Spínač otevření kapoty (FOTO)

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
cyppisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 25.03.2009 08:04

Spínač otevření kapoty (FOTO)

Příspěvek od cyppisek »

Na jare jsem mel nehodu kdy jsem vzal pravym bokem zadni roh Avie. No mel jsem to v servisu, vsechno opraveno a v pohode.

No a pak zacal podzim a ranni vlhko a auto zacalo zlobit. Konkretne kdyz je vlhko tak nastartuju a jede to jakoby na 3 valce. Navic bydlim v kopecku, takze si sjedu v pohode dolu na krizovatku a tu chci pak prosvistet seslapnu plyn a najednou vykon nikde, seslapnu vic, zacne to rvat rozjede se to cukne atp., po chvilce je to ok a postupne se to zlepsi az to zmizi. Ono tedka kdyz je vlhko tak proste rano parkrat proslapnu plyn a uz je to relativne dobry.

Kdyz se mi to stalo prvne tak jsem laicky koukl do motoru a u remenu mi vysel kousek neceho. Tak jsem to vyndal a prichytil pobliz nadrze vody do odstrikovace. Pak jsem nejak byl v servisu a tam mi jen na to koukl a rekl, ze to je nejaky teplotni cidlo a ze to ma byt dole. Nicmene pak zacala tuha zima a v zime auto slapalo jako hodinky tak jsem to neresil. Ovsem mame po zime a problem je tu s rannim vlhkem zase. Tak me napada jestli to nemuze mit nejakou souvislost? I kdyz mam tip, ze to muze byt nejaka svicka, civka - co ja vim, ale nechci to menit zbytecne.

Fotky zde:
http://cypp.rulez.cz/foto/Fotografie0146.jpg
http://cypp.rulez.cz/foto/Fotografie0147.jpg
http://cypp.rulez.cz/foto/Fotografie0148.jpg

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Prosim poradte co to je a kam s tim idealne. (FOTO)

Příspěvek od VWMysak »

Co máš za motor?
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

cyppisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 25.03.2009 08:04

Re: Prosim poradte co to je a kam s tim idealne. (FOTO)

Příspěvek od cyppisek »

Jo pardon, je to 1,4. :-) Teda spis. :roll: :D

Uživatelský avatar
filda2003
Závodník
Závodník
Příspěvky: 540
Registrován: 13.10.2007 18:40
Bydliště: Valašské Meziříčí / Zlín

Re: Prosim poradte co to je a kam s tim idealne. (FOTO)

Příspěvek od filda2003 »

Já to mám na dieselu taky a je to konektor na kapotový spínač ...alespoň co říkali jiní klubáci.
VW Polo 6N 1.0i > VW Bora 1.9TDI > Audi A6 C5 Quattro 2.5TDI S-LINE > Škoda Octavia I 1.9TDI > Škoda Octavia I 1.6i SR > VW Jetta 1.9TDI CL > VW Touran 1T3 2.0TDI LIFE

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim poradte co to je a kam s tim idealne. (FOTO)

Příspěvek od Toxyz »

to ne, tohle vypadá na nějakou rozpojenou hadici, podtlak, nebo vedení par z uhlíkového filtru

prosímtě dej sem vícc info o motoru, typ motoru najdeš ve velkém TP, nebo ho vyfoť

dál bych auto dal na diagnostiku, kdyby to bylo nějaké teplotní čidlo asi by se to nějak projevilo

určitě by bylo fajn se mrknout na klapku, a udělat základní nastavení (pokud to půjde)
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

cyppisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 25.03.2009 08:04

Re: Prosim poradte co to je a kam s tim idealne. (FOTO)

Příspěvek od cyppisek »

Obrázek

Nejaky to info k motoru. :-)

cyppisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 25.03.2009 08:04

Re: Prosim poradte co to je a kam s tim idealne. (FOTO)

Příspěvek od cyppisek »

Toxyz píše:to ne, tohle vypadá na nějakou rozpojenou hadici, podtlak, nebo vedení par z uhlíkového filtru

prosímtě dej sem vícc info o motoru, typ motoru najdeš ve velkém TP, nebo ho vyfoť

dál bych auto dal na diagnostiku, kdyby to bylo nějaké teplotní čidlo asi by se to nějak projevilo

určitě by bylo fajn se mrknout na klapku, a udělat základní nastavení (pokud to půjde)
Jinak s tou skrtici klapkou jsem mel taky problemy parkrat. Nejdriv mi auto chcipalo a nedrzelo vubec otacky. Pak jsem to nechal vicistit a zresetovat a dobry. No a po pul roce to samy, tak jsem s tim chtel zajet ke znamymu, aby na to mrknul, ale nemel zrovna cas a asi 10 dni sem s tim jezdil a najednou voala a samo se to pak spravilo. Ale mel sem to i na diagnostice i ve stavu kdy to ty otacky drzelo a bylo to v pohode a pry tam byly nejaky 2 chyby s tou skrtici klapkou, nejakej privod a jeste neco.

Jenze ona to neni levna zalezitost myslim jeji vymena, takze jsem to zatim moc neresil, ale je dost mozny, ze to ma souvislost s tim jak se to chova za vlhka. :-(

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Prosim poradte co to je a kam s tim idealne. (FOTO)

Příspěvek od bifur »

Hadica to nebude ked do toho idu kable. Staci sa pozriet na tvar tej akoze hadice a je ti jasne ze to je chranicka na kable (vsetky zvezky kablov v motorovom priestore ju maju). Mimochodom mam to tam tiez tak ako ty, len prichytene niekde pri svetle. Nafotim a poslem. Velmi silno pochybujem ze to bude mat nieco s tymi problemami..

Uživatelský avatar
Lipsak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 20.02.2009 18:06
Bydliště: Okoli Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim poradte co to je a kam s tim idealne. (FOTO)

Příspěvek od Lipsak »

Je to spinac otevreni kapoty jak pisou vejs.
Přílohy
IMG_0595.JPG
Golf IV TDI PD AJM _Silver_BBS Montreal II
Ex. Golf II 1.6 TD 51kw
Blata Blatino scooter 27ccm 1kW 1,9Nm

cyppisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 25.03.2009 08:04

Re: Prosim poradte co to je a kam s tim idealne. (FOTO)

Příspěvek od cyppisek »

Dobre, diky vsem. :-) Ja myslel jestli to nema bejt nekde proste mimo, ale nebudu to resit. A k tomu problemu co mam za vlhka na to asi pecu pac ted zase zacnou vedra a kaslu na to, az to nepojede tak se uvidi. :-) Nechce se mi do toho vrazet.

navrto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2010 14:10

Re: Prosim poradte co to je a kam s tim idealne. (FOTO)

Příspěvek od navrto »

Lipsak píše:Je to spinac otevreni kapoty jak pisou vejs.
Ahoj mám to tam taky ,taky mi to jen tak vysí,tak se chci zeptat kde přesně to má být umístěné pokud je to na 100% spínač kapoty.
Jinak jak spínač kapoty? Co konkrétně spína? Díky.

Uživatelský avatar
Lipsak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 20.02.2009 18:06
Bydliště: Okoli Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač otevření kapoty (FOTO)

Příspěvek od Lipsak »

Vyuzivaj ho budiky pro signalizaci ze ji mas otevrenou nebo napr alarm... Jinak umisteny ma bejt tak jak to je na fotce co jsem daval trochu vejs.
Golf IV TDI PD AJM _Silver_BBS Montreal II
Ex. Golf II 1.6 TD 51kw
Blata Blatino scooter 27ccm 1kW 1,9Nm

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Spínač otevření kapoty (FOTO)

Příspěvek od bifur »

A nie je to spinac, je to iba konektor. Bud ho mas zapojeny a jedna strana kablov ide do rj a druha k spinacu, alebo to mas rozpojene ako ja a je to proste len priprava ak tam spinac chces dat..

Uživatelský avatar
Lipsak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 20.02.2009 18:06
Bydliště: Okoli Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač otevření kapoty (FOTO)

Příspěvek od Lipsak »

Vsak to je konektor ale ja myslel ze ho to napadne ze je v zamku :D Navic psal ze mu to tam vysi tak to bude konektor a ne spinac :D
Golf IV TDI PD AJM _Silver_BBS Montreal II
Ex. Golf II 1.6 TD 51kw
Blata Blatino scooter 27ccm 1kW 1,9Nm

navrto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2010 14:10

Re: Spínač otevření kapoty (FOTO)

Příspěvek od navrto »

:D:D díky chlapy zase sem o něco chytřejší:)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“