kolísání otáček motoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

kolísání otáček motoru

Příspěvek od tsssuk »

Zdravím!

VW Golf IV 1.6 16V rok 2004 najeto 74 tisíc. Tak přes týden se mi začala dít nepříjemná věc...kolísají mi otáčky motoru na neutrál (mezi 550 až 750), ale jenom při zahřátém motoru po několika km...za studena to nědělá. Problém se startováním žáden. Výkon během jízdy v normálu, spotřeba v normálu. Nevíte někdo, čím to? Může to být způsobeno nekvalitním benzínem nebo tím, že jsem půl roku nenabral plno a nedávno ano? Nemohou to způsobit usazeniny na stropu v nádrži? Dnes jsem byl v origo VW servisu objednat si diagnostiku motoru a rovnou mi řekli, že nejspíš škrtící klapka. Nechat jen vyčistit (při celkem "mladém" motoru) nebo vyměnit rovnou novou? Nebo nenapadá někoho, čím dalším by to mohlo být? A přibližnou cenu škrtící klapky origo vw neví někdo?

Ještě jeden dotaz možná spojen s výše popsaným problémem. Připadá mi, že autu pomalu upadá výkon...když bylo mladší, jezdilo lépe. Čím to? Nepomůže třebas základní nastavení pc? Nebo nějaký profuk výfukového potrubí? Co dalšího by mohlo? Kvalitní motorový olej nebo?

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od tom.ik »

Začal bych vyčištěním a základním nastavením klapky,naco kupovat novou když ji vlastně nic není jen je zanesena??!A ohledně vykonu jak je na tom palivovy filtr,svičky a pod?
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od xerxes »

o kolísání otáček tu toho je hodně napsano stači pohledat :wink:

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od jurod »

Napsano ano, ale skoro vse nedoreseno...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
radek.1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1696
Registrován: 11.11.2009 09:28
Bydliště: ChodoVW city u KarloVWých VWarů
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od radek.1 »

urcite bych nejdriv vycistil klapku,je zbytecny kupovat novou.Je to prace na chvili
NO SHINE JUST PERFORMANCE

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od Skrat-G4 »

radek.1 píše:urcite bych nejdriv vycistil klapku,je zbytecny kupovat novou.Je to prace na chvili
na chvíly to je, pokud máš doma VAG a ještě si uděláš sám základní nastavení. Podle mě, když ji totiž nevyndáš, tak je to zbytečný šistit, protože je to nevíc zanesený dole

Uživatelský avatar
radek.1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1696
Registrován: 11.11.2009 09:28
Bydliště: ChodoVW city u KarloVWých VWarů
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od radek.1 »

VAG nemam ,ale kamos jo,takze no problema
NO SHINE JUST PERFORMANCE

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od tsssuk »

Takže dneska jsem s golfíkem zajel do autorizovaného servisu...tam mi řekli, že to hodí na diagnostiku. Učinili tak. Po diagnostice řekli, že vše ok, aj klapka. Ale že mi doporučují aspon vyčištění klapky, že at si sednu na půl hoďky a vyčíští mi to. Říkám, ok. Sedl jsem...za půl hodiny za mnou přijde servisák a říká, že je problém. Klapku prostě domrdali tím vyčištěním...momentálně se ji snaží oživit, ale mám strach, že se jim nepodaří. Nová origo prej 10 litrů. Neví někdo o nějaké lepší ceně? Případně bazaru? Mam po tom servisu chtít opravu na vlastní náklady? Přijel jsem v pohodě s pojízdným autem a oni to takhle domrdali...že s tím nejde ani odjet. Tohle fakt nemá obdob...

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od havajisco »

tsssuk píše:Takže dneska jsem s golfíkem zajel do autorizovaného servisu...tam mi řekli, že to hodí na diagnostiku. Učinili tak. Po diagnostice řekli, že vše ok, aj klapka. Ale že mi doporučují aspon vyčištění klapky, že at si sednu na půl hoďky a vyčíští mi to. Říkám, ok. Sedl jsem...za půl hodiny za mnou přijde servisák a říká, že je problém. Klapku prostě domrdali tím vyčištěním...momentálně se ji snaží oživit, ale mám strach, že se jim nepodaří. Nová origo prej 10 litrů. Neví někdo o nějaké lepší ceně? Případně bazaru? Mam po tom servisu chtít opravu na vlastní náklady? Přijel jsem v pohodě s pojízdným autem a oni to takhle domrdali...že s tím nejde ani odjet. Tohle fakt nemá obdob...

Cože? Nechat opravit na jejich náklady. Neptal ses čím ji čistili? Kladivem? Jinak jim to tam zapal!!!
Ještě bych si nechal zavolat toho technika omlátil mu to o hlavu. Pak si něco dej do servisu :-(
Jinak pochlub se v jakém servisu si byl. Mám zkušenosti s několika, postupem času ale začaly zaměstnávat takové levoruké jelita ( samo že sežrali všechem rozum světa ), že jsem si začal spoustu věcí řešit sám nebo jsem musel stát u nich. Katastrofa.

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od tsssuk »

Auto Heller - Třinec, naprotí čerpací stanice Shell. Drsné no...čekám, až mi zavolají co a jak...a chci ať mi auto dají do takového stavu, ve kterém bylo. Jinač nejede vlak...to bude dobrá hádka ještě :D Je to autorizovaný servis, tak by se podle toho taky tak měli chovat...

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od tsssuk »

A prý ji čistili speciálním přípravkem, sprejem.

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od havajisco »

Tak to nechápu, já ji čistil hadříkem a lihem a OK. Navíc dneska není autorizovaný servis zárukou kvality. Jsou tam většinou fušeři co jen mění díly za nové. A to zvládne i babička :-)

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od tsssuk »

Njn, co už teď...čekám na telefon a pak si to tam s něma vyřídím. Kreténi. Napíšu, jak to dopadlo...

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od jurod »

tsssuk píše:Takže dneska jsem s golfíkem zajel do autorizovaného servisu...tam mi řekli, že to hodí na diagnostiku. Učinili tak. Po diagnostice řekli, že vše ok, aj klapka. Ale že mi doporučují aspon vyčištění klapky, že at si sednu na půl hoďky a vyčíští mi to. Říkám, ok. Sedl jsem...za půl hodiny za mnou přijde servisák a říká, že je problém. Klapku prostě domrdali tím vyčištěním...momentálně se ji snaží oživit, ale mám strach, že se jim nepodaří. Nová origo prej 10 litrů. Neví někdo o nějaké lepší ceně? Případně bazaru? Mam po tom servisu chtít opravu na vlastní náklady? Přijel jsem v pohodě s pojízdným autem a oni to takhle domrdali...že s tím nejde ani odjet. Tohle fakt nemá obdob...
Zdar, tak klapka nová stojí cca 4500KČ origo Bosch... ve VW mají ještě vysokohorskou přirážku... :D
Jinak mám na prodej jednu origo klapku, funkční... Pokud máš zájem, pošli SZ.
Je použitá, já ji kupoval kvůli tomu, že blbly otáčky, na měsíc to přestalo a teď to blbne znovu, tak bych ti ji pustil...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolísání otáček motoru

Příspěvek od Skrat-G4 »

tsssuk píše:Takže dneska jsem s golfíkem zajel do autorizovaného servisu...tam mi řekli, že to hodí na diagnostiku. Učinili tak. Po diagnostice řekli, že vše ok, aj klapka. Ale že mi doporučují aspon vyčištění klapky, že at si sednu na půl hoďky a vyčíští mi to. Říkám, ok. Sedl jsem...za půl hodiny za mnou přijde servisák a říká, že je problém. Klapku prostě domrdali tím vyčištěním...momentálně se ji snaží oživit, ale mám strach, že se jim nepodaří. Nová origo prej 10 litrů. Neví někdo o nějaké lepší ceně? Případně bazaru? Mam po tom servisu chtít opravu na vlastní náklady? Přijel jsem v pohodě s pojízdným autem a oni to takhle domrdali...že s tím nejde ani odjet. Tohle fakt nemá obdob...
nechal bych si zavolat vedoucího a oprava by byla co nevidět :baseball:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“