kontrolky světel a mlhovek

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

kontrolky světel a mlhovek

Příspěvek od fkabl »

Chci se zeptat: přestože v manuálu se píše o kontrolce předních i kontrolce zadních mlhovek, mně se na palubce rozsvítí jen ta pro zadní mlhovku. Když zapnu pouze přední mlhovky, žádná kontrolka se nezobrazí.
A stejně tak se nezobrazuje žádná kontrolka při zapnutí potkávacích světel. Je to dobře? Díky

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: kontrolky světel a mlhovek

Příspěvek od Pantani »

Potkávací mi taky nesvítí a nechápu proč, podle mýho by měly. Ale asi to není chyba, nýbrž vlastnost. Dneska jsem měl možnost vyzkoušet poprvé mlhovky, tak jsem to zkusil. Moje zjištění je stejný jako tvoje: svítí to jen na zadní, na první aretaci vytažení otočnýho ovladače se nerozsvítí nic, ale až když to vytáhnu úplně, tak se rozsvítí oranžový světýlko - zřejmě teda když to tvrdíš zadních mlhovek
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Ozre
Člen klubu
Příspěvky: 90
Registrován: 18.05.2009 22:09
Bydliště: Zlinský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolky světel a mlhovek

Příspěvek od Ozre »

přední mlhovky se rozsviti v otočnem kolečku co ovladaš světla,tam se zeleně objeví přední mlhovky když je zapneš,zadní už se rozsviti na přístrojovce.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: kontrolky světel a mlhovek

Příspěvek od fkabl »

Díky. Uklidnils mě. Takže je to v pořádku, jsou to vlastnosti. Jen nechápu, proč matou majitele, když v manuálu, byť trochu neurčitě, ale mluví o kontrolkách, které vůbec v autě nejsou nebo nesvítí. Holt chybička se vloudí i u VW. Taky se mi nelíbí, že u Golfa (ale ani u současných Škodovek) nejde zapnout samostatně jen zadní mlhovky. Vždy pouze s předními. U méno Oplu to jde.

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: kontrolky světel a mlhovek

Příspěvek od rasto4444 »

zdravim, ked pisete o tych svetlach daju sa nejako uplne vypnut pri zapnutom zapalovani? myslim tym aby nesvietili denne svetla ani parkovacky.. to sa neda vsak? vzdy tam nieco svieti. A inak ked sa bavite o hmlovkach.. ja mam golfika 2 mesiace a raz som chcel pouzit hmlovky ( aj zadnu ) nakolko bola strasna hmla a na moje prekvapenie sa mi na pristrojovke rozvietila kontrolka.. nevedel som co to je a az potom som zistil ze mi nejde spominana zadna hmlovka ktoru som raz pouzil.. takze sa chystam asi zajtra do servisu nech mi to vymenia nakolko nemam ani nahradne. Asi mi to nevyreklamuju v ramci zaruky ze? aby sa po dvoch mesiach odpalila respektive po prvom pouziti.. :(
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Mariuss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.04.2010 09:09

Re: kontrolky světel a mlhovek

Příspěvek od Mariuss »

Tak moment, rozsvitila se ti oranzova kontrolka? To znamena, ze je zadni mlhovka v provozu. Nebo ti to napsalo poruchu, ze ti nejde zadni mlhovka? Kontrolovals, ze zadni mlhovka nesviti? Dej pozor, Golf (aspon Variant) ma jen jednu mlhovku vlevo.

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: kontrolky světel a mlhovek

Příspěvek od rasto4444 »

rozsvietila sa mi kontrolka poruchy svetiel na pristrojovke nevedel som najprv co to je lebo sak svetla mi svietili ale bola to zadna hmlovka ktora odisla.. Bol som s tym v servise v ramci reklamacie ze sak to auto mam len 2 mesiace a raz som ju zapol - odpoved 30 eur vymena.. chcel som si kupit ziarovku a vymenit to sam ale nakoniec som skusil ist este do ineho servisu nakolko tam kde som kupoval auto momentalne zadnu hmlovku nemali a tam mi to vymenili v ramci reklamacie a kyvali hlavou nad tym co mi povedali v predajni kde som auto kupil.. predsa sak ta ziarovku musi mat nejaku zivotnost. Takze taka skusenost :) lebo 30 eur za vymenu ziarovky..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

xxxmisko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 13.01.2011 22:41

Re: kontrolky světel a mlhovek

Příspěvek od xxxmisko »

to je tak, máš nové auto, plať. Daj názov servisu, nech vedia aj ostatní, aká tam je ochota. Určite by som tam už nešiel :D

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: kontrolky světel a mlhovek

Příspěvek od mefix »

Žárovka je tzv. spotřební materiál a je na ni záruka půl roku nebo do ujetí 10 tis km. Lze ji v rámci reklamace měnit při splnění uvedených podmínek.

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: kontrolky světel a mlhovek

Příspěvek od rasto4444 »

ved to, ze musi aj ta ziarovka mat urcitu zivotnost a nemoze sa ti vypalit pri prvom spusteni.. ale tak vidite.. ochota jak svet. Auto som kupoval v porsche bratislava na dolnozemskej..len jak oj...t zakaznika..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“