Skubanie motora pocas jazdy

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirecB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Skubanie motora pocas jazdy

Příspěvek od mirecB »

Zdar klubaci, mam problem so skubanim motora pocas jazdy. Idem napr 110km/h a motor mi zacne skubat, trhat a ked pridam plyn tak sa to len zhorsi a nedostanem sa nad cca 3300otacok. To iste sa mi stava aj pri rozjade auta, motor nechce ist do tacok nad 3000. Uz mam obavy, lebo sa mi to zacalo vyskytovat dost casto. cim to moze byt? Turbo, vaha???Dik za info.
At je to, cim je to, hlavne ze to funguje :)

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Skubanie motora pocas jazdy

Příspěvek od aivos »

já bych to typl na lambda sondu...
Obrázek

Uživatelský avatar
mirecB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Skubanie motora pocas jazdy

Příspěvek od mirecB »

mirecB píše:Zdar klubaci, mam problem so skubanim motora pocas jazdy. Idem napr 110km/h a motor mi zacne skubat, trhat a ked pridam plyn tak sa to len zhorsi a nedostanem sa nad cca 3300otacok. To iste sa mi stava aj pri rozjade auta, motor nechce ist do tacok nad 3000. Uz mam obavy, lebo sa mi to zacalo vyskytovat dost casto. cim to moze byt? Turbo, vaha???Dik za info.
No hodil som to na VAG a vypisalo mi to nasledujucu chybu:
16514 - rada 1 -sonda 1 El.zavada v obvodu
P0130 - 35-10 - - - Sporadicky

Co s tym??? neni to lambda??? Treba vymenu?
At je to, cim je to, hlavne ze to funguje :)

Uživatelský avatar
earthquaker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 18.04.2011 18:03
Bydliště: Sokolovsko

Re: Skubanie motora pocas jazdy

Příspěvek od earthquaker »

Ahoj, měl jsem stejný problém a mohla za to lambda, odešlo mi teplotní čidlo a motor jel pořád jakoby na sytič a bohatou směsí (a tím vznikajícíma sazema) se mi zanesla lambda a dělalo mi to taky to co tobě, mechanik lambdu vyčistil a bylo to dobrý a dokonce mi klesla i trochu spotřeba, pro jistotu jsem jí stejně nechal vyměnit za novou a od tý doby mám klid.
VW Sharan 1,8 20V Turbo Highline CARRAT Automatic 99, VW Passat 1,8 20V Turbo tiptronic highline 99 EX:Seat IBIZA VR6 2,8 showcar KUBI, VW Passat B5 1,8 20V Variant Automatic 97

Uživatelský avatar
mirecB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Skubanie motora pocas jazdy

Příspěvek od mirecB »

earthquaker píše:Ahoj, měl jsem stejný problém a mohla za to lambda, odešlo mi teplotní čidlo a motor jel pořád jakoby na sytič a bohatou směsí (a tím vznikajícíma sazema) se mi zanesla lambda a dělalo mi to taky to co tobě, mechanik lambdu vyčistil a bylo to dobrý a dokonce mi klesla i trochu spotřeba, pro jistotu jsem jí stejně nechal vyměnit za novou a od tý doby mám klid.
jj, nic ineho mi neostava, len vymenit lambda sondu... :) a ozaj ktora lambda? Pred alebo za katalyzatorom???
At je to, cim je to, hlavne ze to funguje :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“