Smrad z klimatizace

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
octaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 28.01.2009 10:24
Bydliště: od Mikulova

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od octaman »

svanco: Co prosím tě používáš? Já se chystám taky něco koupit a přemýšlel jsem taky o tom Valeu, chtěl jsem vzít Clim Spray i Clim Pur.

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od svanco »

octaman píše:svanco: Co prosím tě používáš? Já se chystám taky něco koupit a přemýšlel jsem taky o tom Valeu, chtěl jsem vzít Clim Spray i Clim Pur.
Ahoj já mám CRC prostě dělám toho kvanta a sám jsem si to odzkoušel smrděla mi klima jako blázen koupil jsem hafo jiných a nic pak jsem začal v práci použivat CRC a super.Navíc se to má dělát každy rok a nebo když je to moc tak dvakrát za rok a ten sprej s hadici máš na 2 x krát.Umím to nabídnout dokupy za 530,- a filtr s aktivnim uhlím za 356,- aplikaci zvládne káždy j ta i česky návod ale kidně poradím

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od uncompromised »

Benetty píše:Hele asi jsem jitrnice, ale jak zapnu klimu, když je venku -20 a klima třeba fouká tak na těch 8 st., myslel jsem, že když je venku zima, tak klima tahá vzduch zvenčí a přes ten výparník se vzduch už nijak neupravuje nebo či co... Sice mám čelní okno výhřev a přídavné topení, tak to moc neřeším, ale docela by mě to zajímalo jak to teda je...
stačí zapnout ofuk oken a mít vypnuté tlačítko ECON (A/C, ale tam nevím jestli by to nemělo být zapnuté) a ona už klimatizace začne foukat suchý vzduch na okna

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od Kami3120 »

Těším se až taky nebudu muset čuchat smrádek... :)

milano.p
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 31.08.2010 18:03
Bydliště: Ostrava

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od milano.p »

Jelko4 píše:milano.p to ake tam mas koberceky? a filter si mal kupit uhlikovy ako bol stary
Koberečky jsou z mojí staré B5.5 a původní filtr byl taky bez uhlíku a měl bílou barvu.

Uživatelský avatar
tosiko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezko
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od tosiko »

Zdravím, před týdnem jsem smrádek z klimy řešil a vyřešil jsem ho takhle , to je můj návod.
1-Nákup
-nový kabinový filtr s aktivním uhlím
-VALEO CLIM PUR
2-Demontáž
-starý filtr jsem vymontoval a oddělil jsem si tu spodní těsnící pěnovku pro další použití.
-před předním sklem je třeba sundat dvě spony torpéda a trochu ho nadzvednout, měl jsem tam
dost starého listí a bordelu.
3-Aplikace
- vysát ten bordel před nasávaním ventilátoru pomocí dlouhého nádstavce na vysavač
- po demontáži kabinového filtru je pomocí baterky vidět výměník klimatizace který je třeba pořádně
vystříkat sprejem, je nalevo ale i přes komplikovanější přístup se to dá a je to to nejdůležitější.
-namontovat krytku filtru se sundaným těsněním ze starého filtru aby kapalina netekla na podlahu.
-dále postupovat podle návodu, to je při puštěném ventilátoru naplno stříkat s cca5 s. intervaly do
nasávacího prostoru před předním sklem.
4 Montáž
- dle návodu vysušit
- nasadit nový kabinový filtr a čuchat čistý vzduch , mně tohle perfektně pomohlo.

surfis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 25.12.2010 22:29

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od surfis »

Nechal jsem si čistit klimu a vyměnit filtr před 14 dny. Týden dobrý a smrad je opět zpátky. Nemůže být ucpanej nějakej odtok na zkondenzovanou vodu? Kluk co mi to dělal to dělá dnes a denně bez reklamací. Dobře ho znám a nikdy s ním problém nebyl. Je mi to divný, snad tam není nějaký chcíplotina :-D

Pořídil jsem přípravek od Würtha, kterej má objem na dvě vyčištění. Tak uvidím...

https://katalog.wuerth.cz/download/kata ... /04714.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat Variant 2.0TDI BMP Highline

Uživatelský avatar
bladeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.08.2009 11:15
Bydliště: Chomutov

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od bladeus »

surfis píše:Nechal jsem si čistit klimu a vyměnit filtr před 14 dny. Týden dobrý a smrad je opět zpátky. Nemůže být ucpanej nějakej odtok na zkondenzovanou vodu? Kluk co mi to dělal to dělá dnes a denně bez reklamací. Dobře ho znám a nikdy s ním problém nebyl. Je mi to divný, snad tam není nějaký chcíplotina :-D

Pořídil jsem přípravek od Würtha, kterej má objem na dvě vyčištění. Tak uvidím...

https://katalog.wuerth.cz/download/kata ... /04714.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
u tohoto spreje píšou že obsah vystříkat do odtokové trubky zkondenzované vody?kde to u pašíka najdu? :roll: ,někde zase píšou že stačí na výparník,tak kam tedy? :P

surfis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 25.12.2010 22:29

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od surfis »

Tak dneska jsem tam přípravek od Würtha nastříkal a to je jiný kafe. Nemá to žádnou vůni citrónu, ale to je jak když si vyleju do auta litr vodky :-D Tomuto přípravku teda věřím sakra víc, než tý citrónový sra*ce od valea :-)
VW Passat Variant 2.0TDI BMP Highline

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od Pavelkot »

surfis píše:Tak dneska jsem tam přípravek od Würtha nastříkal a to je jiný kafe. Nemá to žádnou vůni citrónu, ale to je jak když si vyleju do auta litr vodky :-D Tomuto přípravku teda věřím sakra víc, než tý citrónový sra*ce od valea :-)

litr vodky :D Tak lítej pomalu a nízko :drinks:

eddie81
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 02.09.2010 12:46

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od eddie81 »

já to nechal ve škodovce doplnit a vydesinfikovat,. cena 450kč, super. nesmrdí,.. :-)

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od Kutil001 »

hoši potřebuji radu, když si zapnu klimu, vzduch je ok, ale když jí pak vypnu a jedu na econ, tak jde z výdechů hroznej smrad, poradí mi někdo?
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od uncompromised »

Kutil001: poradím ti vydezinfikovat, co jiného chceš zkoušet?

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od Kutil001 »

no mě je divný že to smrdí jen potom co vypnu klimu
dneska jsem to zkoušel, vyměnil jsem kabinovej filtr a pak dezinfikoval, ale žádná změna, tak nevím, co stojí asi tak dezinfekce v servisu?
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od svanco »

Pokud je system hodně zaneseny jedna ani dvě aplikace nepomužou.Pak je to tom použit správne připravky.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“