Poptávka po výměně ložiska spojky

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Poptávka po výměně ložiska spojky

Příspěvek od xbendik »

Ahoj,
na mém GIV 1.4 16V to začalo v poslední době trochu chrčet při jízdě a zařazeném rychlostním stupni. Nejvíc to zachrčí, cca 1-2 vteřiny po zařazení jiného rychlostního stupně a přidání plynu. Zde na fóru jsem si našel několik témat s úplně stejnými příznaky a vyšlo mi, že bude na výměnu ložisko spojky. Je tu nějaký schopný a šikovný mechanik, ketrý se mi na to podívá a vymění. Pohybuji se přes týden v Praze, o víkendech v Hradci Králové. A každé pondělí a pátek jsem na cestě mezi Pha a HK.
Máte s tímto problémem někdo zkušenosti? Kolik si mám připravit peněz, doba trvání opravy, náročnost, atd...? Ložisko spojky jsem koukal, že originál VW stojí cca 280Kč. Kolik stojí cca práce?

NORG
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 04.04.2011 08:51

Re: Poptávka po výměně ložiska spojky

Příspěvek od NORG »

Ona když se mění spojka tak se rovnou mění i ložisko a jestli ti to nějaké pako rovnou neudělalo tak to pak takhle dopadá, Pač si každej myslí, že stačí lamela a za 3000km odejde ložisko.

Je to stejná práce, jako když se mění celá spojka, neboť se to nachází u motoru. Takže práce bude stát tolik, jako by ti někdo dělal celou spojku, stějně jí musí vyndat.

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: Poptávka po výměně ložiska spojky

Příspěvek od xbendik »

Tak to jsi mě moc nepotěšil :( Před chvílí jsem to dal do autorizovaného servisu (Přerost a Švorc). Budu to mít snad do pátku, tak dám vědět, jak jsem dopadl.
Jinak auto má najeto skutečných 112tis Km a spojka na tom měněná ještě nebyla.

Jo a ještě jsem si vzpoměl, že občas při rozjedu na zpátečku se mi ozývá jako od svodů a výfukového potrubí klepání. Nevíte někdo, co to může být?

Děkuju za info

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Poptávka po výměně ložiska spojky

Příspěvek od Skrat-G4 »

xbendik píše:Tak to jsi mě moc nepotěšil :( Před chvílí jsem to dal do autorizovaného servisu (Přerost a Švorc). Budu to mít snad do pátku, tak dám vědět, jak jsem dopadl.
Jinak auto má najeto skutečných 112tis Km a spojka na tom měněná ještě nebyla.

Jo a ještě jsem si vzpoměl, že občas při rozjedu na zpátečku se mi ozývá jako od svodů a výfukového potrubí klepání. Nevíte někdo, co to může být?

Děkuju za info
a nemáš tam uvolněnej nějakej plech? Třeba ten co kryje svody?

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Poptávka po výměně ložiska spojky

Příspěvek od DworiBak »

nechci vám krást iluze ale tyhle slabí benzínoví motory nemají spojkoví ložisko :wink:
Přílohy
spojka 1.4-1.6 +SDI.JPG

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: Poptávka po výměně ložiska spojky

Příspěvek od xbendik »

Skrat-G4 píše: a nemáš tam uvolněnej nějakej plech? Třeba ten co kryje svody?
Je to možný, podle toho zvuku by to odpovídalo.
DworiBak píše:nechci vám krást iluze ale tyhle slabí benzínoví motory nemají spojkoví ložisko :wink:
Tak to by mě teda zajímalo, co to může být. Protože spojka neprokluzuje a jde sešlápnout krásně měkce bez síly, všechny rychlosti jdou bezvadně zařadit, ozubená kola v protikusu nechrčí. To chrčení je slyšet jen při staženém okénku. Uvnitř, pokud vypnu větráky a audio, tak je to v podstatě neslyšitelné. Včera večer jsem z toho slyšel hodně slabě jakoby dření až pískání jako hladký kov o hladký kov.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Poptávka po výměně ložiska spojky

Příspěvek od xerxes »

huči ti to jen při sešlapnuté spojce nebo pořád?

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: Poptávka po výměně ložiska spojky

Příspěvek od xbendik »

Hučí to pořád, resp v nepravidelných intervalech, dneska při jízdě cca 10km mi to udělal snad jen 2-3x na několik vteřin. Při sešlápnuté spojce se neozývá nic.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Poptávka po výměně ložiska spojky

Příspěvek od DworiBak »

aby to nakonec nebyly nýty na diferáku v převodovce což je častá závada

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: Poptávka po výměně ložiska spojky

Příspěvek od xbendik »

A jak moc to je náročná cenově i pracně, oprava?

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: Poptávka po výměně ložiska spojky

Příspěvek od xbendik »

Tak nakonec dobrá zpráva. Po kontrole je spojka a převodovka OK. Jediné co tam občas chrčí, je zlomený nějaký kovový kousek v zadní části výfuku. Díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“