Passat B5.5 AVF
VW Touareg R5 BAC

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od Mára_VR6 »

Díky moc, včera jsem ho úspěšně vyškubnul.
Je to tak... odpojit sání, výfuck, zezhora na svodech 4 šrouby, vyvěsit nebo podepřít motor, vyhodit držák motoru, zespodu 3 šrouby a je venku :mrgreen: :dog:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od miky20 »

Závidim tu jednoduchost :) Blbé lodní motory V10 :)

Máro jak je na tom turbíčko? Choval jsi se k němu pěkně?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od Mára_VR6 »

miky20 píše:Závidim tu jednoduchost :) Blbé lodní motory V10 :)

Máro jak je na tom turbíčko? Choval jsi se k němu pěkně?
No taky jsem byl vzteklej, nemysli si. Ale samo, že jsem rád, že nemusí motor ven, na takový kousky nejsem vybavenej. Když už jsem to měl vyndaný, tak jsem zrovna dal i nový spojky na altik a klimakompresor.

Turbo je od rána u turbařů a teď jsem měl telefon, co prej od nich chci, že mu nic není. Ani přetěsnit snad není potřeba. Tak uvidím odpoledne. Alespoň mám vymytý komplet vedení vzduchu.

BTW dotaz - když odpojím hadici z víka ventilů, ten odfuk, tak z něj jde kouř (výfukové plyny) - je to OK nebo NOK :?: :?:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od miky20 »

Že by ti to netěsnilo kolem těch vstříků v hlavě jak jsem to řešil já a část spalin unikala nad ně a do té hadice zpět do vany :? Nechci strašit a být špatným prorokem, ale výfukové plyny tam nemají co dělat.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od GeneHawkins »

miky20 píše:Že by ti to netěsnilo kolem těch vstříků v hlavě jak jsem to řešil já a část spalin unikala nad ně a do té hadice zpět do vany :? Nechci strašit a být špatným prorokem, ale výfukové plyny tam nemají co dělat.
Jako že kroužky těsněj stoprocentně, jo? Ne. A za studena ještě míň.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od Mára_VR6 »

Hmmm, hmmmm :| :| Taky jsem si právě říkal, že to asi nebude věstit nic dobrýho :(

poznám něco, když sundám víko ventilů? Bude tam na volnoběh tak moc cákat olej, že to nebudu moct oddeklovat?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od miky20 »

Hele nepoznáš nic do té doby než vyndáš vstřikovače z hlavy. Pak to teprve uvidíš. Po sundání víka by tam lítalo hrozně oleje a máš celý auto od toho ohozený. Jak jsem psal čeká to každého u R5 a V10 je to jen podle stylu jízdy. Kdo tomu nakládá a hodně akceleruje toho to čeká dříve :(

Tahle situace má za následek horší kompresní tlaky, poteče ti olej z motoru zpětným odvodem nafty do nádrže a bude to protejkat nad píst, míchá se olej naftou atd...To bylo u té V10 co jsem řešil. Tam se to prostě jednoho dne zastavilo a už nenaskočil. Nerad tohle píšu :(

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od miky20 »

GeneHawkins píše:
miky20 píše:Že by ti to netěsnilo kolem těch vstříků v hlavě jak jsem to řešil já a část spalin unikala nad ně a do té hadice zpět do vany :? Nechci strašit a být špatným prorokem, ale výfukové plyny tam nemají co dělat.
Jako že kroužky těsněj stoprocentně, jo? Ne. A za studena ještě míň.
kroužky v tento okamžik jsou v prdeli...jelikož se ten vstřikovač v hlavě viklá vlivem sil co na něj působí od pístu a materíál to prostě neustojí a začne se rozšiřovat. Zde varianta nových kroužků na vstřiky nepomáhá a je potřeba zároveň s nima nově vyvložkovat otvor pro vstřikovač. Pak to teprve má ten správný učinek. u R5 to zase není takový problém to nechat udělat a nestojí to mnoho. Hlavně nemusí motor dolů. O starost míň a neplatí se 2x tolik za práci a díly co na V10
Naposledy upravil(a) miky20 dne 26.04.2011 21:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od GeneHawkins »

miky20 píše:
GeneHawkins píše: Jako že kroužky těsněj stoprocentně, jo? Ne. A za studena ještě míň.
kroužky v tento okamžik jsou v prdeli...jelikož se ten vstřikovač v hlavě viklá vlivem sil co na něj působí od pístu a materíál to prostě neustojí a začne se rozšiřovat. Zde varianta nových kroužků na vstřiky nepomáhá a je potřeba zároveň s nima nově vyvložkovat otvor pro vstřikovač. Pak to teprve má ten správný učinek.
Pístní kroužky.

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od miky20 »

GeneHawkins píše:
miky20 píše: kroužky v tento okamžik jsou v prdeli...jelikož se ten vstřikovač v hlavě viklá vlivem sil co na něj působí od pístu a materíál to prostě neustojí a začne se rozšiřovat. Zde varianta nových kroužků na vstřiky nepomáhá a je potřeba zároveň s nima nově vyvložkovat otvor pro vstřikovač. Pak to teprve má ten správný učinek.
Pístní kroužky.

EE..kroužky na vstřikách. jsou tam 3 a jak se vstřik viklá kroužky to odserou taky jsou omačkané...mám tu hozené fotky jak jsem dělal ten repas motoru

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Demontáž turba R5 - postup?

Příspěvek od GeneHawkins »

miky20 píše:
GeneHawkins píše: Jako že pístní kroužky těsněj stoprocentně, jo? Ne. A za studena ještě míň.
kroužky v tento okamžik jsou v prdeli...jelikož se ten vstřikovač ...
Pístní kroužky!

Odpovědět

Zpět na „Touareg“