Zvláštní zvuk

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Zvláštní zvuk

Příspěvek od ZOkYN »

Ahoj klubáci,
tak Vás tady budu zase chvíli otravovat s takovou drobností na mém pášovi.
Od cca. 70 km/h a výš, při lehkém zatáčení doprava, mi od pravého zadního kola jde takový zvláštní zvuk, přirovnal bych to asi k tomu, jako když malý dítě vedle v pokoji klepe do bubínku pořád stejnou frekvenci, dokonce si toho dnes všimla i moje 60 letá babička, když jsem jí vezl domu.
Nevíte čím by to mohlo být?? Dělá to už skoro rok, ale teď už bych to chtěl vyřešit, ať mi pořád nemusí řvát rádio. :-)

Díky za všechny rady, tipy, triky a nápady..... s pozdravem ZOKYN !

Uživatelský avatar
AlexVR6
Pilot
Pilot
Příspěvky: 844
Registrován: 07.12.2009 21:24
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní zvuk

Příspěvek od AlexVR6 »

co ložisko??..:)
VW Jetta MKIII VR6
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=150480" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Zvláštní zvuk

Příspěvek od ZOkYN »

To mě taky napadlo, ale to by spíš hučelo, ne? Jinak rok je ten zvuk pořád stejný...

Uživatelský avatar
AlexVR6
Pilot
Pilot
Příspěvky: 844
Registrován: 07.12.2009 21:24
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní zvuk

Příspěvek od AlexVR6 »

hucet muze, ale muze taky "klepat"..a jelikoz je to pri zataceni, tim padem "natoceni" lehce zadniho kola, priklanim se na lozisko..:)
VW Jetta MKIII VR6
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=150480" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Zvláštní zvuk

Příspěvek od ZOkYN »

Ok, to je skoro ta nejdražší varianta, bože :-D Co takhle horní uložení tlumiče...

Uživatelský avatar
AlexVR6
Pilot
Pilot
Příspěvky: 844
Registrován: 07.12.2009 21:24
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní zvuk

Příspěvek od AlexVR6 »

taky moznost, ale jelikoz nevim jak ma passaovec tlumice a pera vzadu, jestli dokupy nebo kazde zvlast, tak ti neporadim..:)
VW Jetta MKIII VR6
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=150480" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Zvláštní zvuk

Příspěvek od ZOkYN »

Tak co já vím a vidím, tak každý zvlášť. takže?

Uživatelský avatar
AlexVR6
Pilot
Pilot
Příspěvky: 844
Registrován: 07.12.2009 21:24
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní zvuk

Příspěvek od AlexVR6 »

co uvolnená pruzina?? bude v nejakem ulozeni, to muze byt uz KO, tak ti klepe..
VW Jetta MKIII VR6
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=150480" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Zvláštní zvuk

Příspěvek od ZOkYN »

U zadních pružin mám podložky, myslím, že je to nějaký plast, nebo pružina... To by také mohlo být ono, že?? Třeba je zkusit vyndat a dát se cestou, nejmenšího odporu. Jinak nemám stahovák na pružiny a s tímhle mě můj dvorní servisák pošle do hajzlu :-D když na něj narukuju s tím, aby mi vyndal podložky pod pružiny ;-) Jinak uložení pružin, mám pocit že jsou v miskách, ale nejsem si 100% jist.

Uživatelský avatar
bladebobo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 31.05.2010 02:31
Bydliště: Pardubický kraj :P

Re: Zvláštní zvuk

Příspěvek od bladebobo »

pokud ten zvuk je pokaždé stejný při zatočení a pokud to máš už rok, tak to pružina není, ani tlumič.....ložisko...nebo, hoď někoho do kufru, udělej s ním pár koleček a to se prostě pozná coto je, sice sem se s touhle závadou ještě nesetkal na mém pašíkoj, ale něco podobného jsem potkal u Octavky II rs a bylo to ložisko....ano vydrží dost dlouho páč ten zadek tak namáhanej není, teda pokud to někde neházíš přes rukáv... :smoke: kdyby ano tak to ložisko není, to by už pošlo :taunt: .....no těžko říct takhle z hlavy :fool: sázel bych na ložisko, pokud nechceš něco kupovat bezhlavně, tak navštiv servis, ale ne ke dvornímu servisákoj.. :laugh:

Přeju hodně štěstí a dej vědět jak si dopal...

Čuuus.....Bobeš

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Zvláštní zvuk

Příspěvek od ZOkYN »

Jezdím pouze rychle, ale bez zbytečných píčovin, jako jsou rukávy apod. A jak říkáš zvuk je skoro rok pořád stejný, jen možná teď poslední dobou, mi přijde, jakoby se frekvence bubnování lehce zrychlila, možná to je tím, že já zrychluju :-D . Takže pravděpodobně ložisko, jenže cena ložiska s nábojem, je někde na 3500,- co? A lepší je nechat udělat obě dvě ložiska, než jedno, což je docela raketa. Jinak můj dvorní mechanik, je bratranec od přítelkyně a má soukromej auto servis, plno zkušeností a hodně spokojených zákazníků. Tak uvidíme, dokud se nebudu cítit, jako v letadle, tak to ložisko snad ještě pár tkm vydrží, což?

P.S.: Dneska letím po dálnici na ČB xxx km/h šlapu tomu na krk, žádný brždění a najednou pííííííííííííp Rozsvítila se kontrolka ABS + kontrolka Trjúhelníku s vykřičníkem, myslím znak ESP a pal. pc mi napsal závada na ABS, tak jsem na to čuměl jak tele, protože nechápu cco se mohlo stát... cca. po 10km jsem zastavil a vypl motor, nahodil ho zpět, kontrolky zhasly a žádnou chybu už to nepsalo, nevíte někdo co by to mohlo být, nebo aspoň mě trochu nasměrovat? Dík


Napadlo mě, mám zvlněný přední kotouče, nemůže to na to mít nějaký vliv? třeba jakože to do čidla ABS nějak klepe? Ale nevím, jen smolím kraviny :D

Uživatelský avatar
bladebobo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 31.05.2010 02:31
Bydliště: Pardubický kraj :P

Re: Zvláštní zvuk

Příspěvek od bladebobo »

tyto dve kontrolky že buď je v riti čidlo abs nebo se ti pohnul vypínací kroužel ...čili snímač uhlu řízení pod airbegem...:-) víc už ted nevím:-)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“