Olejový chladič, čidlo teploty oleje

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Libor.free
Člen klubu
Příspěvky: 32
Registrován: 02.07.2009 23:26
Bydliště: Babice u Rosic

Olejový chladič, čidlo teploty oleje

Příspěvek od Libor.free »

zdravím mám zas jeden dotázek na tělo, má někdo z vás olejový chladič (mám 1.6TD), jaké máte kdo zkušenosti
- kam umistit na motor čidlo teploty oleje, a menši radu jak zapojit budík, nejlíp nějáky schéma zapojení přihodit :blush:
-a ještě jak moc velkej vliv na výkon má IC
VW Passat variant B5.5
VW Golf II 1.6GTD
PREJ SE MAM LÉČIT ALE MILUJU VW

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Olejový chladič, čidlo teploty oleje

Příspěvek od stevocz »

IC podla toho kolko tlacis turbom. pri povodnom tlaku velky rozdiel nerobi ale ked tlacis aspon 1,2b tak sa to uz prejavi.

cidlo teploty oleja asi do vane ale zatial som nad tym neuvazoval tak netusim presne.

a olejovy chladic ti zbytocne dalsi riesit. uplne staci ten co tam je co chladi olej vodou.

Uživatelský avatar
Libor.free
Člen klubu
Příspěvky: 32
Registrován: 02.07.2009 23:26
Bydliště: Babice u Rosic

Re: Olejový chladič, čidlo teploty oleje

Příspěvek od Libor.free »

právě že já na ten olejovej chladič narazil při velým uklidu, tak mě to trochu vrtalo v hlavě, ale pokud by to nevedlo ke zlepšení chodu motoru tak by tam byl asi k ničemu...
VW Passat variant B5.5
VW Golf II 1.6GTD
PREJ SE MAM LÉČIT ALE MILUJU VW

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Olejový chladič, čidlo teploty oleje

Příspěvek od stevocz »

u benzinu viem ze to niektory riesili lebo im tam teplota oleja ide aj cez 100°C (a tak sa mi zda ze oni tam nemaju ten olejovy chladic ako diesle co sa chladi olej vodou). ale mne na diesle po dlhsej prudkej jazde aby sa motor poriadne prevetral a potom dosiel na emisku kde motor tocili do 4800 mi teplotu oleja namerali 85°C takze dalsi chladic by ho asi velmi ochladzoval a skor by mohol byt olej tuhsi a tym menej mazat.

Keby si motor poriadne upravit ze by si tlacil velky tlak a daval vela nafty tak by mozno pomohol.

Uživatelský avatar
Libor.free
Člen klubu
Příspěvky: 32
Registrován: 02.07.2009 23:26
Bydliště: Babice u Rosic

Re: Olejový chladič, čidlo teploty oleje

Příspěvek od Libor.free »

tak to teda nechám být zas extra velký tlaky tam nebudou max 1.0bar , ale stejně bych rád zapojil teploměr na olej a budík na tlak turba, stačilo by teplotní čidlo od vody? nebo musí být přímo na olej, a kam je čidlo nejlepší umíst na vanu nebo někam jinam?
VW Passat variant B5.5
VW Golf II 1.6GTD
PREJ SE MAM LÉČIT ALE MILUJU VW

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový chladič, čidlo teploty oleje

Příspěvek od AllanMaxi »

To na vodu bude ukazovat nesmysl...cca 100-120 stupňů a reálná hodnota je 80-85 stupňů... :good:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový chladič, čidlo teploty oleje

Příspěvek od jirkaTDI »

tady je schéma, snad pomůže. Jinak taky mě to čeká, to čidlo na teplotu vidím asi tak, že se navaří matka na bok vany a do toho se dá čidlo. Jinak čidlo od vody je nesmysl, pokud koupíš budík, tak čidla jsou součástí balení, nebo jestli máš starší budík VDO, tak koupit nový čidlo VDO/Motometer, normálně jsou k dostání a ty na teplotu ani moc nestojí
Přílohy
FTOP01.jpg
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový chladič, čidlo teploty oleje

Příspěvek od Tom89 »

a co když udělá mezikus z vypouštěcí zátky.Nechal by si udělat nový kus zátky z vnitřním závitem podle staré a vnitřní závit pro čidlo :good:

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Olejový chladič, čidlo teploty oleje

Příspěvek od shazzer »

A to by jako mel dat cidlo teploty oleje do vypusteciho otvoru z vany? To snad neni ani jako vtip dobry! Lidi premyslejte, nez neco napisete - kdyz uz chcete merit teplotu oleje tak nejspis v miste, kde to ma smysl a ne v zasobni a chladici nadobe! Staci se podivat, kde je toto cidlo seriove u otto motoru - v prirube olejoveho filtru. Tak proc vymyslet zase nejaky zlaty cesky treti cesty? Seriove maji cidla teploty oleje zavit M10x1, i u toho bych zustal!

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“