benzin natural 95 nebo 98?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
sadd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 02.10.2010 18:03
Bydliště: Opava

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od sadd »

Ten Carrera 100, ti můžu doporučit. Sice to je stavěno na novější motory, ale dobře to působí na motor, tižší a o něco lepší kultivovanost chodu ... Ale cena tak +3 kč na litr. Se spotřebou jsem to neměřil, protože jsem to vždycky rychle projel :lol:
VW Golf IV 1.6 sr, Škoda Octavia 1.9 TDi -- egr off

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od morlog »

me jde o to aby to neudelalo neco z motorem

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od VWMysak »

Co by to s ním mělo udělat? Myslíš, že se Ti zadře nebo vybouchne :mrgreen: prostě to tam nalej. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od morlog »

treba neco z ventylama jj vskosim to po vejplate

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od gorza »

Ví tu někdo jaký je rozdíl (myslím z hlediska uživatele) mezi OMV Carrera 100 a Shell Racing power (také 100)? Už někdo zkoušel oba?
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od Shorty »

Asi me tu všichni zmlátěj, ale já z hlediska uživatele nepoznal ani rozdíl mezi karerou a "obyč" N98, kromě teda na výpisu z kreditky :-D
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od jurod »

tak tak :-)
Je to jen placebo efekt :-)
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od morlog »

Shorty píše:Asi me tu všichni zmlátěj, ale já z hlediska uživatele nepoznal ani rozdíl mezi karerou a "obyč" N98, kromě teda na výpisu z kreditky :-D
tak to mas uplnou pravdu :D :D :D

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od bifur »

Neviem ako u vas, ale u nas pri tej hnusnej zasirenej sracke zo Slovnaftu, ktoru u nas capuju vsetky pumpy az na male vynimky tie aditiva urobia hrozne vela. Najlepsie ma vsak vyjde ist do Rakuska - kvalitnejsi benzin bez specialnych aditiv ako u nas s najdrahsimi aditivami a lepsia cena. Inak je to individualne - mne Carrera 95 znizila spotrebu oproti obyc 95 o viac ako liter.. Zalezi aj od motora a hlavne od jeho stavu.

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od gorza »

bifur píše:Neviem ako u vas, ale u nas pri tej hnusnej zasirenej sracke zo Slovnaftu, ktoru u nas capuju vsetky pumpy az na male vynimky tie aditiva urobia hrozne vela. Najlepsie ma vsak vyjde ist do Rakuska - kvalitnejsi benzin bez specialnych aditiv ako u nas s najdrahsimi aditivami a lepsia cena. Inak je to individualne - mne Carrera 95 znizila spotrebu oproti obyc 95 o viac ako liter.. Zalezi aj od motora a hlavne od jeho stavu.
No já mám zkušenost jen s power shell. Známej si koupil starou mazdu 323 která byla taková líná a nešla za plynem. Po roce užívání tohoto paliva se chovala o mnoho lépe a to bez dalších servisních zásahů... Vyzkoušel jsem si to sám ze začátku toho paliva i teď, takže to není z druhé ruky.
Dá se tedy říci, že ten "čistící" efekt asi fakt funguje. Teď to rvu do mého Golfa a mám také pocit lepší jízdy. Nicméně po měsíci to asi bude "přání otcem myšlenky" :-) Ten přede mnou tam dával obyčejnou 95 z nějaké vesnické, i když německé pumpy.
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od bifur »

Mne ked rozhodili motor, tak mechos tvrdil ze bol pekne cisty. 4 roky som predtym bral Carreru. Nieco na tom asi bude, ale vravim, najlepsie vyskusat na vlastnom aute a potom sa rozhodnut. Treba vziat do uvahy aj cenu, kedysi ma vysiel s drahsou Carrerou kilometer lacnejsie ako s obyc, kvoli tej spotrebe. Teraz to radsej ani nechcem preratavat.. :-(

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od Sonny »

morlog píše:cau chtel bych se preptat kdyz naleju do 1.4 55KW 16V R-98 careru 100 u OMV co se stane neudelam si neco z motorem nebo se neco zmeni ve vlastnostech
Lij tam to co máš psaný v techničáku,na to je ten motor stavěný.N98 to zkousne taky ale akorát vyhazuješ peníze.Možná budeš mít subjektivní pocit že tomu motoru dopřáváš.Ale vždyť je to jedno,tyto jednoduchý nevýkonný motory,při dobré udržbě vydrží hodně.(aspoň co vím u Fiatu 8) )Hlavně nebrat u NONAME benzínek!
U 1,6 16V je to něco jinýho,tam N98 jo.

mirvyh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 23.02.2008 13:41
Bydliště: Zlín

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od mirvyh »

Carreru si vozí OMW přímo z Rakouska. Jám mám auto cca 6 let a dřív jsem tankoval jen Shell V-POWER ale OMW Carrera 100 je prostě luxus - tankuji ji skoro 3 roky a auto je klidnější, jde víc za plynem a taky menší spotřebu. Musím ale říct že po natanková ve slovinsku nebo rakousku jede auto ještě líp, asi to mají víc vychytané. . U 98 je to spíš pocitové auto jede stejně jako s 95, ale se 100 je to opravdu super.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od Shorty »

Ve slovinsku jo? No tak dříve v 90.letech tam bylo brát benzín vo hubu, taky tomu ale odpovídala cena v přepočtu kolem 16 korun. A na pistoli, pečeti či stojanu u těch stovkovejch benzínů je stejně napsáno 98 oktanů, takže oproti N98 je to rozdíl jen v adivitu. Označení 100 je dle mého názoru jen obchodní značka. Na kareru z rakouska nám třeba jednou klekl motor v nový mazdě a jelo to na 3 válce. Takže paušalizace značky, místa či typu paliva je sice pochopitelná, ale i tak může selhat. Ať si ale každý jezdí na co bude chtít
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ttommirs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.11.2010 08:38
Bydliště: Královehradecko

Re: benzin natural 95 nebo 98?

Příspěvek od ttommirs »

Je už to pár let co udělal německý ADAC test paliva Shell V-Power Racing v porovnání se standard. palivem co doporučuje výrobce. Testovalo se BMW 316i, VW Golf 1,4 16V, Porsche Boxster a Audi A3 2.0 FSi. Při měření pružného zrychlení byly dokonce u Porsche a BMW naměřeny horší výsledky než s doporučeným palivem, a u Audi to bylo stejné a u VW bylo zlepšení asi o 2% procenta... což nepřesáhlo přesnost měření. Vše je hlavně o reklamě a marketingu. U nafty je např. standardní nafta z Parama Pardubice na tom lépe než Shell V-Power Diesel prodávaný na tuzemských pumpách. I když v jednom parametru Shell exceloval a to v pěnivosti, i když to má také ekonomické vysvětlení, čím míň nafta pění tím víc se jí dá natankovat.... a tím víc mohou zákazníci říkat, že na naftu od Shellu najedou nejvíce kilometrů.
Bora Variant PD, Fabia RS

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“